یکشنبه , ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ 2024 - 04 - 21 ساعت :
اخبار اصلی

اشتغال زنان نباید به ایفای نقشِ زنانه آنان در خانواده لطمه بزند

۱۳۹۴-۰۴-۰۹

عصر صادق :رئیس سازمان بسیج جامعه زنان گیلان، با اشاره به ویژگی های زنانه و وظایف خانوادگی که تنها زنان ازعهده آن برمی آیند، گفت: اشتغال زنان نباید به این وظایف لطمه وارد کند
به گزارش عصر صادق :لعیا علی نژاد درمیزگرد خبری در مورد نقش زنان درخانواده، با بیان اینکه هدف این جلسه بررسی نقش وجایگاه زنان درخانواده و اشتغال آنان و بایدها و نبایدهای آن است، اظهارکرد: زنان ارزش ها و ویژگی های دارند که نقش آنان را درخانواده، ازمردان متمایز می کند وآن نقش ازمرد برنمی آید واین تنها زن است که می تواند آن را ایفا کند.
وی با اشاره به حکمتِ آفرینش وزندگی زن ومرد درکنار یکدیگر عنوان کرد: مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به مسائلی مانند سبک زندگی اسلامی ونقش زن در خانواده توجه و تاکید کرده اند.
رئیس سازمان بسیج جامعه زنان استان گیلان با تصریح براینکه زنان درمراحل پیروزی انقلاب و دفاع مقدس نقش آفرینی کردند، افزود: باید مسائلی که زنان درانتخاب شغل رعایت کنند تا مصالح خانوادگی و وظیفه اصلی آنان درخانواده لطمه نخورد، مشخص شود.
علی نژاد به ایفای نقش تربیتی زن درخانواده، درکنار نقش اجتماعی وی تاکید کرد وگفت: برخی از زنان به الگوهای نادرستی که هویت زنانه آنها را خدشه دار می کند روی آورده اند که باید آسیب های آن برای خود زن وجامعه تبیین شود.
معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران گیلان نیز در این جلسه، برلزوم ایفای نقش تربیتی زنان درخانواده تاکید و بیان کرد: اگر مادر درخانه حضور نداشته باشد، بسیاری از آموزش ها و الگوگیری ها فرزندان با مشکل مواجه می شود.
عضو مجمع عالی بسیج زنان استان گیلان نیز در این میزگرد، به مشاغل سنگینی که زنان به آن می پردازند اشاره وتصریح کرد: این موضوع نباید به الگو درجامعه تبدیل شود واگر زنانی به ناچار برای امرار معاش وتامین خانواده به این مشاغل روی می آورند، باید شرایطی برای آنان درجامعه فراهم شود که مجبوربه این نوع کارها نشوند.
انتهای پیام/گیل بانو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×