چهارشنبه , ۹ اسفند ۱۴۰۲ 2024 - 02 - 28 ساعت :
اخبار اصلی

استفاده از ایده و نظرات معلمان در تدوین کتابهای آموزش استثنایی

۱۳۹۵-۰۲-۱۹

عصر صادق :رئیس سازمان آموزش و پرورش  استثنایی کشور با بیان اینکه از ایده ها و نظرات معلمان در تدوین کتابهای آموزش استثنایی استفاده می شود گفت: ظرفیت ها و استعدادهای دانش اموزان با نیازهای ویژه باید با استفاده از دانش روز پرورش داده شود.

به گزارش عصر صادق ,مجید قدمی در مراسم تجلیل از معلمان مدارس استثنایی  گیلان با بیان اینکه مدارس استثنایی از حوزه هایی است که نیاز به تخصص دارد ،اظهارداشت : ظرفیت ها و استعدادهای دانش اموزان با نیازهای ویژه باید با استفاده از دانش روز پرورش داده شود.

رئیس سازمان آموزش و پرورش  استثنایی کشور گفت: امروز نزدیک به ۸۰ درصد مشکلات ما در مدارس مهار شده است کتابهای آموزشی و درسی امسال در اول مهر به دست معلمان و مربیان رسید ،ایده و نظرات معلمان در تدوین کتابهای درسی مدارس استثنای بهره می گیریم.

 

وی  با اشاره به اینکه معلمان به جامعه حیات می بخشندو به جامعه تزریق شادابی می کند  اظهار کرد: قیمت این اهدای زندگی را خداوند تعیین کرده است.
وی با بیان اینکه پروردگار می فرماید:«ای مردم اگر یک نفر را زنده کنید گویی بشریت را زنده کرده اید» افزود: این همان پاداش تعلیم و تربیت است.
وی ادامه داد: به معلمان کودکان استثنایی باید آفرین گفت چرا که حضور در این وادی توفیق می خواهد و توفیق را خدا به شما داده است و باید پیش نیازها را کسب کرد.
قدمی با بیان اینکه رسالت تعلیم و تربیت مسیر صعود روح انسات را فراهم می کند گفت: معلمان هر چقدر بتوانند دانش اموزان را به سطوح بالاتر هدایت کنند موفق ترند.
وی با اشاره به تفاوت حایز اهمیت تربیت و صنعت تصریح کرد: در صنعت هر چه طراحی می شود خروجی دارد در حالی که در مورد انسان این امر ممکن نیست و روحیه جست و جوگری انسان در حوزه تعلیم و تربیت رشد می کند.

وی با بیان اینکه مبنای تربیت اسلامی توجه به عقلانیت است تاکید کرد: وقتی صحبت از خدا می شود باید خدای جوانان امروز را با استدلال ثابت کنید و بعد از ورود جوانان به این وادی دست دل را همراه سازید ،در صنعت وقتی محصول مطلوب نباید می توان دوباره ساخت ولی معلم انسان را شکل می دهد و شما اجزاه خطا ندارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×