پنجشنبه , ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ 2024 - 05 - 30 ساعت :
اخبار اصلی

رئیس شورا در صحن شورا به اظهارات فرماندار رشت د رمورد نرخ کرایه تاکسی ها پاسخ داد: قانون می گوید تایید یا رد چیزی به نام مشروط نداریم

۱۳۹۵-۰۲-۰۶

عصرصادق : رئیس شورا در مورد اظهارت اخیر فرماندا رشت در مورد  افزایش نرخ کرایه تاکسی ها گفت:اینکه فرماندار گفته با تایید مشروط موافقت کردم قانون می گویدتایید یا رد چیزی به نام مشروط نداریم

به گزارش عصر صادق ، صد و سی و هشتمین جلسه شورای اسلامی رشت مانند جلسات قبلی با تاخیر ۴۵ دقیقه ای آغاز شد و دو تن از اعضای شور به نام های محمود باقری خطیبانی ومنوچهر جمالی از غایبان این جلسه بودند.

جلسه با تبریک نهم اردیبهشت ماه مصادف با روز شورا توسط رئیس شورای شهر رشت آغاز شد؛در ادامه محمد علی رفیعی نوده این روز را یاد آور فرمان تاریخی امام راحل در سال ۵۸مبنی بر تشکیل شوراها دانست و گفت:به دلیل انتخابات پیش رو و به خاطر ایجاد نشدن شائبه طرفداری از کاندیدی خاص،مراسم روز شورا را به اوایل هفته آینده موکول می کنیم.

در ادامه این جلسه اعلام وصول لوایح صورت گرفت

اولین لایحه در خواست تمدید قرارداد بهره برداری از پنج جایگاه سی ان جی در قالب طرحی دو فوریتی و به صورت ترک تشریفات از طرف شورا ارائه شد که اعضای شورا خواستار توضیحات نماینده شهرداری شدند که بعد از پنج دقیقه مشخص شد جناب جمشید پور هنوز در راه هستند.

بنا به اظهارات رضا رسولی طبق بررسی ها مشخص شده که شرکت فوق بدهی های قبلی را پرداخته است و مشکلاتی پیرامون این موضوع وجود ندارد و از طرف با بیان اینکه بومی یوده نیاز به جابه جایی ندارد در ادامه این امر به صورت شرکت سیال سامانه اندیشه مورد وثوق همه اعضا قرار گرفت.

و در ادامه دوفوریت این لایحه رد و یک فوریت آن تصویب شد.

لایحه دوم کمک مالی به تیم محبوب داماش بررسی شد که حاجی پور در این مورد اظهار رد: چون این تیم در وضعیت بدی قرار دارد می تواند با ۵۰ میلیون کمک شورا از سقوط ان جلو گیری شود و یا اینکه پیشنهاد خرید به مالک داده شود و من موافق کمک به این باشگاه مردمی هستم.

مخالف این لایحه عباس صابر بود که اظهار داشت: سال قبل ۱۰۰ میایون تومان کمک مالی به این تیم شده است و هیچ تاثیری در روند این تیم نداشته است که در خاتمه دو فوریت این لایحه رای نیاورد و تک فوریت آن تصویب شد.

لایحه سوم که مهم ترین لایحه این جلسه محسوب می شد در مورد تقاضای شهرداری برای ترک تشریفات سرمایه گذاری پروژه شهربازی بود که در ادامه توضیحاتی ار سوی متین عاشوری در باره سرمایه گذار مشهدی و چگونگی واگذاری به این سرمایه گذار ارائه شد که در نهایت تک فوریتی انر رایآورد.

نکته قابل توجه در بررسی این لایحه عدمتوجه اعضای شورای شهر به این امر است که این پروژه نزدیک به سه سال است که در تعطیلی به سر می برد و مردم شریف و نوجوانان و جوانان شهر از این نعمت محروم هستند و باید اوقات فراغت را در  قلیان سراها به سر ببرند.

در مخالفت عباس صابر به این لایحه اینگونه عنوان شد که شهرداری آنچه را که به مزایده گذاشته است غیر واقعی بوده و باید با در نظر گرفتن واقعیتهای موجود به شروع پروزه پرداخت

در ادامه این جلسه مسعود کاظمی در مورد کاهش تعرفه شارژ تاکسی بی سیم های ۱۳۳ از ۱۲۰ تومان به ۹۰ تومان صحبت کرد که مورد موافقت قرار گرفت.

رجبی ویسروذی طی سخنانی تاکیدکرد: کمک های مالی باید مدیریت شو د و به اینکه هر کدام از اعضای شورا در وسط صحن و موقع جلسه فعال برای گرفتن کمک مالی نباشند تذکر داد و در ادامه کمک مالی چهار میلیون تومانی به دانشجویان فیزیک دانشگاه گیلان و کمک پنج میلیونی به یکی از کار افتادگان شهرداری مورد بررسی قرار گرفت.

در پایان جلسه رئیس شورا در مورد اظهارت اخیر فرماندا رشت در مورد نرخ کرایه تاکسی ها گفت:اینکه فرماندار گفته با تایید مشروط موافقت کردم قانون می گویدتایید یا رد چیزی به نام مشروط نداریم و نیز در ادامه لایجه تعرفه خدمات بهای سازمانها به یکشنبه آینده موکول شد و قرار بر این شد که معاونها و مدیران سازمانها حضور داشته باشند .

خبرنگار علی رضا محمدی 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×