چهارشنبه , ۲ خرداد ۱۴۰۳ 2024 - 05 - 22 ساعت :
یادداشت

در شب قدر، آسمان به زمین نزدیک می شود

۱۳۹۴-۰۴-۱۶

گویی امشب لیله القدر است و بهترین زمان برای تولدی دوباره، وقتی به خطاهایم فکر می کنم دلم می گیرد اما وقتی عظمت و ستارالعیوبیت را تجسم می کنم آرامش در تمام سلول هایم رخنه می کند.

خدای من! خودت گفته ای درهای توبه ات به روی بندگانت همیشه باز است هزار بار توبه شکستم ولی بازهم امید آخرم تویی ای مهربانترین مهربانان،می دانم که هر چقدر حقیرم، تو بزرگی، هرچقدر گنهکارم، تو بخشنده ای و می دانی که با این کوله بار گناه هنوز به فضلت امیدوارم و منتظر.

مولای یا مولای! الهی العفوها، بک یاالله ها، التماس ها و اشک هایم را در لیالی قدر به درگاهت می آورم تا با دلی پاک به سویت آیم تا از جرم من بکاهی و شک ندارم که اینقدر خوبی که وقتی حلقه زدن اشک را در چشمانم ببینی دست نیازم را به گرمی می فشاری.

محبوب من! هر چقدر از فضل تو بگویم می دانم اندک است، به من فطرتی پاک و روحی زلال دادی و من قدر این نعمات را ندانستم و بجای سیرت پاک سیرتی آلوده را به درگاه تو آورده ام و از تو می خواهم توبه ام را بپذیری و مقدرات امسالم را به بهترین حالات مغیر کنی.

ای آرامش بخش ترین سکوت سرشار من! ای نرم کننده آهن برای حضرت داود(ع) دل های ما را برای پذیرش نور ایمان نرم کن، برکت و پیشرفت را در مقدرات امسال ما درج کن و عافیت را بر همه مسلمین جهان ارزانی دار.

جوشن کبیر… دخان… روم …. اینگونه دعایت می کنم، از حال دلم غافل شده ام و تنها به گفتن خدایا شکرت بسنده می کنم، خدای زیبای من امشب آسمان به زمین نزدیک می شود و کریمانه، دل های کویری را ستاره باران می کند امشب که صدای بال فرشتگانت در آسمان شنیده می شود زارتر از همیشه به سویت می آیم باران چشمانم را دریاب تا مزد گریه هایم، لبخند زیبای تو باشد.

زیباترین عاشقانه من! امشب سجاده ام را با امید وصال تو می گشایم دلم را دست تو می سپارم و وجودم را غرق تمنای تو می کنم به برکت الغوث هایی که در نجوای شبانه ام به ساحتت می آورم امشب را تولد دوباره بندگان پشیمانت قرار ده!

امشب دستانم را به بال های فرشتگانت گره می زنم،خودت گفته ای شب های قدر اوج پرگشودن در فضای نیایش است من عبودیتم را به امید شکوفایی رحمتت زمزمه می کنم تا رمضان امسال موسم پاکی و نجات باشد برای همه پاک سرشتان.

شب قدر، شب قرآن است و دعا، امشب باید با توحرف بزنم اما تو که با من حرف بزنی حالم خوب می شود پس امشب بیشتر از همیشه قرآن می خوانم تا تو با من حرف بزنی، قرآنت را می گشایم و لابه لای آیاتش به دنبالت می گردم، دستانم را به سوی آسمانت بلند می کنم دستانی که خالی اند و امیدوار.

امشب شب قدر است، ساعت پذیرایی از مهمانان بزم حضور در مائده قرب الهی،قدرش را بدانیم شاید فردایی نباشد./ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×