رفتن به بالا
  • جمعه - ۱۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۴
  • کد خبر : ۴۱۱۵۱
  • مشاهده :
چاپ این مطلب

پویش “سفینه‌النجاه” با هدف آزادی زندانیان غیرعمد در گیلان راه‌اندازی شد

عصرصادق ؛علیرضا یزدانی ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه در مصلی امام خمینی(ره) رشت اظهار داشت: زندانیانی با جرائم عمد همچون سارقان کلاهبردان، قاتلان و بزهکاران در زندان‌ها به‌سر می‌برند که ستاد دیه استان با این قشر کاری ندارد. رئیس ستاد دیه استان گیلان کمک به آزادی زندانیان دارای جرائم غیرعمد را […]

عصرصادق ؛علیرضا یزدانی ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه در مصلی امام خمینی(ره) رشت اظهار داشت: زندانیانی با جرائم عمد همچون سارقان کلاهبردان، قاتلان و بزهکاران در زندان‌ها به‌سر می‌برند که ستاد دیه استان با این قشر کاری ندارد.

رئیس ستاد دیه استان گیلان کمک به آزادی زندانیان دارای جرائم غیرعمد را از وظایف این ستاد اعلام کرد و گفت: بسیاری از زندانیان جرائم غیرعمد بی‌گناه هستند به‌عنوان مثال زن خانه‌داری که ضامن فردی می‌شود و چک و سفته‌های شخص را امضا می‌کند اما آن فرد متواری شده و به‌دلیل برگشت خوردن چک‌ها در زندان به‌سر می‌برد.

یزدانی با بیان اینکه۴۱۱ زندانی دارای جرائم غیرعمد که ۱۷۵ میلیارد تومان بدهکار بودند سال گذشته با کمک خیران و نیکوکاران از زندان‌ها آزاد شدند افزود: هم‌اکنون ۴۵۰ زندانی دارای جرائم غیرعمد همچنان در زندان‌های استان به‌سر می‌بردند.

وی دعوت از شاکیان برای عفو و گذشت را یکی دیگر از ماموریت‌های ستاد دیه استان گیلان عنوان کرد و بیان داشت: بسیاری از این شاکیان از شکایت خود گذشتند و شاکیان به‌میزان ۶۳ میلیارد تومان عفو کردند و توانستیم ۳۶ درصد گذشت بگیریم تا زندانیان به کانون گرم خانواده خود بازگردند.

رئیس ستاد دیه استان گیلان ضرورت فرهنگ‌سازی برای عفو و گذشت شاکیان نسبت به شکایتشان را مورد تاکید قرار داد و میزان گذشت شاکیان در چند ماهه نخست امسال را ۵۴ درصد اعلان کرد و گفت: با عفو و گذشت شاکیان، ۲۲۰ زندانی امسال از زندان‌ها آزاد شدند.

یزدانی بدهکاران مالی، کاسبان ورشکسته، بدهکاران مهریه و نفقه، آسیب‌دیدگان حوادث کارگاهی و قاتلانی که مرتکب قتل شبه عمد شدند را از جمله زندانیان با جرائم غیرعمد دانست و بیان داشت: اخیراً پویش “سفینه‌النجاه” را با هدف آزادی زندانیان غیرعمد در استان راه‌‌اندازی کردیم که از اربعین حسینی آغاز شده و تا ۲۸ صفرماه ادامه دارد.

وی با بیان اینکه سال گذشته ۷۰ هزار گیلانی برای شرکت در مراسم اربعین به کربلای معلی مشرف شدند افزود: طبق بررسی‌ها هر یک از این زائران میانگین یک میلیون تومان هزینه کردند اما امسال که به‌دلیل شیوع کرونا از پیاده‌روی اربعین محروم شدیم ستاد دیه استان به این زائران و مردم گیلان پیشنهاد می‌کند که با اراده‌ای راسخ برای آزادی زندانیان با جرائم غیرعمد گام بردارند.

یزدانی با اشاره به اهمیت نجات انسان‌های بی‌گناه از پشت میله‌های زندان و امیدبخشی به این افراد بیان کرد: هیچ خدمتی بالاتر از این نیست که فرد نیازمندی را امیدوار کرده و گره از کار وی بگشاییم از طرفی چشم امید بسیاری از زندانیان جرایم غیرعمد در زندان‌ها به کمک الهی و خیران است تا بتوانند از زندان آزاد شوند.

وی افزود: نیکوکاران حسینی برای کمک به آزادسازی زندانیان دارای جرائم غیرعمد در گیلان می‌توانند مبالغ کمکی خود را به شماره کارت ستاد دیه ۵۸۵۹۸۳۷۰۰۰۵۱۶۴۹۸ مربوط به بانک تجارت واریز کنند یا با مراجعه به شعب بانک تجارت در استان، شماره حساب ستاد دیه استان را دریافت کنند.

انتهای پیام/۶۱۲/ ت

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه