سه شنبه , ۴ مهر ۱۴۰۲ 2023 - 09 - 25 ساعت :
اخبار اصلی

خبرنگاران مرزداران حریم اعتماد و اطلاعات مردم هستند

۱۳۹۴-۰۵-۲۱

عصر صادق: مردم ایران اسلامی خواهان دقت مدیران و مسئولان نظام در بررسی برجام هستند.

 به گزارش عصر صادق، حجت الاسلام و المسلمین سعید مهدوی با اشاره به جایگاه مهم خبرنگاران و اثرگذاری آنها اظهار کرد: اصحاب رسانه باید تلاش کنند که هویت و آزادگی که از ویژگی های لازم و ضروری است را حفظ کنند.

وی با بیان اینکه مزد اطلاع رسانی دقیق و رعایت تقوای سیاسی و اجتماعی فقط از جانب خداوند اداشدنی است، تصریح کرد: زحمات قشر آگاه کننده جامعه که یک شغل حساس  است به راحتی قابل جبران نیست.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه گیلان با تاکید بر اینکه خبرنگاران باید حریم الهی و انسانی را در نظر بگیرند، خاطرنشان کرد: خبرنگاران مرزداران حریم اعتماد و اطلاعات مردم هستند.

مهدوی با بیان اینکه ارزش کار خبرنگاران کمتر از مرزبانان و مرزداران جغرافیایی نیست، افزود: ارزش کار خبرنگاران در حفاظت از کشور بسیار زیاد است، زیرا مرزبانان فضای روحی و روانی جامعه هستند.

وی با اشاره به استقبال گسترده اساتید دانشگاه گیلان از طرح ضیافت اندیشه ، اظهار کرد: تاکنون بیش از ۱۵۰ نفر از اساتید در طرح مذکور ثبت نام کرده اند و چون ظرفیت بیشتری برای دانشگاه امکان پذیر نبود، ثبت نام برای داوطلبان زیادی فراهم نشد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه گیلان با بیان اینکه در طرح ضیافت اندیشه این دوره در قالب ۲ مبحث اندیشه سیاسی اسلام و معرفت شناسی  در ۲ سطح برگزار می شود، تصریح کرد: از اساتید مطرح کشور برای موضوعات ارائه شده استفاده می شود.

مهدوی اجرای برنامه های فرهنگی و جانبی را از مهمترین محورهای طرح ضیافت اندیشه عنوان کرد و افزود: دیدار با بعضی از علمای استان، اردوی یک روزه زیارتی به مقصد قم و شهر ری، محفل انس با قرآن از برنامه فرهنگی طرح مذکور می باشد.

وی یادآور شد: دانشگاه های دیگر همچون دانشگاه آزاد و دانشگاه علوم پزشکی نیز با توجه به اقتضائات خود زرح ضیافت اندیشه را برگزار می کنند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه گیلان با اشاره به کلام مقام معظم رهبری که فرمودند فرآیند قانونی مذاکرات باید با حوصله طی شود، خاطرنشان کرد: مصالح و عزت ملی باید در الویت بررسی برجام و قطعنامه سازمان ملل متحد باشد.

مهدوی با بیان اینکه ممکن است تعلل در بررسی برجام ضررهایی را بر کشور تحمیل کند، اظهار کرد: از جهتی هم اعلام پیروزی زود هنگام و هم تحلیل های یاس آلود مضر مسائل ملی خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه از توافق هسته ای نباید سوء استفاده حزبی و جناحی صورت گیرد، تصریح کرد: عقب نشینی نظام سلطه در بخشی از مواد توافق، ناشی از مقاومت ۱۲ ساله ملت ایران بوده است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه گیلان با بیان اینکه توافق مذکور نتایج تاکتیک های غلط مصالحه جویانه نبوده است، خاطرنشان کرد: این امر نتیجه تعامل با نظام سلطه نیز نبوده است.

مهدوی با بیان اینکه ابهامات موجود در برجام نباید موجب سوء استفاده دشمنان شود، اظهار کرد: مردم ایران اسلامی خواهان دقت مدیران و مسئولان نظام در بررسی برجام هستند.

وی با اشاره به اینکه سوابق کشورهای استعمارگر همواره نشان دهنده عدم حسن نیت شان بوده است، تصریح کرد: پولهای بلوکه شده ایران در دست دشمنان باید در راستای شکوفا سازی ایران اسلامی باشد نه اینکه پولهای آزاد شده صرف واردات کالاهای لوکس شود.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه گیلان با اشاره به سکوت سازمان های بین المللی در مقابل جنایات رژیم صهیونیستی و عربستان در کشورهای مسلمان، خاطرنشان کرد: در قطعنامه اخیر سازمان ملل شروط بسیار سختی برای سیستم نظامی و دفاعی ایران گذاشته اند.

مهدوی با اشاره به آلودگی خواص به حب دنیا و جاه و مقام اظهار کرد: برخی در اظهارات خود در مقابل اتهامات شان به فرافکنی می پردازند.

وی با اشاره به توهین یکی از چهره های سیاسی به روستاییان تصریح کرد: اگر در دولت گذشته چنین الفاظی به کار برده می شد، چه غوغایی در بین خواص و رسانه های اصلاح طلب برپا می شد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه گیلان با بیان اینکه برای رسیدن به اهداف حزبی و جناحی به ملت توهین نشود، یادآور شد: برخی از خواص توهین آشکار را به اغماض گرفته اند. این مورد اگر تبدیل به فرهنگ شود با مبانی انقلاب اسلامی مبنی بر تکریم مردم در تناقض است.

مهدوی با بیان اینکه تعجبی ندارد فردی که برای خود جایگاهی قائل می شود و امکانات اقتصادی را حق خانواده خود می داند، خاطرنشان کرد: طبیعی است که مردم زحمتکش روستایی را تحقیر کند./خزر انلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×