شنبه , ۱۱ آذر ۱۴۰۲ 2023 - 12 - 02 ساعت :
اخبار اصلی

آمریکا دست از پا خطا کند ملت ایران آنها را به روز سیاه می‌نشاند

۱۳۹۴-۰۲-۱۸

عصر صادق ،خطیب موقت نمازجمعه تهران خطاب به دولت آمریکا گفت: شما غلط می‌کنید که متعرض ملت ایران شوید. آمریکا دست از پا خطا کند ملت ایران آنها را به روز سیاه می‌نشاند. درسی به شما می‌دهیم که تا ابد پشیمان شوید.
به گزارش عصر صادق ؛آیت‌الله سیداحمد خاتمی امام‌جمعه موقت تهران در خطبه‌های این هفته نمازجمعه تهران ضمن گرامیداشت میلاد حضرت امیرالمومنین(ع) و تسلیت به مناسبت وفات شهادت‌گونه حضرت زینب(س)، گفت: بزرگ می‌داریم یاد و خاطره شهید مطهری و همچنین گرامی‌ می‌داریم روز کارگر، هفته معلم و یاد شیخ صدوق را که از دوشنبه هفته گذشته در تقویم ثبت شده است.
وی افزود: پنجشنبه هفته آینده شهادت امام کاظم(ع) است که مردم در این عرصه نیز حتماً سنگ تمام خواهند گذاشت. این حقیقت بارها گفته شده که جریان حق و باطل در طول تاریخ استمرار داشته و این دو جریان تا روز قیامت نیز ادامه خواهد داشت. قرآن این دو جریان را به آب و کف تعبیر می‌کند. جریان باطل را باید شناخت تا تحت تأثیر این جریان قرار نگرفت.
امام‌جمعه موقت تهران با بیان اینکه امروز نماد جریان باطل آمریکا و هم‌پیمانانش هستند، اظهار داشت: باطل را کسی می‌خواهد نظاره کند باید به رفتارهای وقیحانه این دول غربی بنگرد. قرآن مجید نماد استکبار را فرعون می‌داند و در این رابطه بیش از ۲۰ ویژگی برای مستکبر بودن فرعون قائل شده که این ویژگی‌ها قابل انطباق به دول امروزی استکبار است که انشاءالله سرنوشت فرعون را مستکبرین امروزی نیز تجربه خواهند کرد.
آیت‌الله خاتمی با برشمردن سه ویژگی قابل انطباق فرعون بر شیاطین امروز، اظهار داشت: قرآن فرعون را طاقی می‌داند، طاقی یعنی کسی که حد خودش را نمی‌شناسد. حد فرعون این بود که بنده ذلیل خدا باشد، اما ادعای خدایی کرد. آمریکا نیز حد خودش این است که یک کشور همانند کشورهای دیگر دنیا باشد، اما چرا در مسائل داخلی کشورهای دیگر فضولی می‌کند.
وی در ادامه تصریح کرد: از کشتار یمن گرفته تا کشتار مظلومان بحرین و همچنین تشکیل گروه‌های آدم‌کش نشان دهنده همین موضوع است که آمریکا حد خودش را رعایت نمی‌کند.
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه در ۵۰ سال اخیر آمریکا به ۵۰ کشور حمله نظامی و یا دخالت غیرنظامی داشته است، خطاب به آمریکا اظهار داشت: شما چه کاره هستید که مدام در هر گوشه از جهان آتش افروزی می‌کنید امروز سرکش ترین دولت‌ها در جهان که علاوه بر مردم کشور دیگر به مردم خودش رحم نمی‌کند آمریکا است.
آیت الله خاتمی دومین ویژگی قرآن برای فراعنه را تهدید خواند و در این رابطه گفت: وقتی در داستان فرعون وقتی ساحران ایمان آوردند فرعون آنها را چنین تهدید کرد که دست و پاهایتان را به صورت مخالف قطع می‌کنم و شما را به دار می‌آویزم. این فرعون زمان(آمریکا و همپیمانانش) نیز با هر کشوری که مخالفت می‌کند بلافاصله آن کشور را به تحریم اقتصادی و تحریم های دیگر و تهدید نظامی، تهدید می‌کند. در چند روز اخیر وزیر خارجه آمریکا و همچنین معاون رئیس جمهور آنها گفته بود در صورت شکست مذاکرات گزینه نظامی روی میز است و در این رابطه رهبر معظم انقلاب اسلامی چه پاسخ درستی دادند. ایشان فرمودند« غلط می‌کنید معترض ملت بزرگ ایران می‌شوید.»
عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: دوره بزن در رو گذشته است؛ اگر قرار باشد معترض ملت ایران باشید ملت ایران تا آخر تعقیبتان می‌کند و شما را به روز سیاه می‌کشاند. شما یک بار تجربه کردید ۸ سال ملت بزرگ ایران با شما جنگید با امکاناتی که به صدام دادید در مقابل شما ایستاد آیا می‌خواهید شانس خود را بار دیگر امتحان کنید. درس ملت ایران به شما پشیمانی ابدی در پیش خواهد داشت. به تعبیر امام خمینی(ره) ملت ایران دندان‌های آمریکا را در دهانش خورد خواهد کرد.
وی همچنین با بیان اینکه مذاکره کنندگان فرزندان ملت هستند خطاب به آنها گفت: این جمله از رهبر انقلاب را توجه داشته باشید که «عظمت و هیبت ملت ایران باید محفوظ بماند» اگر در مذاکرات هسته‌ای ذره‌ای متوجه شدید که چاشنی تهدید در ادبیات طرف مقابل است مجلس مذاکرات را ترک کنید. زیرا تهدید امری غیرقانونی است.
امام جمعه موقت تهران با تأکید براینکه ماده ۵۲ کنوانسیون وین به این نکته اشاره می‌کند که هرگاه تهدیدی صورت گیرد معاهده مورد بحث بی اعتبار خواهد بود، اظهار داشت: از مذاکره کنندگان خودمان می‌خواهیم که زیر شبه تهدید مذاکره نکنند که مذاکره نخواهند کرد.
آیت الله خاتمی افزود: ما کاری به بازی‌های اوباما و کنگره و سنای آمریکا نداریم آنها هر غلطی می‌خواهند بکنند مهم این است که ملت ما راه خود را یافته و استوار و ثابت قدم در این مسیر حرکت خواهد کرد.
وی سومین ویژگی فرعون‌ها از منظر قرآن را این موضوع دانست که آنها اهل تفرقه انداختن هستند تا به واسطه تفرقه بتوانند حکومت کنند و گفت: طرح آمریکایی‌ها برای عراق تشکیل سه دولت مجزای شیعه، اهل تسنن و کرد است. خوابی که به فضل خدا هیچگاه تعبیر نخواهد شد مسئولان و ملت عراق این توطئه را شناخته‌اند و بدانند عظمتشان در سایه ایستادگی در مقابل این طرح است.
امام جمعه موقت تهران در ادامه خطبه‌هایشان در نمازجمعه این هفته تهران به مسئله یمن نیز اشاره کردند و در این باره تصریح کرد: مردم یمن یک خواسته معقول و مشروع دنیا پسند دارند آنها می‌گویند ما می‌خواهیم برسرنوشت خودمان مسلط باشیم نمی‌خواهیم آمریکا برای ما تصمیم بگیرد. انصار حزب الله نیز در پی حاکمیت نبوده و نیست. حرف انصار حزب الله این است که چرا باید آمریکا برما مسلط باشد چرا باید دول غربی برما مسلط باشند. ۴۴ روز است مردم مظلوم یمن مدام بمباران می‌شوند اما قاطعانه بر مواضع خود ایستاده‌اند.
آیت الله خاتمی در ادامه خطبه‌های خود خاطر نشان کرد: از پیامبر مکرم اسلام(ص) دو روایت درباره یمن خواندم که ایشان فرموده‌اند:«من یمنی هستم» بنده معتقدم پیامبرعظیم الشأن اسلام امروز را دیده اند و در حدیث دیگر می‌فرمایند«هر که یمنی را دوست داشته باشد مرا دوست داشته و هر که با یمنی دشمن باشد با من دشمن بوده است». یمن در فضای امیرالمومنی(ع)، مالک اشتر و عماریاسر نفس کشیده این ملت پیروز است.
