رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۶
  • کد خبر : ۴۲۲۷۴
  • مشاهده :
چاپ این مطلب

سید امیرحسین علوی شهردار رشت شد

عصرصادق ، سیدامیرحسین علوی از اعضای شورای اسلامی چهارم و پنجم شهر رشت بود که عصر امروز در جلسه علنی شورای اسلامی شهر رشت به عنوان شهردار جدید این شهر انتخاب و معرفی شد. انتخاب علوی با اکثریت آرا در حالی بود که رحیم شوقی و ناصر عطایی دیگر نامزدهای تصدی شهرداری رشت از ارائه […]

عصرصادق ، سیدامیرحسین علوی از اعضای شورای اسلامی چهارم و پنجم شهر رشت بود که عصر امروز در جلسه علنی شورای اسلامی شهر رشت به عنوان شهردار جدید این شهر انتخاب و معرفی شد.

انتخاب علوی با اکثریت آرا در حالی بود که رحیم شوقی و ناصر عطایی دیگر نامزدهای تصدی شهرداری رشت از ارائه برنامه در صحن شورا انصراف دادند و علوی تنها گزینه باقی مانده برای انتخاب اعضای شورا بود.

سیدامیرحسین علوی در ارائه برنامه اش با اشاره به سیاست متوازن خدمات گفت: محلات پایین و حاشیه شهر باید همانند مناطق مرفع از خدمات رفاهی و به خصوص بهداشتی برخودار باشند و احساس تبعیض نکنند.

وی با بیان اینکه اصلاحات درون سازمانی را برای افزایش بهره وری باید در اولویت قرار دهد، اظهار داشت: سیستم مدیریت یکپارچه شهری را نیز باید داشته باشیم.

شهردار جدید رشت با تاکید اقدام فوری و جامع برای مبارزه با فساد در سطح شهرداری رشت اضافه کرد: ابتدا باید منشا فساد شناسایی و از ان جلوگیری شود.

علوی در ادامه با اشاره به موضوع مهم ساماندهی رودخانه های گوهررود و زرجوب رشت اظهار داشت: برای تحقق این مهم باید تامین مالی دولتی و بخش خصوصی توجه شود.

وی با بیان اینکه پروژه های عمرانی خیابان ها اولویت نخست مدیریت جدید شهر رشت است گفت: سال های متمادی شهر رشت از توسعه زیرساخت ها محروم مانده است.

پیش از این اعضای شورای اسلامی پس از بررسی های لازم سه گزینه به نام های ناصر عطایی، سیدامیرحسن علوی و رحیم شوقی را از بین ١٠ گزینه تصدی پست شهرداری انتخاب و اعلام کرده بودند.

حدود یک ماه پیش پس از استعفای شهردار رشت با فراخوان شورای اسلامی این شهر برای ارایه برنامه علاقمندان برای تصدی جایگاه شهردار رشت ۴۶ نفر برای تصدی کرسی عمارت شهرداری نامزد شدند که از این تعداد با بررسی های انجام شده ۲۲ نفر حائز شرایط احراز نامزدی برای این جایگاه شدند و ۲۴ نفر دیگر بر اساس مدارک ارسالی فاقد شرایط لازم بودند.

با بررسی های انجام شده از مجموع ۲۲ نفری که حائز شرایط احراز کاندیداتوری برای جایگاه شهردار رشت بودند ۱۰ نفر برگزیده شدند که در نهایت سه نفر نهایی برای ارایه برنامه معرفی شدند.

سید محمداحمدی که از مهرماه سال ٩٩ با ٩ رای اعضای شورای اسلامی پنجم به عنوان شهردار رشت انتخاب شده بود، دهم شهریور ماه گذشته با حضور در صحن شورا استعفای خود را اعلام کرد.

جلسه بررسی استعفای شهرداری رشت نیز سیزدهم شهریور ماه با حضور ١١ عضو شورای اسلامی رشت برگزار شد که هفت نفر از اعضا با استعفای شهردار رشت موافقت کردند و علی بهارمست را به عنوان سرپرست شهرداری این شهر برگزیده بودند.

شورای اسلامی رشت ١١ عضو دارد. شهر رشت دارای حدود ٧٠٠ هزار نفر جمعیت است که در طول روز به یک میلیون و ٢٠٠ هزار نفر می رسد.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه