سه شنبه , ۴ مهر ۱۴۰۲ 2023 - 09 - 26 ساعت :
اخبار اصلی

به بهانه اجرای کنسرت محمد اصفهانی در رشت: سکوت ادارۀ ارشاد و تداوم بی‌حرمتی به مخاطبان موسیقی گیلان

۱۳۹۵-۰۶-۲۴

عصرصادقپس از فراز و نشیب‌های بسیار بالاخره کنسرت موسیقی دکتر محمد اصفهانی، خوانندۀ پرآوازۀ پاپ سنتی ایران در رشت برگزار شد.

به گزارش عصرصادق به نقل ازشمال ما ، این کنسرت که از مدتها پیش نوید برگزاریش داده شده بود از همان ابتدا با ارایۀ یک دست خط جعلی از خواننده به اداره ارشاد شهرستان رشت دچار حاشیه‌های جدی شد و چندین بار تاریخش تغییر کرد.

عدم تبلیغات شهری کنسرت خبر از ادامۀ این حاشیه ها داشت. تا اینکه به ناگاه با عنوان تمدید این کنسرت تبلیغات محیطی وسیعی برای آن صورت گرفت. خبری که بعد با بسته شدن و اجرا نشدن اجرای تمدیدی، کذب شد.

موسسۀ متولی این کنسرت که پیش از این در کنسرت گروه پالت نیز حاشیه‌آفرینی کرده بود و سبب موج عظیمی از اعتراضات رسانه‌ای ومردمی شده بود این‌بار نیز کنسرت یکی از بزرگان موسیقی ایران را دچار حاشیه و معضل جدی کرد.

این اتفاق و دروغ‌پردازی دربارۀ تمدید اجراهای کنسرت و بعد عدم اجرا توسط همین موسسه در کنسرت اخیر استاد ناصر وحدتی در لاهیجان نیز رخ داده بود.

اما بدترین اتفاق در روز کنسرت رخ داد و در حالیکه همچنان مسوولین ارشاد رشت نسبت به عملکرد تیم برگزاری این کنسرت سکوت تامل برانگیزی دارند سالن نامجو بدون هیچ‌گونه سیستم سرمایشی در رطوبت وحشتناک و گرمای غیرقابل تحمل میزبان حدود ۵۰۰ نفر از مشتاقان موسیقی شد.

بی‌احترامی به شخصیت مخاطبان حرفه‌ای موسیقی که بین ۵۰ تا ۹۰ هزار تومن برای شنیدن موسیقی دلخواه خود پرداخت کرده‌اند به حد اعلای خود رسید.

عجیب اینکه همچنان شاهد سکوت متولیان صدور مجوز برای کنسرت‌های این موسسه هستیم و هر روز بر تعداد کنسرت‌های برگزار شده توسط این موسسه اضافه می شود.

شنیده‌ها از این حکایت دارد که رفاقت مدیر این موسسه با یکی از نمایندگان مجلس و همراهی این نماینده در جلسات مختلف مدیر موسسه با مدیران مختلف ارشاد در طبقات اداره ارشاد در این اغماض و چشم‌پوشی مسوولین در برابر تخلفات و رفتارهای ناشایست این موسسه بی‌تاثیر نیست.

در این وانفسای اقتصادی توجه به اندک مخاطبان جدی موسیقی که با وجود کمبود امکانات و نبود سالن‌های مناسب کنسرت در رشت همچنان با خرید بلیط در این برنامه‌های هنری مشارکت می‌کنند قطعا از وظایف نهادهای متولی کنسرت‌های موسیقی است.

برخورد جدی با برگزارکنندگانی که تنها منافع اقتصادی خود را در نظر دارند و از تعبیه چند دستگاه کولر برای بهبود کیفی سالن امتناع می‌کنند شاید راهکار کوتاه‌مدت و کوچکی برای حفظ اندک سرمایه‌های مردمی هنر این مرز و بوم باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×