رفتن به بالا
  • یکشنبه - 17 بهمن 1400 - 10:09
  • کد خبر : ۴۲۴۵۱
  • مشاهده :
چاپ این مطلب

زنگ خطر وضعیت قرمز کرونا در شهرستان‌های گیلان به صدا در آمد

۱۲ شهرستان استان گیلان نارنجی است و به گفته سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان احتمال قرمز شدن آنان در هفته‌های آینده وجود دارد. به گزارش عصرصادق ، روند افزایشی شمار بستری‌شدگان کرونایی همچنان در استان گیلان تداوم دارد و طبق آخرین اعلام سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان در حال حاضر ۳۵۳ بیمار مبتلا به […]

۱۲ شهرستان استان گیلان نارنجی است و به گفته سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان احتمال قرمز شدن آنان در هفته‌های آینده وجود دارد.

به گزارش عصرصادق ، روند افزایشی شمار بستری‌شدگان کرونایی همچنان در استان گیلان تداوم دارد و طبق آخرین اعلام سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان در حال حاضر ۳۵۳ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان گیلان بستری هستند.

همچنین ۱۱۲ بیمار کرونایی جدید در شبانه‌روز گذشته به آمار بستری‌شدگان کرونایی در بیمارستان‌های استان گیلان افزوده شده‌اند که ۴۳ نفر از این تعداد بیماران کرونایی حال مساعدی نداشته و بدحال هستند و شمار بیماران سرپایی نیز رو به افزایش است.

۴۵ نفر از بیماران کرونایی در استان گیلان نیز به دلیل وخامت حالشان در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان بستری هستند که ۱۶ نفر از این تعداد بیماران در شبانه‌روز گذشته به آمار مذکور افزوده شدند لازم به ذکر است که واکسیناسیون از شدت علائم کرونا می‌کاهد.

۱۲ شهرستان استان اعم از شهرستان‌های املش، رشت، خمام، بندرانزلی، تالش، آستارا، سیاهکل، رودسر، رضوانشهر، صومعه‌سرا، شفت و فومن نیز در رنگ‌بندی نارنجی کرونایی هستند و احتمال تغییر رنگ به قرمز را دارند.

همچنین طبق آخرین اعلام رنگ‌بندی کرونایی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حال حاضر ۵ شهرستان استان گیلان شامل شهرستان‌های رودبار، لاهیجان، لنگرود، آستانه‌اشرفیه و ماسال در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفته و آمار مبتلایان کرونایی بالایی دارند.

به گفته سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان شمار کل بستری‌شدگان کرونایی در استان گیلان نسبت به هفته‌های گذشته افزایش ۳ برابری داشته و در صورت تداوم این روند افزایشی قرمز شدن شهرستان‌های نارنجی در به‌روز رسانی بعدی رنگ‌بندی‌ها دور از انتظار نیست.

با عادی‌انگاری و آمار بالای مسافرت‌ها به استان گیلان در تابستان امسال پیک پنجم کرونا چندین ماه به طول انجامید و طولانی شدن پنجم در گیلان شمار زیادی از مردم گیلان را قربانی کرونا کرد لذا در صورت طولانی شدن این خیز مجدداً شاهد تلفات بالایی خواهیم بود.

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه