چهارشنبه , ۹ اسفند ۱۴۰۲ 2024 - 02 - 28 ساعت :
اخبار اصلی

حضور شهردار رشت در پنل تخصصی مدیریت شهری از منظر یونسکو با محوریت شبکه شهرهای خلاق یونسکو

۱۳۹۵-۰۵-۰۲

عصرصادق ،شهردار رشت در پنل تخصصی مدیریت شهری از منظر یونسکو با محوریت شبکه شهرهای خلاق یونسکو حضور یافت

به گزارش عصرصادق ؛پنل تخصصی مدیریت شهری از منظر یونسکو با مشارکت مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت  درنخستین اجلاس جهانی شوراهاو شهرداران ۲۰۱۶ درمرکز همایش های  برج میلاد برگزار شد.

نخستین اجلاس جهانی شوراها و شهرداران ۲۰۱۶ با حمایت و همکاری شورای عالی استان‌ها، شورای اسلامی شهر تهران، شهرداری تهران، شورای عالی شهرسازی و معماری ایران، وزارتخانه‌های راه و شهرسازی، امورخارجه ایران، ارتباطات، فرهنگ و ارشاد اسلامی و غیره با هدف آگاهی از آخرین دستاوردهای علمی و تخصصی جهان در عرصه مدیریت شهری، با حضور حدود ۲۰۰۰ نفر از اعضای شورای اسلامی شهر‌ها و شهرداران سراسر کشور، روسای شورا شهر از جمله دکترسید محمد علی ثابت قدم شهردار رشت، رفیعی رییس شورای اسلامی شهر رشت ، فاطمه قدیمی مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت، عاشوری مدیر سرمایه گزاری شهرداری رشت ،  دکتر نصیری  دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو-ایران و نیز شهردارانی از کشورهای روسیه، هندوستان، لبنان، کرواسی، ترکیه، گینه و غیره در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار شد.
به گزارش واحد ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت – این اجلاس جهانی از روز چهارشنبه به مدت ۲ روز با بیش از ۳۰ پنل و نشست تخصصی با حمایت علمی سازمان‌های ذیربط همچون معاونت حقوقی ریاست جمهوری، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری، سازمان حفاظت محیط زیست، سازمان فناوری اطلاعات ایران و غیره اجرا شد.

گفتنی است، بعد از ظهر روز چهارشنبه  پنل تخصصی مدیریت شهری از منظر یونسکو با محوریت شبکه شهرهای خلاق یونسکو در ایران  با حضور شهرداران شهرهای رشت و قزوین و اساتید متخصص حوزه مدیریت شهری مدیریت برگزارشد.

هدف از برگزاری این پنل، آگاهی از آخرین دستاوردهای علمی و تخصصی جهان در عرصه مدیریت شهری بود .


در این اجلاس شهردار رشت با ارائه پنل تخصصی به بیان مطالبی در خصوص بازآفرینی شهری، شهر رشت، رویکردهای سه گانه بازآفرینی شهر رشت، از جمله جلب مشارکت اجتماعی مبتنی بر اعتمادسازی محلی، برندسازی شهری و جذب سرمایه و سرمایه گذاری، توسعه روابط بین الملل و عضویت رشت در شبکه شهرهای خلاق یونسکو به عنوان شهر خلاق خوراک شناسی پرداخت.
دکتر ثابت قدم در راستای اهداف چهارچوب جامع بازآفرینی شهری پایدار گفت: کاهش فقر شهری با رویکرد توانمند سازی ساکنان محدوده های هدف و پیشگیری از بازتولید فقر در این محدوده ها، ارتقا تاب آوری شهری با تجهیز و مقاوم سازی شهری از اهداف جامع بازآفرینی شهری  پایدار است.
وی در ادامه به بیان مجموعه اقدامات انجام شده در مدیریت شهری محله محور و اقدامات انجام گرفته در راستای اعتمادسازی به منظور جلب مشارکت مردمی پرداخت و اذعان داشت: پروژه بازآفرینی شهر رشت در روز یازدهم فروردین ۹۵ افتتاح شد.

دکتر ثابت قدم با تاکید بر اینکه شهر رشت عضو شبکه خلاق خوراک شناسی یونسکو است گفت: این شهر جز ۱۸ شهر خلاق جهان و جز ۲ شهر خلاق ایران است.

در ادامه این اجلاس شهر خلاق رشت به عنوان تنها شهر خلاق خوراک شناسی کشور به انتقال اطلاعات خود به سایر اعضای شرکت کننده در این پانل تخصصی پرداخت.

تعداد بازدید:۷۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×