شنبه , ۱۱ آذر ۱۴۰۲ 2023 - 12 - 02 ساعت :
ورزشی - یادداشت

از ورزش تا اظهارات تکان دهنده عابدینی از اداره کل ورزش و جوانان

۱۳۹۳-۱۲-۲۰

در روزهای اخیر انتقادات زیادی به اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان می شود. مسائلی که بسیاری از کارشناسان آن را نشانه نفوذ سیاست در ورزش می دانند و نسبت به آن نقد دارند.

 مدیر کل ورزش و جوانان استان پس از سفر به آلمان و انتقاداتی که به دلیل فوت شادی سرخیل در دوران سفر او به آلمان شده بود (در اینجا) بار دیگر در تیتر نشریات استان قرار گرفته بود. انداختن شال قرمز توسط رهنما(در اینجا) با وجود حضور تیم های دیگر گیلانی در کوران مسابقات استانی و کشوری به شایعات تبعیض قائل شدن آقای مدیر و تمایل به یکی از تیم های فوتبالی استان دامن زده بود تا جایی که حتی اعتراض هواداران فوتبال را در پی داشت. (در اینجا)

rahnama

پس از آن قائم مقام باشگاه داماش با انتقاد از نوع عملکرد اداره کل ورزش و جوانان مانند سال گذشته (در اینجا) از این اداره درخواست کرد که به تمامی رشته‌های ورزشی توجه یکسان کند.(در اینجا)  که اظهار نظر عجیب آقای مدیر درباره قلیزاده  باز هم وی را در صدر اخبار قرار داد. (در اینجا)

damash

بعد از آن هم مدیرکل ورزش و جوانان به همراه یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه باران حاضر شدند و از کمک ۵۰۰ میلیون تومانی به تیم داماش صحبت کردند. صحبت هایی که به قول عابدینی بیشتر از آنکه واقعی باشد رنگ و بوی تبلیغاتی داشت. فعالیتی که با نام تیم محبوب گیلانی در حال وقوع بود و عابدینی اعتقاد داشت که این فعالیت بیشتر از اینکه ورزشی و در جهت منافع فوتبال استان باشد در راستای سیاسی و تبلیغات برای افراد خاص می باشد. (در اینجا)

027

انتقادات نسبت به این اداره وقتی بالا گرفت که عابدینی در گفتگوی خودش به صورت غیر مستقیم از تبعیض بین تیم های ورزشی صحبت نمود(در اینجا) که با نظرات بسیاری از ورزش دوستان مشترک بود و واکنش آنها را در پی داشت و نشان می داد که تبعیض بین باشگاه های ورزشی، رشته های ورزشی و حتی سبک های موجود در کاراته از چشمان ورزشی ها دور نمی ماند.

varzesh

خلاصه کلام

با نزدیک شدن به زمان انتخابات مجلس شورای اسلامی، حساسیت ها بیشتر از پیش خواهد شد. با شناختی که از مدیر کل این اداره کل وجود دارد انشاا… این شایعات در حد شایعه و سو تفاهم باقی خواهد ماند و ما دیگر شاهد چنین اتفاقاتی حداقل در عرصه ای که متعلق به جوانان و ورزشکاران است نخواهیم بود زیرا چنین اتفاقاتی با توجه به مشکلات عدیده ورزش استان و کمبود های فراوان ورزشی و تفریحی حتی در حد شایعه هم برای همچین اداره ای که متولی ورزش و رسیدگی به امور جوانان است زیبنده نخواهد بود.آوای رشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×