چهارشنبه , ۹ اسفند ۱۴۰۲ 2024 - 02 - 28 ساعت :
اسلایدشو - خبر داغ

برای قطع درختان شفارود مجوز صادر نمی شود

۱۳۹۴-۰۹-۰۸

معاون امور جنگل‌های سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری با بیان اینکه در دوره مسئولیت من تاکنون پروانه قطعی درخت برای آن منطقه  صادر نشده است تصریح کرو:سازمان جنگلها درباره سد شفارود تاکنون نظر موافقی اعلام نکرده است و این امر را منوط به ارزیابی زیست محیطی کرده است .

به گزارش عصرصادق ،بهزاد انگورج در جمع خبرنگاران اظهار داشت:مباحث مربوط به منابع طبیعی حفظ و احیا و توسعه و بهره داری وظایف اصلی سازمان جنگلها است

انگورج
وی با بیان اینکه مدیریت منابع طبیعی و رسیدکی به برخی از مشکلات در ارتباط با جنگلهای پراکنده در گیلان از اهداف سفر به گیلان است افزود:در قلعه رودخان طرحی در حال اجرا است روند اجرای طرح بررسی شد و مجری طرح مشکلات خود را بیان کرد

انگورج با اشاره به  بهره برداری از جنگل و ایده تنفس خاطرنشان گرد:در این بخش نظرات متعدی وجود دارد سازمان جنگلها ۱۱۰قرارداد با مجریان طرح جنگلداری دارد و این قردادها براساس روال معمول مدیریت می شود تا در ایده تنفس مدیریت جنگلها رها نشود.

وی با بیان اینکه با اقدامات مهمی در این بخش انجام شد گفت:در ارتباط با موضوع فرصت های شغلی در طرح های جنگلداری نحوه نکرش ما این است که این فرصتها به سمت تهدید حرکت نکنند.
معاون جنگل سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور با بیان ابنکه تضعیف مدیریت بخش خصوصی مدنظر نیست تصریح کرد:برای بهینه سازی مدیریت جنگل برنامه هایی بر ای استفاده از ظرفیت های مشارکت مردمی استفاده می شو د

وی با اشاره به سد شفارود گفت:این سد مدت ۱۰سال است که شروع به کار کرده است و مسیر جاده تعیین شده است و برخی از مسیر جاده نیاز به خاکبرداری دارد
انگورج با بیان اینکه در دوره مسئولیت من تاکنون پروانه قطعی درخت برای آن منطقه  صادر نشده است تصریح کرو:سازمان جنگلها درباره سد شفارود تاکنون نظر موافقی اعلام نکرده است و این امر را منوط به ارزیابی زیست محیطی کرده است .
وی تاکید کرد:در حال حاضر مجری طرحدر جایی فعالیت می کند بستر و حریم رودخانه است و محدوده وزارت نیرو  ااستو تعارضی در حال حاضردر مورد ادامه فعالیت آن نمی بینیم.
انگورج خاطرنشان کرد:در جال حاصر اقدام قانونی در مورد مجری سداز سوی ما نمی تواند انجام شود ولی سازمان محیط زیست به دلیل اینکه ارزیابی محیط زیستی انجام نشده است می تواند.
معاون جنگل سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری گفت:در سد شفارود ۴۰ میلیارد تومان برآورد خسارت کردیم تا جنگلهای جدید در جای جدید به جریان بیفتد.
وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری و تاکیدات ایشان در مورد ساخت و ساز گفت:محدودیت هایی در این بخش ا جرایی می شود.
انگورج با اشاره به نیاز کشور به واردات چوب گقت:یکی از مشکلات ما قرنطینه در واردات است که در جلسه چند روز آینده برای آن تصمیم گیری می شود باید فرآیند واردات چوب تسهیل شود و درعین حال دقت از بین نرود در تلاش هستیم با روسیه همکاری خود را در واردات چوب افزایش دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×