پنجشنبه , ۶ مهر ۱۴۰۲ 2023 - 09 - 28 ساعت :
اخبار اصلی - چند رسانه ای

با ارسال نامه ای به رئیس شورای ترافیک و موانع محدوده طرح ترافیک مطرح می شود

۱۳۹۴-۰۷-۲۷

 

به گزارش عصر صادق ،رضا رسولی در هشتاد و دومین جلسه کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی رشت  با اشاره به ساماندهی ناوگان تاکسیرانی اظهار داشت : تدوین یک برنامه مدون برای توسعه و کار آمد بودن سیستم حمل و نقل همگانی شهر رشت لازم و ضروری است.

وی افزود: با ارسال نامه ای به رئیس شورای ترافیک استان مشکلات و موانع محدوده طرح ترافیک مطرح می شود تا کارها تسریع شود.

 رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی با اشاره به ایجاد دفتر مطالعاتی در معاونت حمل و نقل گفت: برای جلوگیری از پراکندگی مطالعات و ارزش یابی انها راه اندازی این دفتر لازم است  و  برای رفع مشکلات ترافیکی از هیچ کاری دریغ نمیشود

رسولی خاطرنشان کرد: هیچ شهر در بدو طرح ترافیکی سیستم های مدرن نداشته است و در طول زمان تجهیز شده است و شهر رشت در اغاز کار با تجهیزات قابل قبولی وارد شده است

وی تدوین دستور عمل کارت تردد در نقاط محدوده ترافیکی را مورد تاکید قرار داد و در ادامه با اشاره به تدوین نظام مدون قیمت گذاری خطوط تاکسی در شهر تصریح کرد: این امر از ایجاد بنگاه های جابه جایی تاکسی از یک خط به خط دیگر و بازار سیاه جلو گیری می کند.

تدوین نظام قیمت گذری خطوط تاکسیرانی برای جلو گیریاز رانت 

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی رشت تاکید کرد: ساختار قیمت گذاری باید دقت انجام شود و از رانت و ورود دلالان جلو گیری شود تا قیمت ها روند صعودی را طی نکنند.

رسولی با تاکید بر اینکه موانع ترافیکی باید مورد بررسی قرار گیرد گفت: این امر نیاز به مطالعات جامع دارد امروز ۸۸ درصد سفرهای ما توسط خودرو های شخصی انجام می شود و باید این بحران با برنامه ریزی حل شود و نظام نقل و انتقالات خطوط تاکسیرانی باید مورد توجه باشد .

۳٫۵میلیارد تومان برای اجرای طرح ترافیک رشت هزینه شده است

 فرامرز جمشید پور در جلسه کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی رشت با اشاره به محدوده طرح ترافیک رشت اظهار داشت: این طرح از شورای ترافیک استان مصوبه گرفته است و با پلیس راهنمایی و رانندگی هماهنگی می شود و به شهروندان اطلاع رسانی می شود اما در شب اجرای طرح موانع ایجاد میشود .

وی با بیان اینکه علی رغم اینکه در بودجه برای مرکز مطالعات ترافیک به شکلی که امسال هزینه شد ، پیش بینی نشده بود افزود: حدود ۳.۵ میلیارد تومان برای آن هزینه شده است و در بودجه ۸۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده بود.

سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری رشت علاوه نظارت تصویری ، پلاک های ثبت تخلف و در چند نقطه فیبر نوری را اجرا کردیم گفت: پلیس باید کد جریمه ای اخذ کند از شروع کار برای پلیس نامه زده ایم که کد جریمه را به ما بدهید که به سیستم شما آنلاین وصل شویم ولی این کد به ما اعلام شده است و بهانه پلیس این است که چون شما کد جریمه را نگرفتید نمی توانید طرح را اجرا کنید.

photo_2015-10-18_16-19-31

جمشید پور با اشاره به اینکه امروز براساس جلساتی که برگزار شد قرار بود طرح امروز اجرایی شود گفت: هنوز تکلیف محدوده طرح ترافیک شهر مشخص نشده و طرح اجرایی نشده است و باید در اسرع وقت موانع محدوده طرح ترافیکی رشت برداشته شود و لازم به ذکر است که در جلسه بعدی شورای ترافیک استان پروژه پیاده راه مورد بررسی قرار می گیرد.

حسینی مشاور کمیسیون حمل و نقل و ترافیک نیز در این جلسه با اشاره به اینکه محدوده طرح ترافیکی در حوزه پلیس راهنمایی و رانندگی با مشکلاتی مواجه است افزود: باید از سوی شورا فشار آورده شود چراکه دوربین ها نصب شده و اطلاع رسانی ها انجام شده و به موازات آن اقدامات عمرانی و نوسازی ناوگان در دستور کار است و باید موضوع از سوی شورای ترافیک استان بررسی شود.

در این جلسه اسماعیل حاجی پور بی نظمی موجود در راهنمایی و رانندگی را غیر قابل قبول عنوان کرد و گفت: عدم همکاری نیروی انتظامی در اجرای طرح باید روشن شود.

در ادامه مظفر نیکومنش نودهی با اشاره به حجم ترافیک در خیابانهای رشت تصریح کرد: گاهی حجم ترافیک به حدی است که منجر به مشاجره لفظی بین شهروندان می شود.

وی با تاکید بر اینکه  باید برای هدایت ترافیک در خیابانهای شهر فکر اساسی شود گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی باید احساس مسئولیت بیشتری داشته باشد.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورا خاطرنشان کرد: باید طرح های ترافیکی با همکاری سازمانهای مربوزه به موقع و به هنگام اجرایی شوند.

سید رضا موسوی روزان در این جلسه با اشاره به حجم ترافیک موجود در خیابانهای رشت افزود: تدوین برنامه عملیاتی برای کنترل ترافیک در شهر لازم و ضروری است.

عضو شورای اشلامی رشت تاکید کرد: شرایط را در حوزه ترافیک عادی نمی بینم و برای رفع مشکلات حوزه ترافیک باید همه سازمان ها پای کار باشند و کمترین بی توجهی پذیرفته نیست.photo_2015-10-18_16-19-23

در ادامه این جلسه شریفی مدیر عامل تاکسیرانی رشت با اشاره به نحوه قیمت گذاری خطوط رانندگان تاکسی افزود: محورهای اصلی شهر چندین برابر ظرفیت خود دارای خودرو هستند و بافت مرکزی شهر ظرفیت اینکه خودوری جدیدی تزریق شود را ندارد.

وی افزود: باید اضافه شدن خودرو به بافت مرکزی شهر ممنوع شود مگر اینکه معامله خودو در همان بافت مرکزی انجام شود.

وی با تاکید بر اینکه خرید و فروش تاکسی در خطوط حالت های مختلفی را ایجاد می کند افزود: باید برنامه ای مناسب برای نظام قیمت گذاری تاکسیرانی مدنظر باشد. 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×