دوشنبه , ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ 2024 - 03 - 04 ساعت :
اخبار اصلی

آنچه که در آخرین جلسه شورا گذشت : از انتقاد به استاندار تا مخالفت به سفرایتالیا بابت پی گیری ثبت شهر رشت به عنوان شهر خوراک

۱۳۹۵-۰۲-۱۳

عصر صادق : جلسه شورای شهر شرت طبق روال معمول در عصر یکشنبه در صحن عمارت شورا برگزار شد در ادامه آنچه که در این جلسه گذشت را می خوانید :

به گزارش عصر صادق ،جلسه ۱۳۹باصحبت های فرهاد  شوقی شروع شد وی از مدافعین حرم سخن گفت و جلسه را با خیرمقدم به اصحاب رسانه و شهردار کلانشهر رشت شروع کرد.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی رشت با اشاره به روز معلم,روزشورا و روز کارگر افزود: این روزها را به همه همشهریان تبریک می گویم و به دکتر جمالی بابت راهیابی به مجلس دهم تبریک گفته و متذکر میشوم که از حضور دکتر جمالی  در شورا خرسندیم  و در نبودش ناراحت و برایشان ارزوی موفقیت داریم .

شوقی در ادامه با ابراز گله مندی از نصب تعدادی itmمتعلق به بانک شهر در زمین های با کاربری فضای سبز که بدون مطرح شدن در شورا انجام شدگفت : باید مراحل قانونی انجام شود که متاسفانه شهرداری این کار رانکرده است  و هم چنان در حال افزایش این کار است.

محمود  باقری خطیبانی به عنوان ناطق دوم  با تبریک به منوچهر جمالی وتشکر از  مردم بابت حضور پرشور در انتخابات در ادامه  صحبت های فرهاد شوقی در رابطه با بانک شهر تایید کرد و اظهار داشت :عکس هایی در گوشی دارم که نشان میدهد قرارهای این قراردادها در کجا گذاشته می شود و اشخاصی در شهرداری هستند که با دلالی و رابطه بازی به سودهای کلان می رسند و گفت مدارک در این مورد دارم.

عضو شورای شهر رشت  ادامه بابت جریانات روز رشت از قانع عذرخواهی کرد و بابت بازداشت شدن  وی اظهار تاسف کرد و گفت: صورت جلسه ای دارم که درآن نوشته  شده هرگونه مسولیت بر عهده روابط عمومی و رییس کارگروه برگزارکننده می باشد و هر مشکلی ایجاد شود  شهردار موظف است پاسخگو باشد.

باقری خطیبانی با اشاره به پست هایی که در شهرداری زده می شود افزود: این پست ها جایگاه قانونی ندارد و شهردار حق اینکار را ندارد و با رها نامه زدیم اما پاسخگو نبودند و در این این مورد گفت ایا از شورا نظر یا سوالی شده ؟که اکثر اعضا گفتند نه
و ی به وظیفه نظارتی شورا اشاره کرد وافزود: ما کجای کاریم که این اتفاقات در حال رخ دادن است

عضو شورای شهر رشت انحراف بودجه شهرداری را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: از پروژه پیاده روی رشت بازهم انتقاد دارم  اعتبار  پروژه های لندفیل سراوان و چپ گرد حمیدیان و پروژه های دیگر در پیاده رو  هزینه شد  و الان به بن بست رسیده ایم و هم چنین به نامناسب  اجرا شدن پروژه پیاده رو انتقاد کرد .

خطیبانی از پاداشهاو همچنین قراردادهای دانشگاه صنعتی شریف انتقاد کرد و گفت:امروز از کتابی که محتوای سایتهای خزر انلاین گیلان نو و صبح مشرق در آن واکاوی شده است و توسط شهرداری در سال ۹۴چاپ شده صحبت می کنم .

وی تاکید کرد:در مورد خرید مبلمان ساختمان مرکزی شورا مدارکی دارم که توسط شورا دستور داده شده است که از فروشگاه مورد نظر شهرداری خریداری شود.

عضو ضورای شهر رشت  با بیان اینکه اینگونه کارها شورای سوم را به انحراف کشاند گفت:ما نماینده مردم هستیم چرا نباید حرف بزنیم باید توجه شود که پستهای سازمانی شهرداری غیر قانونی است.

در این جلسه مجید رجبی ویسرودی از تورم و رگود اقتصادی جامعه انتقاد کرد و اظهار داشت’مردم امروز زیر فشار گرانی هستند.

رییس کمیسیون عمران شهرداری رشت با انتقاد از استاندار گیلان تصریح کرد:ایشان که دغدغه اشتغال و بیکاری را دارند همین تعداد پروژه های کمی که در استان داریم را به پیمانکاران غیر بومی از اصفهان و تهران داده اند و پیمانکاران بومی را از لیست خارج کرده اند و این برعکس شعارهای استاندار است.

رجبی از کنتورهای گاز و برق به مردم محلات فقر نشین انتقاد کرد و اظهار داشت :ما آماده ایم به مردم خدمت کنیم نه اینکه چراغ مردم را خاموش کنیم .

در ادامه این جلسه شهردار رشت و مدیر روابط عمومی شهرداری در نورد اینکه شهر رشت به عنوان شهر خوراک در یونسکو ثبت شده است و نیز در مورد سفر به ایتالیا در این رابطه صخبت کردند شایان دکر است هرینه سفر بر عهده دعوت کننده است.

امیر حسین علوی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی رشت  به عنوان موافق دراین باب صحبت کرد و گفت:حال که شهر رشت به این مرحله رسیده نباید به خاطر سایر مسایل این مهم را از دست داد .

رییس کمیسیون فرهنگی شورا مظفر نیکومنش نیز این امر را یک امتیاز تاریخی دانست و گفت:نباید از دست برود چرا که شورا و شهرداری برای تحققاین امر تلاش کرده اند .

محمد حسبن واثق کارگرنیا خواستار توضیحات شهردار برای دستاوردهای این سفر شد و در ادامه به دلیل اینکه هیات رییسه مخالف این سفر بود این لایحه پی گیری نشد.

در مورد لایحه افزایش نرخ کرایه تاکسی ها که فرماتدار مخالف ان بود نیز در این جلسه بحث و تبادل نظر شد و لایحه افزایش کرایه تاکسی ها رای آورد

خبرنگار:علیرضا محمدی

انتهای پیام/

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×