پنجشنبه , ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ 2024 - 05 - 30 ساعت :
اخبار اصلی

بکارگیری کارکنان ایثارگر شهرداری در آتش‌نشانی رشت لغو شد

۱۳۹۴-۰۲-۲۷

عصر صادق : عضو ضورای اسلامی شهر رشت گفت: بکارگیری کارکنان ایثارگر و فرزندان شاهد شهرداری در آتش‌نشانی رشت با پیگیری شورا و دستور شهردار لغو شد.
به گزارش گروه اجتماعی عصر صادق ، سید رضا موسوی‌روزان ظهر امروز در نشست شورای این شهر با بیان اینکه در مورد شورای اسلامی رشت در ارتباط با زمین های نسقی نکاتی را متذکر می‌شوم چرا که بخش قابل توجهی از زمین های رشت نسقی است، اظهار داشت: در شهرداری مناطق، پرونده‌هایی که از هیچ اصول فنی و شهرسازی برخوردار نبوده‌اند برای تعیین تکلیف به ماده صد بفرستند و رأی تخریب بگیرند و همه فکر کنند که وظیفه خود را انجام داده‌اند و حقیقتا ظلم به مردم شهر، ظلم به زیبایی شهر، ظلم به شهرسازی، ظلم به شهرداری است که وقت و نیرو صرف می‌شود بدون اینکه چیزی عاید شود.
موسوی‌روزان تاکید کرد: شورای اسلامی رشت در سال ۸۹ مصوبه‌ای داشته که زمین‌های نسقی با قید شرایطی می تواند از شهرداری پروانه بگیرند و تحت نظارت شهرداری اقدام به ساخت و ساز کنند، امروز بعد از پنج سال اعلام می‌کنند که زمین‌های نسقی نمی‌توانند پروانه بگیرند و باید در این باره اقدام عاجل شود و مصوبات شورا قانون است و شهردار و مدیران شهرداری موظفند براساس آن عمل کنند و ریاست شورا پیگیری کند که مصوبات به درستی انجام شود.
وی با اشاره به قرارداد ۹ میلیارد تومانی با شرکت سبلان خودرو افزود: مگر واحد نظارتی در شهرداری نداریم چرا پیگیری نمی‌شود، چرا موضوع به این مهمی به آن توجه نمی‌شود، این یک تخلف آشکار است که قرارداد ۹ میلیارد تومانی صفحه اول یک امضا و صفحات بعد چند امضا داشته باشد و یا قرارداد امضا شده با متن اولیه تهیه شده حقوقی صدرصد متفاوت باشد.
عضو شورای شهر رشت افزود: این تخلف است که برای کار کارشناسی در خرید اتوبوس معاونت حمل و نقل و رافیک و رئیس سازمان اتوبوسرانی در جریان قرار نگیرند مگر ما اتوبوس‌ها را برای اتوبوسرانی نمی‌خریم پس چطور و چگونه است که مسئولین ذی‌ربط در جریان نیستند.
موسوی‌روزان در مورد اقدامی که برای ۲۷ نفر از نیروهای که پست آتش نشانی داشته‌اند و به پست‌ها و جایگاه‌های اصلی خود باز می‌گردند، گفت: از این تعداد ۱۶ نفر فرزند شهید و سه نفر فرزند جانباز و هشت نفر هم عادی هستند که ظاهرا براساس دستور شهردار قرار شده است هیچگونه جابه‌جایی صورت نگیرد گرچه آتش نشانی به‌شدت نیاز به نیرو دارد برنامه‌ریزی شود که نیروها از طریق دیگری تامین شود چرا که باید نگاه ما به خانواده‌های شهدا و ایثارگر نگاه خاصی باشد.
وی توجه به نقاط محروم و مستضعف شهر را مورد تاکید قرارداد و گفت: لازم است معاونت عمرانی به صورت فعال در ارتباط با ساختمان گیل عمل کند چرا که شهرداری به لحاظ ساختمان در وضعیت خوبی نیست و لازم است ساختمان گیل در اسرع وقت با بهترین امکانات تهیه شود.
عضو شورای اسلامی رشت با بیان اینکه مردم بزرگترین دلیل عقب ماندگی شهر را اختلاف می‌دانند، افزود: آنها که بر طبل اختلاف می‌کوبند مورد نفرت مردم شهر هستند و اعضای شورا در کنار هم باشند و برای مسائل جزیی در مقابل هم نباشند چراکه شهر با تغییر مدیریتی بسیار آسیب دیده است.
موسوی‌روزان با بیان اینکه رسانه‌ها حق ندارند توهین را منتشر کنند گفت: رسانه‌ها هم رعایت کنند و همه باید اخلاق را در حق یکدیگر و حق مردمان و مدیران و شهرمان رعایت کنیم.
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×