سه شنبه , ۱۱ مهر ۱۴۰۲ 2023 - 10 - 03 ساعت :
اخبار اصلی

دقت می شود اقداماتی که برای توسعه شهر انجام می شود کمترین آسیب را به محیط زیست بزند

۱۳۹۴-۰۵-۰۴

به گزارش عصر صادق ،با اشاره به اینکه مسیر خط ویژه خیابان امام خمینی(ره) تا میدان مصلی مصوبه شورا را دارد، اظهار داشت: برای کاهش بار ترافیکی و برای اینکه خط تند روی مسافربری ایجاد شود حدود دو ماه پیش مقدمات کار و پروژه ایجاد شد.

وی با بیان اینکه هزینه ای که برای جابه جایی درختان در این مسیر بسیار بالا بود، افزود: نکته قابل تامل این است با جابه جایی درختان در این فصل احتمال اینکه درختان رشد کنند بسیار اندک است.

عضو کمیسیون بهداشت و محیط زیست با بیان اینکه ایجاد خط ویژه با توجه به بار ترافیکی شهر رشت اهمیت ویژه ای دارد ،گفت: انجام هر کار ی با هزینه ای مواجه است و  نباید انتظار داشت که خط ویژه راه بیفتد اما هیچ هزینه ای پرداخت نشود.

وی با اشاره به اینکه تمام دقت ها انجام می شود که این خط ویژه  کمترین آسیب را به محیط زیست بزند؛افزود: این دقت وجود دارد که اقداماتی که برای توسعه شهر انجام می شود کمترین آسیب را به محیط زیست بزند.

موسوی روزان با بیان اینکه در ارتباط با رفع آلودگی شیرابه سراوان به دنبال این هستیم که تصفیه خانه ای راه اندازی کنیم ،تصریح کرد: برای راه اندازی این تصفیه خانه نیاز به قطع ۲۰۰ درخت است.

وی با بیان اینکه برای جلوگیری از متضرر شدن مردم منطقه از آلودگی باید تصفیه خانه احداث شود،خاطرنشان کرد:دقت بسیار وجود دارد که درانجام پروژه ها آسیب زیادی به محیط زیست زده نشود.

عضو شورای شهر رشت تاکید کرد: خواهش من از خبرگزاری ها و پایگاه های خبری این است که فضا را آنگونه که هست منعکس کنند ما بار ترافیکی سنگینی در میدان دکتر حشمت تا مصلی داریم و باید برای رفع ان اقدام شود.

موسوی روزان گفت:نگرانی هایی که در کمیسیون محیط زیست شورا در ارتباط با این مقوله مهم وجود دارد در تمامی اعضای شورا و در من نیز به عنوان عضو کمیسیون بهداشت و محیط زیست و خدمات شهری وجود دارد اما برای توسعه بایدهزینه پرداخت کرد و نهایت دقت و دلسوزی وجود دارد که این هزینه ها معقول باشد.

وی تاکید کرد: این موضوع در کمیسیون های مربوطه و هم در صحن علنی شورا رای آورد و از آرای بسیار بالایی برخوردار بود و به عنوان مصوبات شورا است و نمی شود بر علیه مصوبات شورا موضع گیری کنیم.

موسوی روزان در پاسخ به این سوال که آیا قطع درختان مجوز محیط زیست را داشته است افزود: این موضوع را باید شهرداری بررسی کند و من از این امر اطلاع ندارم و اینکه چقدر موضوع قطع درختان در داخل شهر با محیط زیست ارتباط دارد را باید طبیعتا شهرداری هماهنگ می کرد و من اطلاع دقیق از این امر ندارم./۸دی نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×