پنجشنبه , ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ 2024 - 05 - 30 ساعت :
اخبار اصلی

تفاهم نامه همکاری شهرداری رشت و انجمن سینمای جوان ایران امضاء می شود

۱۳۹۵-۰۲-۰۷

عصر صادق :مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت : ساخت فیلم بلند رشت بخشی از مفاد تفاهم نامه همکاری با انجمن سینمای جوان خواهد بود

به کزارش عصر صادق: ؛ به منظور انجام همکاری‌های مشترک شهرداری رشت و انجمن سینمای جوان ایران جلسه ای با حضور دکتر فرخنده کیش مدیر عامل انجمن سینمای جوان کشور ، فاطمه قدیمی حرفه مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت ، معصومی مدیرعامل انجمن سینمای جوان گیلان و آفریده مشاور مدیرعامل انجمن سینمای جوان گیلان در دفتر کار مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت برگزار شد.

فاطمه قدیمی در این نشست با قدردانی از همکاری های مثبت و مؤثر انجمن سینمای جوان کشور و همچنین گیلان گفت : تفاهم نامه همکاری فی مابین به منظور اطلاع رسانی بیشتر و بهتر و ثبت مستندات مربوط به شهر رشت در قالب موضوعات عکس و فیلم  منعقد می شود.

 

وی افزود:  افتتاح آژانس عکس رشت از جمله برنامه هایی است که قرار است در تفاهم نامه مشترک شهرداری و انجمن سینمای جوان کشور  به آن اشاره شود.

مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت همچنین به برگزاری جشنواره بین المللی شهر خلاق خوراک شناسی در سالجاری اشاره کرد و گفت : مشارکت  ۱۸ کشور دارای شهر خلاق خوراک شناسی در این جشنواره فرصت بسیار مناسبی را برای همکاری های بین المللی در ابعاد گوناگون فراهم خواهد کرد.

مدیرعامل انجمن سینمای جوان کشور در ادامه به بیان اهمیت و تاثیرات مثبت همکاری شهرداری رشت با انجمن سینمای جوان استان پرداخت و گفت : شهرداری ها در تمام دنیا حامی فرهنگ و تاریخ هستند که بازخورد این حمایت می تواند امکانات خوبی را برای توسعه شهری فراهم نماید.

 

 فرید فرخنده کیش افزود : مستندسازی رشت در قالب عکس و فیلم می تواند ترسیم کننده شهر رشت در ابعاد مختلف باشد و فرصتی است که این شهر به برندهای گوناگون تبدیل گردد.

وی به برگزاری جشنواره دریای دوستی کاسپین اشاره و تاکید کرد : این جشنواره فرصت همکاری و همراهی سایر کشورها را فراهم می کند و شهرداری رشت نیز با حضور در این جشنواره می تواند فعالیت های بین المللی خوبی را رقم بزند.

مدیرعامل انجمن سینمای جوان گیلان نیز با ابراز خرسندی از فرصت پیش آمده جهت همکاری مجدد با مجموعه شهرداری رشت گفت : هر شهری با توجه به موقعیت جغرافیایی ، تاریخی و یا فرهنگی خود برند می شود و شهر رشت با توجه به پتانسیل بالایی که در ابعاد مختلف تاریخی ، فرهنگی ، اجتماعی و … دارد می تواند به برندهای متعددی تبدیل شود.

معصومی به ثبت شهر رشت به عنوان شهر خلاق خوراک در یونسکو اشاره کرد و گفت : بسیار موفقیت آمیز است که رشت در سطح کشور برای اولین بار توانست چنین برندی را کسب کند و امیدواریم بتوانیم با همکاریهای دوجانبه شرایط بهتر و گسترده تری را برای برند سازی رشت از حیث تاریخی و فرهنگی و هنری و … فراهم آوریم.

وی همچنین گفت : افتتاح آژانس عکس رشت نیز می تواند به عنوان سند خوبی از لحاظ تصویری برای اطلاع رسانی حال و آینده رشت مفید واقع شود.

مدیرعامل انجمن سینمای جوان گیلان با بیان اینکه جشنواره دوسالانه بین المللی دریای دوستی کاسپین در تابستان سالجاری برگزار خواهد شد تصریح کرد : چهار کشور در این جشنواره حضور خواهند داشت و حضور شهرداری در این جشنواره می تواند به خوبی تاثیرگذار باشد .

وی پیشنهاد داشت بعد از امضاء تفاهم نامه همکاری فی مابین ، کتاب رشت که مجموعه ای از مستندات تاریخی و فرهنگی و هنری و… رشت است در جشنواره بین المللی شهر خلاق خوراک شناسی رونمایی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×