چهارشنبه , ۹ اسفند ۱۴۰۲ 2024 - 02 - 28 ساعت :
اسلایدشو

بی احترامی شهردار به اعضای شورای رشت/ باشگاه های ورزشی رشت در حال تعطیلی است

۱۳۹۴-۱۱-۰۷

یکصد و بیست و هفتمین جلسه شورای اسلامی رشت برگزار شد.

به گزارش عصر صادق ،محمدعلی رفیعی نوده در صحن علنی شورای اسلامی شهر رشت  با اشاره به اعلام سازمان هواشناسی گیلان مبنی بر بارش برف و باران در رشت, اظهار داشت: شهرداری رشت کارها را طوری تنظیم کند که شاهد مشکلات برای شهروندان و آبگرفتگی معابر نباشبم.photo_2016-01-27_16-49-48

وی با بیان اینکه مرخصی های کارکنان شهرداری ها در چند روز آینده مورد توجه باشد, افزود: این امر طوری تنظیم شور تا شهروندان با مشکل مواجه نشوند و تمهیدات لازم اندیشیده شود.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت گفت: شهردار بدون هماهنگی با شورا به ماموریت خارج از استان رفته است و قانون می گوید باید برای خارج شدن از استان باید با ما هماهنگ می کرد.

رفیعی نوده با بیان اینکه این امر بی احترامی به تک تک اعضای شورا است, خاطرنشان کرد: شهردار برای خود نمی آید و نمی رود و باید برابر آئین نامه با شهردار برخورد شود.

وی تاکید کرد: تذکر شفاهی داده شده است و تذکر کتبی هم اعلام می شود و این امر برای اصلاح رفتار شهردار به اطلاع استاندار هم می رسد.

محمدعلی رفیعی نوده, اظهار داشت: شهردار قول داد تا ۶ اسفند پروزه پیاده راه را افتتاح کند که با توجه به کند و کاری هایی که شده و اینکه ما به شهروندان قول دادیم باید کمک شود تا تامین بودجه شود.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت, افزود: ترتیباتی اتخاذ شود تا به مشکل برنخوریم و پروژه به موقع تمام شود.

باشگاه های ورزشی رشت در حال تعطیلی است

 

محمود باقری خطیبانی نیز در این جلسه  پرداخت به موقع حقوق کارکنان و کارگران شهرداری رشت را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: روا نیست کارگری که نهایت حقوقش یک میلیون است بعد از سه ماه ۵۰۰ هزار تومان دریافت کند.

وی با بیان اینکه در مورد طرح تفصیلی رشت باید بیشتر دقت شود, افزود: سازندگان می‌گویند این طرح به نفع شهر نیست و امروز روزبه‌روز باغات و زمین های کشاورزی ما در حال از بین رفتن است.باقری

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به سه مرحله ای کردن پروانه ساخت توسط نظام مهندسی, گفت: پول یکجا دریافت می شود اما کار در سه مرحله است؛ این امر سازندگان را از رشت به شهرهای مجاور فراری داده است.

باقری خطیبانی با اشاره به مشکلاتی که در باشگاه های ورزشی شهر از نظر مالی وجود دارد خاطرنشان کرد: باشگاه های ورزشی ما در حال تعطیل شدن است و بودجه برای امکانات و تعمیر ندارند.

وی با بیان اینکه هرکس در رشت باشگاه می‌زند زود پشیمان می شود, افزود: برای زدن باشگاه در رشت درخواست پروانه نداریم؛ لذا باید از باشگاه‌های موجود حمایت شود تا سرمایه‌گذران بخش خصوصی, از کرده خود پشیمان نشوند.

عضوشورای شهر رشت تاکید کرد: درهای باشگاه‌های رشت در حال بسته شدن است باید فکری برای این امر شود.

عضو شورای اسلامی شهر رشت: لایحه بودجه  پیادراه رشت از بن و ریشه مشکل دارد

مسعود کاظمی لیچایی نیز امشب در صحن علنی شورای شهر رشت, اظهار داشت: شهردار رشت چند وقت پیش در مورد پروژه پیاده راه بافت مرکزی اعلام کرد پیاده راه کد ردیف دارد.کاظمی

وی با بیان اینکه کدهایی که اعلام شد برای پیاده رو سازی است نه پیاده راه, افزود: این لایحه  برای بودجه از بن و ریشه مشکل دارد.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر رشت, گفت: برای پیاده راه اگر شورا و شهرداری نظر موافق دارند باید کد ردیف بودجه اصلاح شود و باید نگاه ویژه در این بخش داشته باشیم.

کاظمی افزود: پروژه پیاده راه علم الهدی با شفافیت اعلام شد لذا به نگاه مهندسی اعضای شورا کم لطفی نشود؛ اگر شهردار می خواهد پروژه پیاده راه بافت مرکزی نیز مانند علم الهدی با موفقیت انجام شود پیشنهاد اصلاح کد و ردیف بودجه دهد تا راهکار ارائه شود.

در این جلسه محمد حسین واثق کارگرنیا نیز با بیان اینکه پروژه پیاده راه بافت مرکزی نیاز به حمایت دارد,، خاطرنشان کرد: این پروژه باید قبل از تعطیلات نوروز تمام شود و باید به دنبال راهکار باشیم.کارگرنیا

عضو شورای شهر رشت تاکید کرد: باید کمک شود تامین بودجه شود تا مشکل حل شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×