پنجشنبه , ۶ مهر ۱۴۰۲ 2023 - 09 - 28 ساعت :
اخبار اصلی

خطوط تاکسیرانی رشت ساماندهی می‌شود

۱۳۹۴-۰۵-۲۸

عصر صادق:سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری رشت گفت: خطوط تاکسیرانی رشت ساماندهی می‌شود

به گزارش عصر صادق ؛فرامرز جمشیدپور در هفتاد و نهمین جلسه کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی رشت با بیان اینکه ساماندهی خطوط تاکسیرانی رشت انجام می‌شود اظهار داشت: این امر به منظور تعیین ظرفیت و نوسازی خودروها به‌صورت یک بسته مطالعاتی بررسی می‌شود.

وی با بیان اینکه تاکنون ۶۰ درصد این مطالعات پیش رفته است افزود: توسعه حمل ونقل عمومی و اولویت‌دهی به حمل و نقل همگانی و انبوه بر در دستور کار معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری رشت قرار دارد.

وی خروجی مطالعات ساماندهی تاکسیرانی را تعیین ظرفیت ناوگان و میزان فرسودگی, سهم تاکسی در سفرهای درون شهری عنوان کرد و گفت: سیاست‌های لازم در مدیریت خطوط و پایانه‌های تاکسیرانی داخل شهری در این مطالعات اخذ می‌شود.

سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری رشت با اشاره به اقداماتی که در جهت ایجاد خط ویژه در رشت در حال انجام است گفت: خط ویژه مسیر خیابان امام ظرف یک ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد و اولویت‌بندی برای توسعه خط ویژه و اصلاح و بهسازی ایستگاه‌های اتوبوس مدنظر است.

جمشیدپور با اشاره به اینکه تعداد اتوبوس‌های مورد نیاز رشت در افق طرح مطالعاتی در نظر گرفته شده است تصریح کرد: تعداد ناوگان موجود ما ۱۱۱۸ اتوبوس است که تنها ۷۷ ناوگان فعال داریم و ۳۶۰ اتوبوس مورد نیاز است.

وی تعداد مورد نیاز اتوبوس‌ها تا ۱۰ سال آینده را ۴۲۰ عدد عنوان کرد و افزود: باید امسال ۳۰ ناوگان جدید اضافه کنیم و در سال ۹۵ باید ۳۲ اتوبوس و در سال ۹۶ نیز همین تعداد را اضافه کنیم و در سال ۹۷ به ۳۳ عدد اتوبوس و در سال ۹۹ به ۴۰ عدد نیاز داریم.

سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری رشت ساماندهی مسافربرهای شخصی را مورد تاکید قرارداد و خاطرنشان کرد: اقداماتی در دست مطالعه و برنامه‌ریزی برای توسعه پایانه و پارک سوار شرق رشت در حال انجام است.

جمشیدپور با اشاره به اقداماتی در حوزه مدیریت تقاضای سفر برای کاهش استفاده از خودروهای شخصی گفت: طرح توسعه مدیریت پارک حاشیه‌ای در حال انجام است.

وی تاٌکید کرد: برنامه‌ریزی و اولویت‌دهی به حمل و نقل همگانی توسط خط ویژه ، با خرید ناوگان جدید و نوسازی و برنامه‌ر یزی برای بالا رفتن سهم حمل و نقل عمومی در حال انجام است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×