چهارشنبه , ۲ خرداد ۱۴۰۳ 2024 - 05 - 22 ساعت :
اخبار اصلی

با آموزش و ارتقای اطلاعات مسئولین فنی بهره بردان به دنبال مسئول فنی خواهند بود/ در صدد هستیم تا نحوه پرداخت حقوق مسئولین فنی تغییر کند

۱۳۹۵-۰۴-۰۲

عصر صادق : رئیس سازمان نظام مهندسی معدن کشور با معاون استاندار در حضور اعضای هیات مدیره نظام مهندسی معدن در استانداری گیلان دیدار کرد.

به گزارش عصر صادق ؛مهندس اصغریان در دیدار با مهندس اسماعیلی ضمن خیر مقدم به ایشان گفت: امیدواریم با توجه به تجربیات اجرایی شما شاهد رشد و تعالی نظام مهندسی معدن باشیم .

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گیلان با اشاره به مشکلات نظام مهندسی معدن استان گیلان گفت: نظام مهندسی استان به دلیل اینکه استان گیلان معدنی نیست با مشکلاتی در زمینه درآمدزایی مواجه است که نیازمند یاری و مساعدت هستند.

رئیس سابق نظام مهندسی معدن استان گیلان بر کاربردی شدن دوره های آموزشی تاکید کرد و گفت: باید جایگاه مسئول فنی تثبیت شود و بهره برداران سود حاصل از مسئول فنی را احساس کنند.

وی به عدم امنیت شغلی مسئولین فنی معدن اشاره نمود و اظهار داشت: عدم امنیت شغلی و مباحث مربوط به دریافتی و بیمه از مسائل تاثیرگذار بر انگیزه آنهاست.

رئیس نظام مهندسی معدن ایران در این دیدار ضمن ابراز رضایت از عملکرد نظام مهندسی گیلان گفت: در هیجده سفری که به استانهای مختلف داشتم گیلان تنها استانی بوده که تمام معادن آن مسئول فنی دارد که نشاندهنده عملکرد خوب آن است.

عضو شورای عالی معادن در ادامه به تعامل سازنده با تشکل های صنفی معدنی اشاره نمود و افزود: رایزنی هایی با وزارتخانه انجام گرفته که امور به تشکل های شناسنامه دار واگذار شود.

وی با بیان اینکه با آموزش و ارتقای اطلاعات مسئولین فنی بهره بردان به دنبال مسئول فنی خواهند بود، حرکت به سمت کاربردی شدن آموزش را ضروری دانست.

مهندس اسماعیلی با اشاره به تعامل نزدیک نظام مهندسی معدن ایران با تمام تشکل‌های معدنی کشور گفت: تعامل حداکثری از اهداف نظام مهندسی معدن است.

عضو شورای عالی معادن با اشاره به مشکلات مسئولین فنی معادن گفت: در صدد هستیم تا نحوه پرداخت حقوق مسئولین فنی تغییر کند و این حقوق از مجرای نظام مهندسی پرداخت شود. وی افزود: به دنبال شرایطی هستیم که مسئولین فنی اکتشافی که فصلی هستند کل سال  بعنوان سابقه برای آنها در نظر گرفته شود.

مهندس اسماعیلی اعضای نظام مهندسی معدن را نزدیک به ۳۰ هزار نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد حدود ۱۰ هزار نفر موفق به کسب پروانه اشتغال شده اند.

مهندس توکل نیا نیز در این جلسه به توانمندی های مهندس اصغریان اشاره نمود و ابراز امیدواری کرد که از قابلیت های استان استفاده بهینه شود./شعاع مشرق

photo_2016-06-22_19-56-13

photo_2016-06-22_19-56-43

photo_2016-06-22_19-56-04

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×