جمعه , ۷ مهر ۱۴۰۲ 2023 - 09 - 29 ساعت :
اخبار اصلی

از کار شناسان خود تا پای جان دفاع می کنم /آرمانگرا و سیاسی نیستم

۱۳۹۴-۰۹-۰۵

مدیر عامل آب منطقه ای گیلان  با بیان اینکه من متولد روز جهانی آب هستم افزود: آرمانگرا و سیاسی نیستم تنها خود را سرباز آب در کلانشهر رشت می دانم

به گزارش عصر صادق ،مجید نیکخوی در نشست هم اندیشی با خبرنگاران با بیان اینکه من متولد روز جهانی آب هستم و خود را سرباز آب در کلانشهر رشت میدانم اظهار داشت:از مدیران قبل از خودم تشکر می کنم و هر کسی نقاط قوت و ضعف دارد و من تنها به نقاط قوت توجه دارم برنامه های خوبی در آب منطقه ای در دست اجرا است و باید این برنامه ها و نقاط قوت را برجسته کنیم.

۱۱۱۱۱

وی با بیان اینکه من عمرانی آبی هستم گفت :من بیل و کلنگ در دست دارم من آرزوها را بیان نمیکنم آرمانگرا نیستم  خروجی گرا هستم.

مدیر عامل آب منطقه ای افزود:همکاران من از جان هم برایم عزیزترند و مدیری موفق است که از کارشناسان خود تا پای جان دفاع کند.

نیکخوی تاکید کرد:همه باید کمک کنیم بیکاری در گیلان کاهش یابد، باید به استاندار کمک کنیم استاندار خوبی داریم وقتی سدهای لاستیکی مطرح شد عده ای گفتن سدهای پلاستیکی به لطف خدا امروز از اهداف سفر ریاست جمهوری است.

وی خاطرنشان کرد: من سیاسی نیستم و از رسانه ها می خواهم سوالات سیاسی از من نپرسند و من را به سمت حاشیه های سیاسی نبرید که اصلا کار درستی نیست.

وی با اشاره به طرح ها و برنامه های آب منطقه ای گیلان تصریح کرد:برای اجرای این برنامه ها و طرح ها باید همه پای کارباشندو دست در دست هم دهیم.

وی با اشاره به اینکه برای نخستین بار در مطالعات سدهای استان به بحث آبخیزداری توجه می شود اظهار کرد:قانونگذار این امر را تصویب کرده است ولی اجرایی نمی شد.

وی گفت:همزمان با احداث سد مدیریت آبخیزداری در پل رود باعث می شود که عمر این سد دوبرابر شود.

مدیرعامل آب منطقه ای خاطرنشان کرد:۱۱ سد لاستیکی استان باید تا پایان سال۹۵تمام شود و چهار سد باید تا پایان سد ۹۴ تمام شود و برای این سدها ۳۵میایاردتومان کل اعتبار این سدها برای امسال است.

نیکخوی گفت:سدهای لاستیکی بهترین مکان توریستی است و بهترین محل برای پرورش آبزیان است.

وی بهره گیری از گروه های مردم نهاد در مدیریت آب را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد:برای افزایش ظرفیت آبندان های استان برنامه تدوین شده است.

مدیرعامل آب منطقه ای گیلان با بیان اینکه گیلان دارای بارش جوی بیش از ۱۴میلیارد متر مکعب است افزود:کل آب کشاورزی مصرفی ایران ۹۰میلیارد متر مکعب است .

وی تدوین برنامه های عملیاتی برای مدیریت آب در گیلان خاطرنشان کرد:از ۱۴میلیارد متر مکعب بارش جدی حدود هشت میلیارد متر مکعب آب تبخیر می شود و حدود ۶٫۵میلیارد از این آب قابل تجدید است که می شود برای آن برنامه ریزی کرد.

وی با بیان اینکه گیلان از نعمت ۵۴رودخانه برخوردار است افزود:هر رودخانه می توان ۵۰مگاوات برق تولید کند در شرایط اقتصاد مقاومتی و پدافند غیر عامل با ظرفیت رودخانه های گیلان می توان دو هزار مگاوات برق تولید کرد

مدیرعامل سازمان آب منطقه‌ای گیلان مدیریت یکپارچه را لازمه استفاده بهینه از منابع دانست و دو هدف بزرگ خود را استفاده از ظرفیت منابع آبی برای احداث نیروگاه برق آبی و فراهم کردن شرایط برای پرورش ماهیان خاویاری عنوان کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×