دوشنبه , ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ 2024 - 03 - 04 ساعت :
اخبار اصلی

جشنواره تئاتر صحنه به مدت دو روز برگزار می شود

۱۳۹۵-۰۵-۰۳

عصرصادق :رضا میرمعنوی از برگزاری جشنواره تئاتر صحنه به مدت دو روز خبر داد.

به گزارش عصرصادق ؛رضا میرمعنوی در نشست خبری با خبرنگاران از برگزاری جشنواره تئاتر صحنه به مدت دو روز در سالن دکتر رحمدل مجتمع فرهنگی هنری خاتم الانبیا خبر داد.

رضا میر معنوی اجرای تئاتر، نمایشنامه خوانی، نمایش کودک و اختتامیه را از برنامه های این جشنواره عنوان کرد و اظهار داشت: این جشنواره با تلاش و زیر نظر هومن میر معنوی با متد جدیدی برگزار خواهد شد و هنرجویان آموخته ها و توانمندی های خود را به نمایش خواهند گذاشت.

وی با اشاره به پخش تیزر و نمایش آموخته های هنرجویان در بازیگری، کارگردانی، طراحی صحنه، گویندگی و … گفت: در صورت بازخورد مناسب این جشنواره، جشنواره بعدی با فراخوان عمومی و در گستره بزرگتری برگزار خواهد شد.

دکتر میرمعنوی نمایش توانمندی های هنرجویان در این جشنواره را برای معرفی و نمایش استعدادهای جوانان به دست اندرکاران هنری دانست و گفت: متاسفانه به دلیل ضعف سرمایه گذاری در نمایش استان، هنرجویان برخلاف تهران نا امید به خانه بر می گردند و ما قصد داریم با این شیوه این امید را حفظ کنیم.

وی بااشاره به حضور استاد رئیس زاده در مراسم افتتاحیه جشنواره افزود: آموزشگاه صحنه به دنبال ارائه گواهینامه صرف نیست و به دنبال رونمایی از جوانان و ارائه فرصت به هنرمندان است.

دکتر میرمعنوی با بیان اینکه هنرجویان معمولا به دنبال شهرت، پول و یا شخصیت هستند اظهار داشت: ما به دنبال این هستیم که شخصیت انها را شکل دهیم تا حرمت این حرفه را حفظ کنیم. وی افزود: ورود به فضای نمایش کار سختی نیست اما ماندن در آن بسیار سخت است و نیازمند آموزش هایی است.

عضو شورای سیاستگذاری نمایش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به فعالیت آموزشگاه صحنه در حوزه های مختلف گفت: ما عناصر نمایش را جدا کردیم و از اساتید به صورت تخصصی استفاده می کنیم.

عضو شورای سیاستگذاری نمایش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در پایان ضمن تشکر از شورای نظارت بر استان، کارشناس تئاتر استان، معاونت هنری استان، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت برای ایجاد فضای مساعد برای فعالیت هنرمندان خواستار توجه بیشتر به آموزش شد.

وی ضمن تقاضا از مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان برای کمک به آموزشگاه ها گفت: اگر آموزشگاه ها مکان ثابتی داشته باشند می توانند فضای مناسبی برای آموزش ایجاد کنند و در آینده نیازمند کمک های مالی دولتی نباشند و این امر مستلزم کمک و یاری مدیرکل ادیب و فاضل فرهنگ و ارشاد استان است تا با رایزنی با استاندار و یا ارگان های دیگر مرتبط با مسکن، ساختمان هایی را به را به صورت اجاره (به شرط تملیک) به آموزشگاه ها واگذار نمایند.

هومن میرمعنوی در پایان با بیان اینکه این جشنواره مکانی برای نشان دادن استعدادهای هنرجویان خواهد بود گفت: برگزیدگان جشنواره برای اجراهای عمومی گزینش خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×