سه شنبه , ۱۱ مهر ۱۴۰۲ 2023 - 10 - 03 ساعت :
اخبار اصلی

برای ایجاد انضباط ترافیکی در رشت برنامه عملیاتی تدوین می شود

۱۳۹۴-۱۰-۰۱

مراسم روز ترافیک و محیط زیست و همچنین رژه ناوگان حمل و نقل عمومی توسط سازمان تاکسیرانی و اتوبوسرانی و با مشارکت شهرداری منطقه سه رشت در میدان مصلی رشت برگزار شد.
به گزارشعصر صادق ، در این مراسم که به مناسبت روز ترافیک و محیط زیست با حضور رضا رسولی رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر رشت، فاطمه شیرزاد رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست، اسماعیل حاجی پور رئیس شورای شهرستان رشت، امیر حسین علوی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر رشت عاطفی مدیرعامل پسماند شهرداری رشت، مرتضی شریفی مدیرعامل سازمان تاکسیرانی و اتوبوسرانی شهرداری رشت و جمعی از مدیران و مسئولین شهرداری رشت در میدان مصلی برگزار شد، رضا رسولی با اشاره به هفته حمل و نقل و ترافیک گفت: امیدواریم در سال همدلی و همزبانی شاهد بهبود وضعیت ترافیکی و ارتقای فرهنگ در این زمینه باشیم.
وی با بیان اینکه امروز روز ترافیک و محیط زیست نامگذاری شده است افزود: متاسفانه برخی از رفتارهای ما با گفتارمان سازگاری ندارد. وی افزود: بیش از ۸۵ درصد از سفرهای شهروندان مبتنی بر وسایل سواری است و در اینگونه رفتارها دوستداربودن محیط زیست مشاهده نمی شود.
رسولی با اشاره به اینکه باید از سیستم حمل و نقل مبتنی بر سواری به سوی استفاده از وسایل حمل و نقل و عمومی حرکت کنیم گفت: برنامه ریزی های مدیریت شهری و همچنین ایجاد چنین رویکردی در شهروندان از اهمیت خاصی برخوردار است.
رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک توسعه سیستم های BRT را یک توسعه در راستای بهبود توسعه پایدار در راستای حفظ محیط زیست عنوان نمود و افزود: با موافقت شورای ترافیک استان و همکاری اعضای شورا خطوط BRT به ۵ خط افزایش خواند یافت و رویکرد های جدیدی مانند سیستم های ریلی سبک را در برنامه قرار خواهیم داد.
وی با اشاره به اینکه در دنیا شهرهای مشابه با شهر رشت از سیستم های برقی استفاده می کنند اظهار داشت: باید مشوق هایی برای مردم در راستای استفاده از سوخت های نوین به جای سوخت های فسیلی در نظر گرفته شود.
این عضو شورای شهر رشت با تشبیه شهر رشت به یک بیمار گفت: شهر رشت در حوزه ترافیکی مانند یک بیماری است که نیازمند دارو بوده و هر چقدر این دارو ها تلخ و استفاده از ان سخت باشد باید این مرحله را طی نماید.
وی با بیان اینکه از لحاظ ترافیکی در نقطه بحرانی هستیم افزود: باید با تغییر رفتارها، رویکردها و تغییر در الگوهای سفر از یک بی نظمی ترافیکی به سمت یک انضباط در این حوزه حرکت کنیم و خروج از این بحران بدون اعتماد و همکاری مردم محقق نخواهد شد.
فاطمه شیرزاد نیز با تبریک هفته حمل و نقل و ترافیک آغاز امامت امام دوازده را تبریک گفت و افزود: آلودگی هوا یکی از مشکلات زیست محیطی است که باید برای رفع این معضل، مباحث زیست محیطی را تقویت کنیم.
رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای شهر رشت ایجاد پیاده راه فرهنگی در مرکز شهر را گامی در راستای کاهش آلودگی دانست و اظهار داشت: شهروندان باید به حوزه سلامت توجه بیشتری داشته باشند و احداث پیاده راه می تواند به این موضوع کمک کند.
پس از سخنرانی اعضای شورا، نمایش خیابانی در ارتباط با حقوق رانندگان تاکسی و تردد غیرقانونی مسافر برهای شخصی اجرا شد و در خاتمه ناوگان حمل و نقل عمومی مسیر میدان گیل به مصلی را رژه رفتند.

photo_2015-12-22_17-55-38photo_2015-12-22_17-55-45photo_2015-12-22_17-55-51

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×