وی افزود: این خواسته حق مردم یمن را نگاه کنید دولت جلاد و سعودی به چه شکلی پاسخ داده است. سه هزار و ۵۱۲ شهید که ۴۹۲ نفر از این شهدا کودک و ۲۰۹ نفر از این شهدا زن بودند. ۶ هزار و ۱۸۹ مجروح که ۹۹۳ کودک و ۷۱۳ زن نیز در بین آنها حضور داشتند. ۹۵ هزار آواره، ۴ هزار و ۱۸۹ منزل ویران شده، ۲۳ مسجد، ۱۵۵ مدرسه، ۵۱ درمانگاه، ۵۴ پل خساراتی است که رژیم سعودی در رابطه با یمن به بار آورده است. شرمتان باد با این جنایات صهیونیستی که حقیقتاً همانند صهیونیست‌ها در جنگ با غزه عمل کردید.
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه دولت عربستان رژیم بی ریشه‌ای است که تنها صدسال از حاکم شدن آنها می‌گذرد افزود: این رژیم بی‌ریشه را انگلستان برسرکار آورده است. عزیزانی که می‌خواهند مطالعه کنند کتاب مسترهمفر جاسوس انگلیسی را مطالعه کنند که در همین رابطه است و نظاره کنند که چگونه انگلیس محمد عبدالوهاب را سرکار آورده است این رژیم ادامه حیاتش با وحشی‌گری و غارت‌های هولناک بوده است و تا مفرغ دست این رژیم به خون مسلمانان آغشته است. آدم احساس می‌کند اینها مأموریت اسلام ستیزی دارند. در حمله ۳۳ روزه اسرائیل به جنوب لبنان، حمله ۲۱ روزه به غزه، حمله ۸ روزه به غزه و حمله ۵۱ روزه به غزه در تمام این صحنه‌ها در پشت جنایات اسرائیل رژیم به ظاهر اسلامی سعودی همکاری می‌کرد.
آیت الله خاتمی تصریح کرد: آفرین بر مردم یمن شما با جنگیدنتان با رژیم سعودی در حقیقت با آمریکا، انگلستان و رژیم صهیونیستی می‌جنگید. آنچه سازمان‌های بین المللی متأسفانه در این عرصه از خودشان نشان دادند، امتحان ننگینی بود. شورای امنیت به جای حمایت از مظلومین از ظالمین حمایت کرد و بستر تجاوزات دولت جبار سعودی را فراهم کرد. بشریت باید از این سازمان‌ها قطع امید کند چرا که از این عروسک‌های کوکی استکبار دیگر کاری ساخته نیست.
وی خاطرنشان کرد: نکته بعدی در رابطه با یمن موضعی است که بعضی از دولت‌های به ظهار اسلامی در برابر یمن از خودشان نشان دادند. بعضی شریک جنایت شدند و بعضی از این رفتار رژیم سعودی حمایت کردند تاریخ در حافظه‌اش این رفتار را ضبط خواهد کرد و مهر خیانت را بر پیشانی شما می‌زند. آنچنان که همین امروز بشریت و انسان‌های منصف این داغ خائن الحرمین شریفین را به پیشنانی سعودی زدند آل سعود به یاری خدا آل سقوط است.
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه امروز نشانه‌های سقوط این رژیم برای مردم نمایان است خاطرنشان کرد: رژیم سعودی با هر جنایتی که می‌کند یک گام به سقوط نزدیکتر می‌شود و این وعده قرآن است که می‌فرماید جاء الحق و ذهق الباطل.
آیت الله خاتمی در پایان خطبه‌های سیاسی خود گفت: مسلمانان باید هرکاری که در حمایت از مظلومین ااست انجام دهند حداقل کار مسلمانان تظاهرات و اجتماعات باشکوهی است همانند همین کاری که شما نمازگذاران عزیز به فضل خدا انجام دادید.
به گزارش تسنیم، عضو مجلس خبرگان رهبری در خطبه اول نمازجمعه این هفته نیز رسالت انبیاء را گفتمان سازی در رابطه با عدالت دانست و به این موضوع اشاره کرد که آنهایی که دغدغه ارزش‌ها را دارند باید خود عامل به ارزش‌ها باشند.
وی همچنین در پایان خطبه‌های خود برای مردم عرب زبان کشورهای منطقه نیز سخنانی به زبان عربی بیان کرد./تسنیم
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • ×