یکشنبه , ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ 2024 - 04 - 21 ساعت :
اخبار اصلی

داستانی بزرگ برای خیابانی کوچک در کلاچای / انتظار اندک مردم بین حرکات نمایشی مدیران کلاچای سرگردان است

۱۳۹۵-۰۱-۲۵

شهروندان کلاچای در خصوص نابسامانی خیابان کاشانی شهر زبان گله و شکایت دارند، اما براستی رسیدگی مشکلات یک خیابان کوچک این همه داستان دارد ؟

به گزارش عصر صادق ؛مدتی است که وضعیت خیابان کاشانی نامشخص و بلاتکلیف مانده است با پیگیری های بسیار زیاد تیم خبری و گزارشات مردمی فراوان و ارجاع گزارش به فرماندارمحترم شهرستان رودسر و طرح موضوع در شورای ترافیک شهرستان ، بنا شد تا در فروردین ۹۴ این خیابان یکطرفه و ایستگاه درون شهری به روبروی بانک رفاه انتقال یابد.

در این راستا بخشدار کلاچای با پیگیری های زیاد و برگزاری جلسه در این زمینه ایستگاه تاکسی را با همکاری شهرداری کلاچای به جای مشخص شده انتقال داد اما نه خیابانی یکطرفه شد و نه پارک های دوبله کمتر شد ، نه افسری بود که جریمه پارک های دوبل و توقف ممنوع را انجام دهد و نه تاکسی های رحیم آباد به ایستگاه خود انتقال یافتند!

شهردار کلاچای به مشکل فی مابین بازاریان و رانندگان تاکسی اشاره داشت و گفت: تا زمانیکه این مشکل قدیمی رفع نگردد شهرداری نمی تواند در این قضیه ورود نماید.

با این توضیحات شهردار، این سوال پیش می آید که مصوبه شورای ترافیک مهم تر است یا صحبت های بازریان و رانندگان که نشان از یک کدورت قدیمی است ؟

و سوال دیگر اینجاست که چرا براساس مصوبه شورای ترافیک اقدام نکرده اید و آیا فکر می کردید این مصوبه براساس تحقیق از بازاریان و مردم و رانندگان نبوده است ؟

یکطرفه نمودن خیابان بعهده نیروی انتظامی است اما بخشداری و شهرداری نیز دراجرای آن دخیل هستند که اقدامی صورت نگرفت؛ چرا در رسیدگی به مباحث سد معبر در آن خیابان کوتاهی می کنید؟

و یا اینکه چرا مشکلات تاکسی های درون شهری را کوچک می شمارید و به داد مسافرانی که حق خود را در این زمینه می خواهند نمی رسید؟ مردم چه گناهی دارند که باید به پای این مسائل که معلوم نیست سیاسی است ، اجتماعی است یا  غیره بسوزند؟

علی ای الحال باز هم ایستگاه تاکسی درون شهری به بیرون از شهر انتقال یافت و این بار برای بار سوم چنین عملی صورت می پذیرد و نمی دانیم باید سراغ چه کسی برویم تا پاسخگو باشد !

نیروی انتظامی هم می داند آیا یک افسر و دو سربازی که می فرستند از صبح تا ظهر در میدان به سر می برند و بعد از آن دیگر اثری از آنان نیست ؟
نیروی انتظامی که خود مجری قانون است باید در اجرای آن بیشتر تلاش کند تا فرهنگ سازی شود؛ اما براستی رسیدگی مشکلات یک خیابان کوچک این همه داستان دارد ؟

مردمی که زبان گله و شکایت داشتند با این اوصافی که می دیدند به خبرنگار کاسپین می گویند: حرفمان به جایی نمی رسد و فقط حرکات نمایشی میبینیم و دیگر نمی دانیم چگونه حقمان را بخواهیم؟

خواهان حقوق شهروندی در کلاچای ادعا دارند: نه شهردار حرف ما را می شنود و نه بخشدار مشکلات ما را می بیند، اما این عذاب و سختی لایق ما نیست.

زهرا محسنی یکی از مسافرین ایستگاه رحیم آباد در این باره می گوید: تاکسی های رحیم آباد از لحاظ قانونی باید در ایستگاهش باشد اما من از زمانی که به یاد دارم همیشه داخل شهر سوار تاکسی رحیم آباد می شوم و خارج از شهر سوار تاکسی شهر کلاچای که این مسئله برایم عجیب است!

محمد احمدی پور یکی از مسافرین دیگر این خط که در خیابان منتظر تاکسی رحیم آباد بود گفت: ما براساس عرف در این مکان منتظر تاکسی رحیم آباد هستیم اما برای اینکه نظم در شهر حاکم شود حاضریم همانند سایر شهرها به ایستگاه برویم اما تاکسی های ایستگاه آنجا نمی مانند و جالب اینکه شنیده ام ایستگاه تاکسی رحیم آباد تبدیل به مکان برگزاری عروسی شده است و از این طریق نیز مبلغی دریافت می کنند!

محمد جعفر عبدی پور در گفتگو با خبرنگار کاسپین می گوید: کارهای عام المنفعه ی خوبی به نام ایستگاه رحیم آباد انجام می شود که جای تشکر دارد.

وی افزود: دلیل اینکه بازاریان می گویند ایستگاه تاکسی درون شهری به بیرون از شهر انتقال یابد را نفهمیده ایم زیرا ماشین های خط رحیم آباد هر روز هر روز و همیشه روبروی مغازه ها ایستاده اند و در حال مسافرکشی هستند پس چرا مغازه دارانی که ناراضی از حضور تاکسی درون شهری در همان مکان هستند از رانندگان تاکسی رحیم آباد ناراضی نیستند ؟آیا فرقی دارد ؟

اما مشکل جای دیگریست؛ مغازه داران به خاطر مشکلات شخصی خود با رانندگان تاکسی درون شهری نمی توانند مصوبه شورای ترافیک را باطل کنند .
از ملزومات است که شهردار کلاچای این مشکلات را در دستور کار خود قرار دهد، مردم کلاچای یک کار بدون وعده و وعید از شما می خواهند
نه بازار را جابجا کنید ، نه پارکینگ احداث کنید ، نه خیابانی را بازگشایی کنید و نه کار دیگری؛ آنچه که امروز از شهردار کلاچای انتظار می رود این است که فقط معضل اصلی ترین خیابان شهر کلاچای را حل کنید و مطمئن باشید اعضای محترم شورای شهر به خاطر چند رأی بازاریان ، جنابعالی را استیضاح نمی کنند.

این انتظار مردم است که بخشدار بعنوان مدیر اول بخش کلاچای کمی حرف مردم را بشنود و رانندگان تاکسی بی گناه را به دردسر نیاندازید و مطمئن باشید مدیر ارشد شهرستان صلاح کار را بهتر می دانستند که خواستند آن خیابان براساس قانون، معضلاتش به آن شکل رسیدگی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×