دوشنبه , ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ 2024 - 03 - 04 ساعت :
اخبار اصلی

بهره برداری از ۴ پروژه در هفته دولت امسال با اعتباری حدود ۲۳ میلیارد تومان

۱۳۹۵-۰۶-۰۶

عصرصادق :بلبل  آبادی  مدیر  عامل  شرکت  سهامی  برق  منطقه ای  گیلان با بیان وظایف  صنعت برق گیلان و بطور اخص تر وظائف شرکت  سهامی  برق  منطقه ای  گیلان و بیان توضیح مختصری در خصوص مدیریت مصرف انرژی و اهمیت آن در دنیای امروز و مقایسه میزان مصرف انرژی در ایران با سایر کشورها از بهره برداری ۴ پروژه در هفته دولت امسال با اعتباری حدود ۲۳ میلیارد تومان خبر داد.

مهندس بلبل آبادی پروژه نصب پست ۶۳/۲۳۰ کیلو ولت سیار هشتپر را از پروژه های حیاتی و ضروری در منطقه غرب گیلان عنوان کرد و افزود:

پروژه نصب پست ۶۳/۲۳۰ کیلو ولت سیار هشتپر که عملیات اجرایی آن از اسفند ماه سال ۹۴ شروع شده بود  با هدف تامین برق مطمئن و پایدار در منطقه غرب گیلان و جلوگیری از افت شدید ولتاژ فوق توزیع در پیک بار، در هفته دولت سال ۹۵ به بهره برداری خواهد رسید.

پیمانکار عملیات دمونتاژ، مونتاژ، تست و راه­اندازی این پروژه : شرکت نیرو گشت گیل، پیمانکار خرید، نصب ، تست و راه­اندازی تجهیزات مخابراتی این پروژه: شرکت هونام ارتباط ایرانیان،  پیمانکار عملیات حمل تجهیزات پست از پست نیروگاهی لوشان به هشتپر: شرکت حمل و نقل خادمین، پیمانکار آماده سازی زمین جهت استقرار تجهیزات پست: شرکت پیمانکاری نادر راسخ و شرکت هشتپر بتن و  پیمانکار برقراری اتصالات ۲۳۰ و ۶۳ کیلو ولت پروژه:  شرکت آریا گستر مارلیک می باشند.

این پست دارای یک فیدر ترانس ۲۳۰ کیلوولت GIS ، یکدستگاه ترانسفورماتور قدرت ۴۰MVA  ، یک فیدر ترانس ۶۳ کیلوولت و دو فیدر ۶۳ کیلوولت خروجی PASS  ABB می باشد.

گفتنی است که کلیه تجهیزات و تاسیسات این پست سیار بر روی ارابه و بوژی نصب می باشد.

اعتبار این پروژه بالغ بر ۱۳۰ میلیارد ریال (در بخش طراحی و خرید پست سیار به میزان ۱۲۰ میلیارد ریال و در بخش آماده سازی زمین، حمل ، خرید تجهیزات مخابراتی،دمونتاژ،  نصب ، تست و راه اندازی پست به میزان ۱۰ میلیارد ریال) می باشد.

مدیر  عامل  شرکت  سهامی  برق  منطقه ای  گیلان با اشاره به پروژه احداث فیدر ترانس پست شهر صنعتی صومعه سرا بیان داشت:

پروژه احداث فیدر ترانس پست شهر صنعتی صومعه سرا که عملیات اجرایی آن از اردیبهشت سال ۹۵ شروع شده بود با هدف افزایش قدرت پست از ۱۵ مگاولت آمپر به ۳۰ مگاولت آمپر و آزاد شدن یک ترانس سیار برای زمانهای بحرانی، در هفته دولت سال ۹۵ به بهره برداری خواهد رسید. توان این پست۳۰*۱ مگاولت آمپر بوده  که دارای ۳ فیدر خروجی می باشد. پیمانکار نصب، تست و راه اندازی این پروژه شرکت مهندسین گیلان زمین و مشاور و مجری این پروژه نیز معاونت بهره برداری شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان می باشد.

