دوشنبه , ۲۰ آذر ۱۴۰۲ 2023 - 12 - 11 ساعت :
یادداشت

جناب استاندار توجه شما به تاکید مقام معظم رهبری در خصوص جوانان انقلابی چه میزان میباشد؟

۱۳۹۵-۰۳-۲۰

به گزارش عصر صادق ؛پس از رحلت امام خمینی قدس سره و رهبری مقام معظم رهبری همواره یکی از کلید واژهای مورد تأکید ایشان در همه ادوار، انقلابی گری و مفاهیم مربوط به آن است. حضرت ایشان در تمامی سخنرانی ها، موضع گیری ها، سفرهای استانی و حتی نوروزی به مبانی اصیل انقلابی توجه ویژه ای داشته اند؛ امری که بی شک میراث گرانبهای معمار کبیر انقلاب اسلامی می باشد. حتی می توان قرار گرفتن چفیه بر روی دوش مبارک ایشان در تمامی دیدارهای رسمی و غیر رسمی را نشانه ای آشکار همین رویکرد دانست.
در سالهای اخیر با توجه به شرایط کشور و چالشهای بیشمار سیاسی، اقتصادی و فرهنگی این کلید واژه بیشتر مورد تأکید قرار گرفته شده است. کلید واژه های مانند مدیریت جهادی، اقتصاد مقاومتی، فعالیت های فرهنگی انقلابی، سینمای انقلابی و … همه و همه نشانگر دغدغه اساسی ایشان نسبت به موضوعی است که شاید در هیاهوی مسائل مختلف کشور توجه آنچنانی بدان نمی شود که این امر باید مورد بازخوانی دقیق و موشکافانه قرار بگیرد.نجفی
در سالهای اخیر که شاهد جا به جایی نسلی مدیران و بازنشستگی نسل اول و دوم انقلاب اسلامی هستیم رهبری معظم انقلاب توجه به جوانان انقلابی و گرامی داشتن آنان را به مناسبت های مختلف یاد آور شده اند هر چند این نسل پر شور را خالی از اشکال و هیجاناتی ندانسته اند که بعضا به خاطر عدم تجربه و کنترل احساسات جوانی رخ می دهد اما علی رقم همه این مسائل ایشان توجه به این قشر را مورد تأکید قرار می دهند نسلی که همیشه یاور و حافظ انقلاب اسلامی در گلوگاه ها و پیچ های خطرناک مانند آنچه واقعه ۱۸ تیر و یا فتنه ۸۸ می باشد.

این روزها هم که شاهد فتنه سعودی آمریکایی و اسرائیلی علیه جبهه مقاومت در منطقه هستیم باز این جوانان انقلابی هستند که سر از پا نشناخته و صفی طولانی از داوطلبین حضور در جهادی را تشکیل داده اند که شاید مانند آن را در ایام ۸ سال دفاع مقدس شاهد نبوده ایم و هر از چند گاهی پیکرهای مطهر و مبارک همین عزیزان فضای کشور را به عطر شهادت در غربت که از خصوصیات منحصر به فرد این عزیزان است معطر می نماید.
آنچه گفته آمده همه و همه جهت تذکر به مسئولین کشوری علی الخصوص استانمان می باشد که چقدر نسبت به این دغدغه مقام معظم رهبری توجه دارند و دنبال حل مسائل و مشکلات مربوط به این قشر هستند.

با نگاهی گذرا و سطحی متأسفانه باید اقرار نمود که چنین توجه ای وجود ندارد و این جوانان حتی در دوره های که سکان هدایت مدیریتی کشور به دست اصولگرایان سپرده می شود نیز مورد توجه خاص و ویژه قرار نمی گیرند. جوانانی که در اوج مظلومیت بعضا مورد تاخ و تاز عده ای نادان نیز قرار گرفته و با عنوانی و القابی که شایسته گفتن در این مقال نیست مورد خطاب قرار می گیرند.
هدف این نوشتار توجه دادن هر چه بیشتر رأس مدیریت استان یعنی استاندار محترم به این نکته حائز اهمیت می باشد. و از ایشان درخواست می گردد ضمن بررسی کارنامه چند ساله مدیریتیشان در این زمینه بررسی کنند که به چه میزان نسبت به این قشر یعنی جوانان انقلابی توجه داشته اند و چقدر در شناخت و به کار گیری قشری که همیشه سینه سپر و بلا گردان انقلاب هستند موفق بوده اند. به چه اندازه توانسته اند ظرفیت های بیشماری که در بین این قشر فداکار وجود دارد را در عرصه های مدیریتی استان بهره گیری نمایند و این پتانسیل عظیم را به فعلیت برسانند.
بی شک همان نسل جوانی که در کشور توانسته پیچیده ترین فعالیت های علمی مانند تکنولوژی هسته ای, طراحی موشک های نقطه زن، توسعه علوم مربوط نانو تکنولوژی و سلولهای بنیادی …. را انجام بدهند در خطه ای که از لحاظ ضریب هوشی دارای استعداد های فراوانی است بسیار وجود دارد. فقط باید با برنامه ریزی دقیق این استعداد های ناب انقلابی شناسایی گردند و در چرخه مدیریتی استان و کشور فعال گردند و امید مردم را نسبت به آینده کشور بالا برد.
امید است استاندار و مسئولین محترم نسبت به این امر مهم چاره ای اساسی بیندیشند که قطعا صالحات و باقیات همیشگی و به یاد ماندنی دوران مدیریتی آنها خواهد بود و همیشه در خاطره ها خواهد ماند./گیلان نوین

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×