دوشنبه , ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ 2024 - 03 - 04 ساعت :
اجتماعی - اسلایدشو - خبر داغ - سیاسی - مذهب

انقلاب اسلامی خود باوری و استکبار ستیزی را به مسلمانان جهان آموخت

۱۳۹۵-۰۲-۱۴

عصر صادق : مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه نظام اسلامی به مردم ایران و مسلمانان جهان خودباوری داد و به دشمنان خود باختگی داد،گفت:این نظام  استکبار ستیزی و صهیونیست ستیزی را به مردم آموخت.

به گزارش عصرصادق ،آیت الله العظمی حسین نوری همدانی در آخرین اجلاسیه کنگره ملی ۸ هزار شهید گیلان که در میدان شهدای ذهاب رشت، با سلام و درود بر شهدای والا مقامی که با خون خود پیام آزادی و استقلال را به دنیا رساندند اظهار داشت :شهیدان گیلان نامشان در تاریخ ایران اسلامی پر افتخار می درخشد.

مرجع تقلید شیعیانبا اشاره به شهیدروحانی گیلانی میرزا کوچک خان جنگلی و آیت الله احسانبخش گفت: مردم گیلان در تعهد و و لایتمداری زبانزد خاص و عام هستند .

آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه شهید کسی است که به لحاظ معارف اعتقادی، خداشناسی، معاد و نبوت برجستگی دارد،افزود: شهید واژه ای است که دارای محتوای کامل و جامع است و اگر وصیت نامه شهدا را مطالعه کنید در می یابید که هدف شهدا بسیار والا است .نوری همدانی

وی با بیان اینکه شهدایی که به جبهه ها رفتند هدفی جز خدا نداشتند تاکید کرد: آنها با عشق به امام و ولایت راهی میدان های جنگ حق علیه باطل شدند و همان طور که ابراهیم با کلنگ خود بتها را نابود کرد شهدا هم استکبار و استثمار و استبداد را با تبر خود در هم شکستند.

وی شهدا را ابراهیم زمان خواند و گفت:قدر دانی از شهدا و شناخت انها و درک عظمت خانواده و پدران و مادران آنها یک وظیفه است چرا که شهدا خدمتی بزرگ به این ملت کردند و امنیتی را که امروز ملاحظه می کنید ناشی از فداکاری های شهدا اشت.

وی با بیان اینکه عزت و عظمت امروز ناشی از نظام قدرتمند ولایی است تصریح کرد: نظام قدرتمند اسلامی خونبهای شهدا است و این نظام به مردم ایران و مسلمانان جهان خودباوری داد و به دشمنان خود باختگی داد.

مرجع تقلید شیعیان افزود: در سایه خوداتکایی و خود باوری که نظام اسلامی به مردم داد توانستند با تجهیزات نظامی و موشک های پیشرفته لزره بر اندام دشمن بیاندازند و این نظام پناهگاهی برای همه مستضعفان جهان است.

وی با بیان اینکه مستضعفانی که زیر چکمه استکبار هستند به این نظام امیدوارند تصریح کرد: بیداری اسلامی امروز به دورترین نقاط جهان رفته است و میلیونها بسیجی در کشورهای ما با تمام اخلاص آماده جانبازی هستند .

ایت الله نوری همدانی با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی استکبار ستیزی و صهیونیست ستیزی را به مردم آموخت تاکید کرد: با نظام اسلامی زنان موقعیت و جایگاه سیاسی و اجتماعی خود در جامعه را درک کردند .

مرجع تقلید شیعیان گفت: خداوند به شهدا عنایت کرده است و اولین قطره خونی که از شهید می چکد همه گناهان آنر ا پاک می کند و شهدا جهادگری و جهاد را از اهل بیت آموختند

آیت الله نوری همدانی خاطرنشان کرد: تمام شهادت‌ها الهام گرفته از امام حسین(ع)، اسلام ناب و اهل بیت است و ما هر چه داریم  مرهون خون شهدا است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×