یکشنبه , ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ 2024 - 04 - 21 ساعت :
اخبار اصلی

دانشگاه علوم پزشکی هم در تخریب محیط زیست نقش کمی ندارد/ گرفتن فرصت از افراد با سمت و سوهای سیاسی عین خیانت است

۱۳۹۴-۱۲-۲۵

دکتر یوسف زاده در این نشست ضمن خیر مقدم به خبرنگاران  و تبریک پیشاپیش سال نو و عید سعید نوروز ۹۵ گفت: با بودن فردی نام آور همچون پروفسور برزیگر در این مسند و احترامی که در جامعه پزشکی دارند شاید تغییر و جا بجایی در این مسند کمی دور از ذهن بود. وی در ادامه گفت: متاسفانه دانشگاه علوم پزشکی گیلان متاثر از شرایط نا مناسب طی ۲ سال، که سال گذشته ناشی از شرایط تحریم و اقتصادی در کشور قرار گرفت و این مسئله موجب شد تا قدرت برنامه ریزی استراتژیک از مسئولین که تمام توان خود را نداشتند گرفته شود و این تفسیر ، این نگاه بود که شاید شرایط جدید بتواند کارساز باشد.

 

اولین تغییر باید در مجموعه مدیران اتفاق بیفتد

سرپرست  جدید دانشگاه علوم پزشکی گیلان خاطرنشان کرد: شرایط جدیدی  دولت تدبیر و امید فراهم کرده و خواست مردم که در انتخابات نشان دادند خواستار تغییرند و این را در رای خود نشان دادند. وی افزود: دانشگاه علوم پزشگی نیز به نوعی پیشتاز در این تغییر بود و از نظر هرکسی که در دانشگاه علوم پزشکی مسئولیتی داشته در این راستا قابل تقدیر است.
دکتر یوسف زاده در ادامه نشست بیان داشت: دانشگاه علوم پزشکی خود را خانواده ای بزرگ تلقی می کند و صرف نظر از مشکلات مالی که دانشگاه ، با آن گریبانگیر است، بحث فرهنگ سازمانی نیازمند توجه خاص است. در طول زمان بعضا برخی از موارد است که جایگاه ارزشی مناسبی نداشته باشد اما به تنوع در یک سازمان جایگزین می شود و به عنوان ارزش یا ضد ارزش شکل می گیرد، بنابراین مهم ترین برنامه ای که دانشگاه دنبال خواهد کرد بحث نیروی انسانی است و به تمامی کارمندان این دانشگاه با دید کرامت نگاه می شود. وی در ادامه گفت: بیش از ۱۶ هزار نفر در دانشگاه علوم پزشکی در حال فعالیتند و انتظار جامعه از این افراد، انتظاری فرهنگی در رفتار درون سازمانی و برون سازمانی است چون بسیاری از نخبگان جامعه در این سازمان گردهم آمده اند و از این منظر با ارزش ترین سرمایه نیروی انسانی کارامد است که باید برای آن برنامه ریزی منجسم داشته باشیم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان در ادامه ابراز داشت: در تلاشیم دانشگاه از شرایط نامناسب قبلی خارج شود و بر اساس برنامه ای مدون پیش رود، در تلاشیم بر اساس برنامه ای استاندارد بر اساس سند چشم انداز و منویات مقام معظم رهبری بتوانیم در حرکتی پرشتاب کاستی ها را جبران کنیم. وی تاکید کرد:  تمامی کشور مردم گیلان را جزء با فرهنگ ترین استان های کشور می دانند و شاید انتظار سطح فرهنگی در این استان نیز متفاوت باشد.
دکتر یوسف زاده در این نشست خبری تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی بر اساس روش های علمی ثابت شده و تجربه شده راه جدیدی را در پیش خواهد گرفت و بر  این اساس مسیری نو را ادامه می دهیم، مسیری که شاید به الگوی بسیاری از سازمان های دیگر تبدیل شود.  وی خاطرنشان کرد: دانشگاه باید پیشتاز و پیشرو باشد و ما امیدواریم که این پیشتازی را نصیب دانشگاه علوم پزشکی نمائیم. اولین تغییر باید در مجموعه مدیران اتفاق بیفتد و مدیران هستند که با برنامه ریزی خود بتوانند کارمندان را به حداکثر توانمندی های خود برسانند.

 

دکتر یوسف زاده با اشاره به برنامه های دانشگاه در سال جدید اظهار داشت: پیش بینی می شود طی روزهای آینده جمعیتی شناور بالغ بر ۲ تا ۳ برابر جمعیت استان وارد گیلان شوند، از همین رو واحدهای اورژانس ۱۱۵ در ورودی استان و شهرهای بزرگ مستقر خواهند شد و بیمارستان سیار در منطقه سراوان مستقر خواهد شد. وی ادامه داد:  جابجایی بیماران از بیمارستان های شهرستان به مرکز استان برنامه ریزی شده است و هماهنگی های بین مراکز درمانی انجام شده است، اما بزرگترین مشکل اینجا است که مراجعه کنندگان نمی دانند این خدمات به چه شکل ارائه می شود،  کار خوبی که انجام شده است این است که هر فردی که وارد گیلان می شود به محض ورود بوسیله پیامک  شماره تماس فوری درمانی را در اختیار خواهد داشت. علاوه بر این چاپ بنرهای آگاهی بخش نیز به این فرآیند کمک می کند.  وی افزود: گروه های ستادی دانشگاه نیز وظیفه نظارتی خود را در خصوص ارائه با کیفیت خدمات و حضور پزشکان انجام خواهند داد.

دانشگاه علوم پزشکی هم در تخریب محیط زیست نقش کمی نداشت

یوسف زاده در پاسخ به سوالی در مورد پسماندهای بیمارستانی گفت: سرمایه ثابت و اصلی هر جامعه  محیط زیست است و هر سازمانی که در برنامه های خود به این مقوله پرداخته باشد با مشکل اساسی روبرو خواهد شد، دانشگاه علوم پزشکی هم متاسفانه در تخریب محیط زیست نقش کمی نداشت و فاضلاب های بیمارستانی که به رودخانه ها ریخته می شود و بحث پسماند بیمارستانی جزء اولویت هایی خواهد بود که باید به آن بپردازیم.

گرفتن فرصت از افراد با سمت و سوهای سیاسی عین خیانت است

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان این که  گرفتن فرصت از افراد با سمت و سوهای سیاسی عین خیانت است و هرکس در این جایگاه باید منافع ملی را در نظر بگیرد در ادامه خاطرنشان کرد: گرفتن فرصت از افراد با سمت و سوهای سیاسی عین خیانت است و هرکس در این جایگاه باید منافع ملی را در نظر بگیرد، افکار کلیشه ای و جریانی همچون سم به بدنه سازمانی یک سازمان است و افکار سیاسی هر شخص در زندگی شخصی وی است و افراد بر اساس توانمندی ، شایسته سالاری و اعتقاد عملی و هماهنگی با برنامه انتخاب خواهند شد، افرادی که به مرام نامه دانشگاه و اصول انسانی اعتقاد داشته باشند راه برایشان باز است و جزء این خیانت به منافع ملی است. وی افزود: در دو حوزه توریسم سلامت و بحث ارتباطات علمی با سایر مراکز علمی این دانشگاه با اقتدار وارد خواهد شد.

یوسف زاده در انتها تصریح کرد: متاسفانه برخی افراد که منافع شخصی را به منافع ملی ارجحیت می دهند با تخریب و ایجاد فضای نامناسب برای سود شخصی موجب می شوند تا منافع ملی به خطر بیفتد./گیل خبر

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×