چهارشنبه , ۹ اسفند ۱۴۰۲ 2024 - 02 - 28 ساعت :
اجتماعی - فرهنگ و هنر - گفتگو

بوقچی با حداقل امکانات و تبلور خلاقیت ساخته شد /فصل اول بوقچی اردیبهشت ۹۵ به خانه گیلانی ها می آید

۱۳۹۴-۱۲-۲۸

کارگردان  نخستین سریال نمایش خانگی در استانها(بوقچی )تاکید کرد:تک تک عوامل سریال بوقچی با حداقل امکانات وارد عمل شدند و خلاقیتها در این سریال متبلور شد .

ابوذر جلالی در گفت وگو با عصر صادق با بیان اینکه پروژه ساخت سریال بوقچی از دو سال پیش برنامه ریزی شده است گفت: این سریال به عنوان اولین تولید سریال برای پخش خانگی در استانها است چرا که معمولا سریالها برای پخش خانگی در پایتخت تهیه می شوند.

وی بابیان اینکه برای تهیه این سریال برای اولین بار از پتانسیلهای درون استان گیلان استفاده شده است گفت: ۶۰ درصد از بازیگران ملی و ۴۰ درصد از بازیگران گیلانی استفاده شده است.بوقچی

 

کارگردان سریال بوقچی با بیان اینکه برای تهیه این رسریال از گویش و دغدغه های داستانی گیلان استفاده شده است گفت:حدود سه ماه است که کلید فیلم برداری خورده است فاز اول فیلمبرداری رو به اتمام است و فاز دوم به اوایل اردیبهشت ماه سال آینده منتقل می شود.

جلالی با بیان اینکه پخش سریال  از اوایل اردیبهشت ماه است وفصل  اول ۱۲ قسمت است و هر ده روز یک سی دی وارد،بازار می شود افزود: یکی از بانیان اصلی سریال  بوقچی شورای شهر رشت است  برای تهیه اینسریال  برآورد هزینه ها  یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون بود.

کارگردان نخستین سریال نمایش خانگی در استانها تاکید کرد: با پی گیری های کمیسیون فرهنگی شورای رشت  مصوب شد ۱۵۰ میلیون تومان برای تهیه این سریال از سوی شورای شهر رشت کمک شد.

جلالی با بیان اینکه داستان سریال بوقچی از دغدغه های فرهنگی ،هنری ،سیاسی و اجتماعی استان سرچشمه می گیرد افزود:قصه در مورد یک بحث فوتبالی است که از تیم های ملوان و داماش و سپیدرود که همه اهل استان هستند شروع می شود  و در متن داستان مسائل حاشیه ای دنبال می شود  و همراه با این ماجراها به سمت مسائل اجتماعی می رویم.

کارگردان سریال بوقچی خاطرنشان کرد:  پیام این داستان این است اگر قرار است ورزشگاه ما آباد شود باید از جامعه شروع شود و باید گفت با تهیه این سریال کار بزرگی در حال رخ دادن است.

وی بابیان اینکه از اینکه تک تک افرادی که برای پروژه زحمت کشیدند تشکر می کنم گفت: ما بادست خالی و بدون حمایت این پروژه را کلید زدیم و اگر مسئولان حمایت کننده ما باشند و این پروزه موفق باشد یک سرفصلی در پروزه های فرهنگی هنری کشور باز می شود.

جلالی تاکید کرد: در مجوزی که برای سریال بوقچی از سوی وزارت ارشاد صادر شد ما به عنوان پایلوت در کشور معرفی شدیم یعنی اگر این پروزه موفق شود ۳۰اثر در ۳۰ استان کشور خواهیم داشت که در هر پروژه ۱۰۰ نفر درگیر می شوند و سالی ۳هزار هنرمند می توانند از این راه کسب در آمد کنند و رقابت ایجاد می کند و برنامه ها کیفی سازی می شود.

بوقچی۱

کارگردان سریال بوقچی با اشاره به حضور بازیگران ملی در سریال بوقچی گفت: ارام جعفری ،شراره رخام ،امین غفار منش ،فرج الله گل سفیدی ،بهنام قربانی  از جمله بازیگران ملی سریال هستند و از بازیگران درون استانی ،علی شهرستانی،جابر وثوق،محمد هندی ،رضا نظری را می توان نام برد و بهترینهای کمدی استان در این سریال حضور دارند که برای نام بردن تک تک اسامی حضور ذهن ندارم.

کارگردان نخستین سریال نمایش خانگی در استانها  با اشاره به حضور مجید گل سفیدی به عنوان تصویر بردار در سریال بوقچی گفت: که تصویر برداری سریال پایتخت و نیز فیلم های سیمایی اخراجی ها و معراجی ها در کارنامه حرفه ای ایشان به چشم می خورد.

جلالی گفت: حضور نیروهای فنی قوی ،گریم ،تهیه کننده و مدیر تولید و سایر عوامل پشت صحنه تک تک زحمات قابل تجربه ای کردند و باید گفت طراح صحنه ما با هیچ طراحی صحنه کرد و خلاقیتها در سریال بوقچی بسیار متبلور شد .

انتهای پیام/

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×