پنجشنبه , ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ 2024 - 05 - 30 ساعت :
اخبار اصلی

رسانه‌ها اجرای قانون دسترسی آزاد به اطلاعات را مطالبه کنند/ رسانه‌های محلی قدر و جایگاه محلی بودن خود را بدانند

۱۳۹۴-۰۴-۲۱

عصر صادق :معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر تقویت حقوق شهروندی از طریق تقویت نهادهای مدنی در جامعه، گفت: رسانه‌ها باید اجرای قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات را از دولتمردان مطالبه کنند.

به گزارش عصر صادق ،حسین انتظامی شامگاه شنبه در جمع اصحاب رسانه شهرستان آمل، اظهار داشت: شهرستان آمل دارای جایگاه تمدنی و نقشی بی بدیل در تاریخ دفاع مقدس داشته و شهر هراز سنگر آمل در تاریخ ثبت و درج شده است.

وی افزود: سیاست وزارت ارشاد، حمایت از رسانه‌های محلی بوده و در دولت تدبیر و امید به بالندگی رسانه‌های محلی کمک خواهیم کرد.

معاون وزیر ارشاد با اشاره به اینکه رسانه‌های محلی باید قدر و جایگاه محلی بودن خود را بدانند، تصریح کرد: باید رسانه‌های محلی مازندران با طرح‌های اثرگذار به تعالی مطبوعاتی استان کمک کنند.

انتظامی با بیان اینکه قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات در سال ۸۸ توسط مجلس به تصویب رسیده ولی هنوز به صورت واقعی در کشور اجرایی نمی‌شود، افزود: اصحاب رسانه باید این قانون را عملیاتی کرده و به عنوان مطالبه جدی برای تقویت حقوق شهروندی از مسئولان ارشد کشور مطالبه کنند.

وی با اعلام اینکه دولت یازدهم اصرار جدی بر اجرای قانون فوق دارد، گفت: باید همه رسانه‌های کشور اجرای این قانون را مطالبه واقعی خود و جامعه مدنی بدانند.

معاون وزیر ارشاد با اشاره به اینکه مبارزه واقعی با فساد از طریق انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات محقق می‌شود، تصریح کرد: بسیاری از مبانی حقوق شهروندی و مبارزه با مفاسد اقتصادی در جامعه از طریق اجرای این قانون به صورت فرهنگ غالب جامعه درخواهد آمد.

انتظامی با بیان اینکه اخلاق حرفه‌ای متغیر بحرانی فضای رسانه ای کشور بوده که متاسفانه اصحاب رسانه به آسانی از کنار آن می‌گذرند، افزود: هیچ نهاد یا دستگاهی جز ‌شورای امنیت ملی حق ندارد به رسانه‌ها اجازه عدم انتشار خبر یا گزارشی را رسانه مورد نظر سلب کند.

وی با اشاره به اینکه رسانه‌ها به آزادی مسئولانه اعتقاد دارند ولی بسیاری از آنان به دلیل عدم رعایت اخلاق حرفه‌ای از مبانی حقوق شهروندی دور می‌شوند، گفت: متاسفانه رفتار غیرحرفه‌ای برخی سایت‌ها، آسیب جدی به فضای رسانه ای کشور وارد آورده است.

معاون وزیر ارشاد با بیان اینکه رسانه‌ها با رعایت حریم خصوصی و اخلاق حرفه‌ای در فضای مطبوعاتی و مجازی به صورت واقعی حقوق شهروندی را رعایت کردند، افزود: در آستانه انتخابات باید فضای همدلی بین رسانه‌ها و مسئولان بیشتر تقویت تا زمینه حضور حداکثری مردم در حماسه حضور ۷ اسفند ۹۴ محقق شود.

انتظامی در پایان رابطه رسانه‌های استان با یکدیگر را مطلوب و منطقی دانست و گفت: فعالیت اصحاب رسانه در فضای حرفه ای به غنای استان کمک شایانی خواهدکرد.تسنیم

تعداد دیدگاهها: ۱

  1. پادنگ

    اگر شورا منطق خدمت را در برنامه خود می داشت،واز آرای بلاشرط درشورا ورود می کرد،خردجمعی شورا بر مبنای گزیینش مشاوران قوی ودانا وبدون گرایش های سیاسی بازی متمرکز می شد واز طرفی مشاوران قوی وخردوند اگر انتقادی هم دارد سازنده است ووحدت انگیزبا راه کاری مسؤولانه با رعایت حقوق شهروندی.شورایی که انگشت شماری از نشرات محلی را که سواد توانایی نقدرا سالها نداشته اند وهمواره صفحات خودرا برای مصاحبه ها وگزارشات وصاویر کم مایه در برابر فاکتورهای چندصدهزار تومانی معامله می کند.وقتی معدودی از از اعضا ی شورا از جایگاه شورابرای ورود فرزندان ومنسوبین خود در ادارات از جمله مخابرات وفرمانداری و…برمدیران کم توجه تحمیل می کنند تا شغل آینده ای برای فرزندان خود تضمین کنند،اعضای دیگر شورا هم سکوت می کنند،نمایندگان مجلس هم نظارتی ندارند چنین شورایی باید از پشتیبانی راستین شهروندان بی بهره باشد.شهردار اگر می خواهد کارکند اول باید از استاندار بخواهد این روند جنگ نرم را شفاف مختل کند.مردم رفتار تک تک اعضای شورا را زیر نظر دارند.اما صدایشان را کسی نمی شنود.چون ریش وقیچی دست این جماعت است!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×