دوشنبه , ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ 2024 - 03 - 04 ساعت :
اخبار اصلی

حضور شهردار رشت در دهمین نشست سالیانه شبکه شهرهای خلاق جهان در سوئد

۱۳۹۵-۰۶-۲۵

عصرصادق ؛دهمین نشست سالیانه شبکه شهرهای خلاق صبح روز چهاشنبه ۲۴ شهریور در شهر استرشوند سوئدبا حضور نمایندگان ۱۱۶ شهر از کشورهای عضو این شبکه از جمله دکتر ثابت قدم شهردار رشت ، مظفر نیکومنش عضو شورای اسلامی شهر رشت و نماینده ناظر شورا در بحث شهر خلاق ، فاطمه قدیمی حرفه مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت و مدیر برنامه های یونسکو در شهر خلاق رشت آغاز شد.
به گزارش عصر صادق ، در چهار شنبه ۱۴  سپتامبر مصادف با ۲۴ شهریور  اولین روز از این نشست که با موضوع «شکوفا کردن فرهنگ و بخش‌های خلاق به عنوان محرک توسعه پایدار و همچنین به حداکثر رساندن پتانسیل ارتباطات روستایی و شهری» برگزار شد، پس از خوشآمدگویی شهردار شهر استرشوند و وزیر فرهنگ و دموکراسی سوئد، فرانچسکو باندِرین، دستیار فرهنگی مدیر کل یونسکو دامنه و اهداف دهمین نشست سالانه UCCN را تشریح کرد.

سخنرانی کلیدی توسط چارلز لاندری تحت عنوان «به حداکثر رساندن پتانسیل شبکه شهرهای خلاق یونسکو» و پنل فرهنگ و خلاقیت به عنوان محرک توسعه منطقه ای،  درک و جمع بندی نتایج کنفرانس VEC به UCCN از دیگر برنامه‌های این روز بود.

در برنامه‌های عصر نیز جلسات همزمان برای هر رشته خلاقیت (صنایع دستی و هنر بومی، طراحی، فیلم، خوراک‌شناسی، ادبیات، هنرهای رسانه‌ای، موزیک) در مکان‌های متفاوت در استرشوند برگزار شد.
بهترین شیوه‌ها و فعالیت‌های اصلی اجرا شده در سطوح بومی و بین‌المللی در راستای عملیاتی کردن بیانیه ماموریت UCCN نمونه‌هایی از تجربه و چالش‌های قابل توجه در کاربرد خلاقیت به عنوان محرک توسعه پایدار شهری در این جلسات از شهر های مختلف به بحث گذاشته شد.

بررسی چشم‌اندازهای آینده برای همکاری در راستای اجرای دستور کار توسعه پایدار۲۰۳۰ از دیگر برنامه‌های امروز بود که با مشارکت اعضا در مدیریت شبکه از جمله فراخوان برای درخواست‌نامه‌ها، شیوه‌های نظارتی عضویت، ابتکارات جذب سرمایه همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×