گفتنی است که کلیه تجهیزات مورد نیاز این پروژه از وسایل موجود در انبار شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان و معاونت بهره برداری شرکت تامین شده است. اعتبار این پروژه بالغ بر ۲۰۰/۲۵  (میلیون ریال) می باشد.

مهندس  بلبل  آبادی  با مهم دانستن پروژه خط ۶۳ کیلو ولت تغذیه کننده پست شهرک صنعتی سپیدرود، بیان داشت:

پروژه خط ۶۳ کیلوولت دو مداره تغذیه کننده پست شهرک صنعتی سپیدرود متشکل از ۴۲ دستگاه برج مشبک دومداره به طول ۱۰۵۰۰ متر و ۲ دستگاه برج تلسکوپی چهارمداره به طول ۸۰۰ متر که با هدف تغذیه پست ۲۰/۶۳ کیلوولت شهرک صنعتی سپیدرود از طریق پست‌ لاکان و تأمین انرژی الکتریکی مطمئن و با کیفیت برای مشترکین موجود و متقاضیان آتی مستقر در شهرک مذکور و افزایش قابلیت اطمینان شبکه، از ابتدای سال ۸۹ آغاز شده بودکه در هفته دولت سال ۹۵ به بهره برداری خواهد رسید.

تأمین برج پروژه از طریق شرکت فراگستربیستون، تولید سیم هادی و محافظ توسط شرکت آلومتک، مقره­های پروژه توسط شرکت پارس مقره و یراق­آلات نیز از طریق شرکت مهندسی صنعت پژوهان برق پارس (مصپا) تأمین گردیده است. پیمانکار ساختمانی پروژه شرکت گراف بوده، نصب برج و سیم کشی نیز توسط شرکت برق آسای لوشان انجام شده است. شرکت مهندسین مشاور قدس نیرو نیز خدمات مهندسی و نظارت کارگاهی پروژه را عهده دار بوده است.و اعتبار این پروژه بالغ بر ۳۱۷/۶۷ ( میلیون ریال) می باشد.

ایشان در خصوص پروژه اتصالات ۲۳۰ و ۶۳ کیلو ولت پست ۶۳/۲۳۰ کیلوولت سیار تالش بیان داشت:

پروژه برقراری اتصالات ۲۳۰ و ۶۳ کیلوولت پست ۶۳/۲۳۰ کیلوولت سیار تالش که عملیات اجرایی آن از تابستان سال ۹۵ و با هدف افزایش پایداری شبکه فوق توزیع، تقویت ولتاژ پستهای فوق توزیع منطقه غرب گیلان و تأمین انرژی الکتریکی مطمئن و با کیفیت برای مشترکین موجود و متقاضیان آتی آغاز شده بود، با صرف اعتباری بالغ بر ۱۵۰۰ میلیون ریال در هفته دولت سال ۹۵ به بهره برداری خواهد رسید.

پروژه موصوف شامل اتصال خط ۲۳۰ کیلوولت پونل- آستارا در پست ۶۳/۲۳۰ کیلوولت سیار تالش به صورت T-OFF و ورود و خروج خط ۶۳ کیلوولت تک مداره آستارا- هشتپر در پست مذکور می باشد. ساخت تیرهای مورد نیاز پروژه از طریق شرکت سازه های بتنی نوین تبریز  انجام شده است و پیمانکار اجرایی این پروژه نیز شرکت آریا گستر مارلیک می باشد.

گفتنی است که در خاتمه این مراسم آقای مهندس سلیمانی مدیر دفتر  تحقیقات و کنترل کیفیت تجهیزات در خصوص مدیریت بهینه استفاده از انرژی برق به ارائه سخنرانی پرداخت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×