رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۲
  • کد خبر : ۴۱۰۴۳
  • مشاهده :
چاپ این مطلب

مسابقه علمی و رسانه‌ای با هدف شناسایی ظرفیت‌های تولید در گیلان برگزار می‌‌شود

عصرصادق ؛  رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان با اشاره به مسابقه علمی و رسانه‌ای با هدف شناسایی ظرفیت‌های تولید در استان گفت: مجموعه‌های علمی می‌توانند شاهد ظرفیت‌های تولید استان باشند. به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، سرهنگ دوم پاسدار مهدی پارسا امروز در نشست صمیمی با رئیس دانشگاه آزاد استان گیلان و هیئت اندیشه‌ورز بسیج رسانه استان با […]

عصرصادق ؛  رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان با اشاره به مسابقه علمی و رسانه‌ای با هدف شناسایی ظرفیت‌های تولید در استان گفت: مجموعه‌های علمی می‌توانند شاهد ظرفیت‌های تولید استان باشند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، سرهنگ دوم پاسدار مهدی پارسا امروز در نشست صمیمی با رئیس دانشگاه آزاد استان گیلان و هیئت اندیشه‌ورز بسیج رسانه استان با اشاره به اهمیت رسانه اظهار داشت: جایگاه و تاثیرپذیری رسانه‌ها در جامعه امروز روز‌به‌‌روز در حال افزایش است.

رئیس سازمان بسیج رسانه استان گیلان خاطرنشان کرد: برنامه‌ها و فعالیت‌های یک دستگاه اجرایی زمانی تاثیرگذار خواهد بود که دارای پیوست رسانه‌ای باشد زیرا رسانه‌ها بر روی افکار عمومی تاثیرات خود را می‌گذارند و با توجه به پیشرفت تکنولوژی و علم و فناوری، رسانه‌ها نیز به‌خوبی توانستند به‌روز شوند.

پارسا با اشاره به اینکه استان گیلان جزو پنج قطب رسانه‌ای کشور شناخته می‌شود افزود: بیش از ۴۰۰ رسانه مکتوب و مجازی در این استان فعالیت می‌کند که دارای تاثیرات شگرفی در حوزه‌های مختلف هستند اما متاسفانه برخی رسانه‌ها منفعل عمل می‌کنند و خود را درگیر برخی موضوعات مهم استان نمی‌کنند‌.

وی احقاق حقوق مردم و مطالبه‌گری را از جمله رسالت‌های مهم رسانه‌ها برشمرد و عنوان کرد: از فعالان رسانه‌ای استان انتظار داریم که برای احقاق حقوق مردم تلاش کنند و در این مسیر یکدیگر را تخریب نکنید و سعی در حذف کردن یکدیگر نداشته باشید.

رئیس سازمان بسیج رسانه استان گیلان با بیان اینکه اتحاد و انسجام همواره سبب برون‌رفت از بسیاری از مشکلات می‌شود خاطرنشان کرد: رسانه‌ها نیز از این شعار بی‌بهره نیستند و باید با اتحاد و انسجام بیشتر در راستای رفع مشکلات و بیان مطالبات مردم تلاش کنند.

پارسا با اشاره به افزایش تعداد رسانه‌ها در استان گیلان و مجوزهایی که در این حوزه داده می‌شود تصریح کرد: بسیج رسانه استان گیلان از سال گذشته تاکنون در برگزاری دوره‌های آموزشی سواد رسانه برای دانشجویان و کارکنان دانشگاه‌های آزاد در سطح استان گیلان اعلام آمادگی کرده است.

وی عنوان داشت: در حوزه فعالیت‌های تخصصی، آموزش خبرنگاری و عکاس خبری نیز دوره‌های آموزشی برگزار کردیم و با توجه به اینکه این حوزه علاقه‌مندان خاص خودش را دارد لذا بسیج رسانه استان گیلان با تمامی ظرفیت‌های خود آمادگی تداوم این برنامه‌ها را دارد.

رئیس سازمان بسیج رسانه استان گیلان از برگزاری دوره‌های آموزشی فن بیان خبر داد و بیان کرد: این دوره‌ها سال گذشته برگزار شد که میزان استقبال‌ها بسیار خوب بود و در حوزه سواد رسانه‌ای نیز آمادگی برگزاری دوره‌هایی برای خانواده‌های کارکنان دانشگاه آزاد با سرفصل‌های مختلف را داریم.

پارسا خاطرنشان کرد: دانشجویان مستعد و علاقه‌مند می‌توانند در دوره‌های آموزشی سواد رسانه‌ای شرکت کرده و حتی جهت فعالیت رسانه‌ای به خبرگزاری‌ها و رسانه‌های استان معرفی می‌شوند.

وی از برگزاری مسابقه علمی رسانه‌ای با استفاده از ظرفیت رسانه‌ها در سطح استان با هدف حمایت از تولید، ظرفیت‌های این حوزه و تحقق جهش تولید خبر داد و گفت: در این حوزه مجموعه‌های علمی و دانش‌بنیان می‌توانند در قالب تورهای رسانه‌ای از نزدیک شاهد ظرفیت‌های تولید استان باشند و مسابقه علمی و رسانه‌ای نیز در همین راستا برگزار می‌شود.

انتهای پیام/۶۱۲/ح

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه