دوشنبه , ۲۰ آذر ۱۴۰۲ 2023 - 12 - 11 ساعت :
اخبار اصلی - خبر داغ

رفع تداخل اراضی کشاورزی گیلان امسال به اتمام می رسد

۱۴۰۲-۰۷-۰۸

پایگاه خبری_تحلیلی عصرصادق،رئیس جهاد کشاورزی گیلان گفت: برای اینکه اراضی کشاورزی هویت پیدا کند، اقدام به صدور سند خواهیم کرد و تا پایان سال جاری رفع تداخل به اتمام می رسد.

صالح محمدی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به دیدار با رئیس کل دادگستری استان گیلان درباره صدور سند اراضی کشاورزی، اظهار کرد: در راستای قول رئیس جمهور به کشاورزان استان گیلان، رفع تداخل اراضی کشاورزی جهت صدور سند در دستور کار جدی قرار دارد.

وی نگاه دستگاه قضا در حوزه رفع تداخل اراضی کشاورزی استان را بسیار کمک کننده دانست و افزود: برای اینکه اراضی کشاورزی هویت پیدا کند، اقدام به صدور سند خواهیم کرد و تا پایان سال جاری رفع تداخل به اتمام می رسد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه کارگروه رفع تداخل در تمام شهرستان ها برگزار می شود و مشاوران در حال انجام کار هستند، تصریح کرد: کمیسیون رفع تداخل اراضی کشاورزی استان نیز به صورت هفتگی برگزار می شود و کار با آهنگ خوبی در حال انجام است.

محمدی از رفع تداخل ۱۸۱ هزار هکتاری اراضی کشاورزی استان با همکاری کارگروه های شهرستانی رفع تداخل خبر داد و اضافه کرد: حفاظت از اراضی کشاورزی گیلان و جلوگیری از تغییر کاربری با حمایت دستگاه قضا ضرورت دارد، زیرا اقتصاد گیلان اقتصاد کشاورزی است و این استان باید سبز بماند.

وی همچنین به افزایش عملکرد بخش کشاورزی استان در سال زراعی گذشته اشاره کرد و ادامه داد: علیرغم محدودیت های آبی، در هیچ محصولی کاهش عملکرد نداشتیم.

رئیس جهاد کشاورزی گیلان از افزایش راندمان آب کشاورزی خبر داد و بیان کرد: توسعه کشت دوم در دستور کار جهاد کشاورزی استان قرار دارد تا بتوانیم در راستای تقویت امنیت غذایی گام برداریم و از تولید ۳.۵ میلیون تنی محصولات کشاورزی به ۴ تا ۴.۵ میلیون تن برسیم.

وی با بیان اینکه در بخش کشت دوم، تولید علوفه و نشاء مجدد و راتون و کشت گیاهان غده ای و سبزی و صیفی و باقلا(برکت و رشتی) دنبال می شود، گفت: با توجه به اهمیت کشاورزی در استان گیلان، خواستار استفاده از ظرفیت نمایندگان مجلس برای حل مشکلات کشاورزان و کاهش دغدغه فروش محصولات هستیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×