سه شنبه , ۱۱ مهر ۱۴۰۲ 2023 - 10 - 03 ساعت :
یادداشت

اگراعضای شورا بلیط مکان های تفریحی مختلف را نداشتند بازهم شهر بازی رشت بسته می ماند؟؟

۱۳۹۵-۰۲-۲۲

 

عصرصادق  /یادداشت /با نزدیک شدن به فصل تابستان اکثر خانواده ها نیازبه مراکز تفریحی برای گذراندن اوقات فراغت فرزندان خود دارند,اما شهربازی رشت با اینکه این همه سرمایه و اموال ملت در ان خرج شده, نزدیک به سه سال است که تعطیل شده است .

زندگی پر از استرس شهر نشینی وجود پارک ها و فضای سبز و مراکز تفریحی و ورزشی و فرهنگی خانوادگی را به نیاز مبرم جامعه امروزی تبدیل کرده است ,جایی که برای چند ساعت هم شده از هیاهو و شلوغی شهر دور شده و اوقات فراغت گذراند .
شهربازی رشت از سال ۶۹از طرف شهرداری رشت طبق قراردادی که بیشتر به قرارداد ترکمنچای شبیه بود به بخش خصوصی واگذارشد,در حالی که بعد از گذشت سالها از این قرداد هنوز تغییری در امکانات رفاهی و وسایل بازی دیده نمی شود .
اما در شورای شهر چهارم رشت این قرارداد تمدید نشد و سرمایه گذار قبلی تنها شهر بازی رشت را با شکایتش تعطیل کرد ,بعد از ان شهرداری با برگزاری مناقصه برای جذب سرمایه گذار اقدام کرد اما سرمایه گذار قابلی پیدا نشد ,تا اینکه جدیدا سرمایه گذار مشهدی پا پیش گذاشته است که هنوز خبری از قرارداد با این سرمایه گذار نیست .

تعطیلی شهر بازی در شهر گردش پذیری چون رشت در سه سال خوب نیست و جز ضرر و زیان عایدی برای شهر ندارد ,قرارگرفتن شهربازی در مرکز شهر و در جوار پارک محتشم فرصت مناسبی برای ایجاد شور و نشاط در شهر وافزایش استقبال شهروندان را فراهم می کند .
عضوی از شورای شهر رشت می گوید : در حال حاضر پارک های مسقفی در اطراف شهر رشت با حضور بخش خصوصی احداث شده است که مورد استقبال قرار گرفته است .
اما جناب مهندس عزیز
ایا جز افراد مرفه شهر چه کسانی می توانند بلیط این مکان ها رو تهیه کنند ؟؟
ایا اقشار محروم و ضعیف جامعه که بالای حدود ۶۰درصد شهر رشت هستند می توانند از این مکان ها استفاده کنند؟
بیایید به جای رسیدگی به منافع فردی و جمعی عزیزانتان به فکر منافع ملت عزیز و مردم دردمند شهر رشت باشید .
سه سال شهر بازی رشت با بی تدبیری مسولان و مدیران شهر بسته شده است و امروز به جای راه انذازی اولین شهر بازی رشت چه سخنانی می شنویم.
مدیران و مسولان بلند پایه شهر رشت ,نمایندگان محترم و اعضای شورای شهر رشت این مردم چشم امید به شما عزیزان دوختند بیایید ناامیدشان نکنیم .
به فرمایش امام ره که فرمود:
مردم ولی نعمت ما هستند.

و هم چنین سخنان رهبر معظم انقلاب و دولت تدبیر و امید که تاکید بر اقتصاد مقاومتی دارند اما امکانات اولین شهر بازی رشت در حال فرسوده شدن هست و جوانان این شهر در گوشه و کنار به اعتیاد روی می اورند .
شهربازی در حالی تعطیل شده است که در اکثر کلانشهرها هر روز وسایل بازی مجهزتر و جدیدتر می شود اما شهر بازی رشت به علت برخی اختلافات بین مسولان شهری با بخش خصوصی و کدورت بین برخی از اعضای شورای شهر و شهردار محترم هم چنان تعطیل بوده و وسایل و دستگاهها هم چنان فرسوده تر می شوند .شهر بازی رشت که یاداور خاطرات مردم این شهر و حتی مردم اطراف شهر که به رشت مراجعه می کردند هست اما با تعطیلی سبب نارضایتی مردم و کسبه شهر رشت شده است.
باید یاداور شد دو شهر بازی دیگر شهر رشت به علت مسافت طولانی و هزینه های هنگفت و سرسام اور در وسع همه شهروندان و اقشار ضعیف و متوسط شهر نمی باشد .
اینجاست که این سوالات به ذهن ها رسوخ میکند :
ایا بین  مسولان شهر و سرمایه گذاران شهر بازی خصوصی رابطه ای است؟؟
ایا باید شهر بازی بسته باشد تا شهربازی خصوصی درامد و سود داشته باشد؟؟
ایا اگرخانواده محترم اعضای شورای شهر بلیط های شهر بازی های خصوصی و مکان های ورزشی و تفریحی مختلف را نداشتند هنوز این شهر بازی بسته می ماند؟؟
در صورتی که باز شدن شهربازی رشت سوای پر کردن اوقات فراغت برای خانواده ها می شد باعث جذب گردشگر می شد اما با بسته شدن این شهر بازی جز ضرر و زیان برای شهر عایدی نداشتیم.

علیرضا محمدی 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×