چهارشنبه , ۹ اسفند ۱۴۰۲ 2024 - 02 - 28 ساعت :
اقتصادی

دنبال مچ گیری و اصلاح نفری مدیران نیستیم

۱۳۹۳-۱۲-۲۰

جلسه گزارش حسابرسی پس از شروع یک ماه و اندی از حسابرسی سازمان های شهرداری، برگزار شد.

جلسه گزارش شرکت حسابرسی سازمان شهرداری با حضور تیم حسابرسی، اعضای شورای شهر رشت و مدیران شهرداری رشت برگزار و علاوه بر گزارش مشکلات تیم حسابرسی بررسی شد. امیر حسین علوی رئیس سابق کمیسیون برنامه و بودجه در گفتگو با خبرنگار ما در این باره گفت: تصمیم گرفتیم که پس از گذشت یکماه و اندی از شروع به کار این شرکت جلسه ای مشترک با این شرکت و مدیران شهرداری داشته باشیم تا با کمک مدیران مجموعه این حسابرسی با دقت بیشتری انجام گیرد. وی گفت: در سال گذشته پس از بحث های متفاوت و فراوان و با توجه به اینکه این کار در سالیان گذشته فقط یکبار و به صورت ناقص انجام شده بود تصمیم گرفته شد که حسابرسی از سال ۸۹ انجام گیرد.

وی درباره هدف و ضرورت حسابرسی گفت: هدف اصلی از حسابرسی رسیدن به یک جمع بندی از وضعیت موجود شهرداری بوده و برنامه ریزی برای آینده و مشخص شدن روند اجرایی است. سازمان شهرداری دارای بالغ بر ۲۱۰۰ پرسنل و بیش از ۱۰۰۰ پرسنل شرکتی است که این سازمان را تبدیل به یک سازمان عریض و طویل و پر هزینه کرده است.

علوی با اشاره به نیاز جدی شهرداری به اصلاح ساختاری گفت: در حوزه های مالی و برنامه ریزی نیازمند تدوین و اجرای استراتژی های مشخص هستیم تا بتوانیم بهره وری را افزایش دهیم. وی ادامه داد: حسابرسی سازمان با نیت بهبود وضعیت شهرداری آغاز شده است و ما دنبال مچ گیری و اصلاح نفری مدیران نیستیم و پیوند این فعالیت با حوزه های اداری، برنامه ریزی، مدیریت مالی و هزینه و بودجه نیازمند همکاری مدیران است.

این عضو شورا همکاری مدیران شهرداری را در حسابرسی با اهمیت خواند و افزود: امیدوارم سرپرست شهرداری موانع این فعالیت را برطرف کند تا هرچه زودتر این کار انجام گیرد تا بتوانیم هر چه زودتر واحد مجامع و امور حسابرسی شهرداری را که مصوبه کمیسیون برنامه و بودجه و شورای شهر رشت را دارد تشکیل دهیم.

علوی با اشاره به لزوم رسیدگی به وضعیت شهرداری رشت گفت: اگر قرار است رشت توسعه یابد باید از سازمان شهرداری آغاز کنیم. اگر برنامه ریزی مناسبی در شهرداری انجام گیرد قطعا کیفیت خدمات این سازمان افزایش یافته و شاهد اتفاقات خوبی خواهیم بود و لذت آن را هم کارکنان شهرداری خواهند برد و هم شهروندان.

وی در پایان گفت: بنده هم برحسب دستور ریاست شورا مانند سایر اعضای شورا بعنوان ناظر بر حسابرسی همراه این شرکت خواهم بود و همچنین در زمینه برنامه ریزی نیروی انسانی برای ایجاد انگیزش و پویایی تلاش خواهم کرد تا بتوانیم با کمک هم بحث های جسته و گریخته در این زمینه ها را به نتیجه برسانیم و سال آینده شاهد اجرای آن ها باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×