یکشنبه , ۱۲ آذر ۱۴۰۲ 2023 - 12 - 03 ساعت :
اخبار اصلی - سیاسی

حامد عبدالهی شهردار رشت شد

۱۳۹۷-۰۸-۱۴

عصرصادق ؛ شصت و یکمین جلسه علنی شورای شهر رشت در عمارت مرکزی شورای اسلامی کلانشهر رشت با موضوع انتخاب شهردار آغاز شد.

۱۷:۵۲ با قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید جلسه علنی شورای شهر رشت آغاز شد.

۱۷:۵۳ فاطمه شیرزاد تنها غایب شوراست و محمد حسن عاقل منش علیرغم حضور در ساختمان شورا هنوز در صحن علنی شورا حاضر نشده است.

۱۷:۵۸ سید امیرحسین علوی به عنوان ریاست شورا در ابتدای جلسه دلیل عدم برگزاری جلسه را برگزاری مراسم اربعین اعلام نمود و روز ۱۳ آبان را گرامی داشت.

۱۷:۵۹ محمد حسن عاقل منش وارد صحن علنی شورا شد.

۱۸:۰۰ علوی با اشاره به هفته فرهنگ عمومی، گفت: با حضور بزرگانی چون آقای عاقل منش سطح فرهنگی افزایش یافته است.

وی اختلاف نظر در شورا را یک امر طبیعی عنوان کرد و متذکر شد: نباید اتفاقات به گونه ای انعکاس داده شود که شورا از انجام امورات باز مانده است.

علوی با اشاره به مسدود شدن مکرر حساب های شهرداری، اذعان داشت: از شخص اول قوه قضائیه تا سایر نهادها نامه نگاری کرده ایم اما متاسفانه در این یک سال هیچگاه کسی به ما کمک نکرد و پاسخ ویژه ای نگرفتیم.

۱۸:۰۸ بهراد ذاکری به عنوان اولین ناطق پیش از دستور، با تسلیت درگذشت پدر فاطمه شیرزاد، گفت: از بابت حضور خبرنگاران در صحن شورا متشکر هستم که علیرغم فضای نامناسب در شورا اصحاب رسانه در این جلسه حضور یافته اند.

۱۸:۱۰ علوی به عنوان ریاست شورا لایجه بررسی کمک مالی به دو تیم سپیدرود و داماش گیلان مورد بررسی قرار گرفت.

وی در خصوص حضور علی بهارمست به عنوان سرپرست سپیدرود و اسماعیل حاجی پور به عنوان مالک باشگاه داماش گفت: موارد فوق مورد بررسی توسط سازمان های نظارتی قرار گرفته است.

۱۸:۱۲ اسماعیل حاجی پور پیشنهاد داد که لایحه فوق به صورت یک فوریت در شورا بررسی شود و به کمیسیون مربوطه ارجاع شود. وی ادامه داد: داماش گیلان در جام حذفی به جمع چهار تیم آمده است. این تیم به نام من نیست اما پولش را من میدهم. مانده ام چون فرزند شهر رشت هستم. استاندار گیلان حتی جواب نامه ما را نداده است.

حاجی پور افزود: هیچگاه از کمک به داماش حمایت نکرده ام. در این هفته ماین زیر پایم را فروخته ام. خانه ام رفته است. اما عشق می کنم با عشق کردن جوانان شهرم. ما هر بازی ۱۰ هزار نفر را به ورزشگاه می آوریم تا ۴۰ هزار ساعت جوانان از همه چیز دور شوند و یک هفته با رویاهایشان لذت ببرند.

۱۸:۱۸ فرهام زاهد نیز با بیان اینکه نیمی از سال گذشته است و بخشی از بودجه پیشنهادی ورزشی به هیئت های ورزشی و… پرداخت شده است، گفت: سوال من در مورد اینکه برای مالکیت داماش استعلام گرفته شود است. آیا امروز مهم است که چه کسی مالک داماش است یا این اهمیت دارد که تیم داماش به جمع ۴ تیم جام حذفی رسیده است. چه کسی است که نتواند بگوید هزینه تیم های فوتبال چقدر است؟ موارد هزینه ای تیم فوتبال یبسیار زیاد است و به سمت تیم های ورزشی رفتن بسیار زیاد است.

وی ادامه داد: شاید برای برخی مهم باشد که مالک باشگاه داماش کیست؟! مدیرعامل و مالک باشگاه داماش آقای الطافی است و امضای چک ها هم توسط ایشان انجام می شود و همه آقای الافی عضو شورای اول شهر رشت را می شناسند.

۱۸:۳۰ احمد رمضانپور نرگسی نیز گفت: هزینه های لجستیک هزینه هایی نیست که بتوان آن را به تعویق بیندازیم. دو تیم سپیدرود و داماش در شرایط بسیار سختی قرار دارند. خواهش بنده این است که به این دو تیم کمک شود.

۱۸:۳۶ فاطمه شیرزاد علیرغم درگذشت پدرش وارد صحن علنی شورای شهر رشت شد.

۱۸:۳۸ یک فوریت لایحه کمک به دو تیم سپیدرود و داماش مورد تصویب اعضای شورا قرار گرفت.

۱۸:۵۹ شورا وارد دستور اصلی جلسه یعنی انتخاب شهردار شد.

۱۹:۰۰ حامد عبدالهی با ۶ رای به عنوان شهردار رشت انتخاب شد.

جلسه ادامه دارد و اعضای شورا به بررسی دستورهای جلسه مشغول هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×