رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۷
  • کد خبر : ۴۰۱۰۹
  • مشاهده :
چاپ این مطلب

محمد حسن عاقل منش: می‌توان «بوستان ملت» را در آینده به بزرگترین بوستان ساعتهای آفتابی نه تنها در ایران بلکه جهان تبدیل کرد

عصرصادق ؛ محمد حسن عاقل منش به دعوت انجمن نجوم ثاقب در مراسم «انقلاب تابستانی»که در بوستان ملت رشت و با «برنامه‌های هیجانی» همراه بود حضور یافت. به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت، در این روز که به همت «انجمن نجوم ثاقب» برگزار گردید، سومین ساعت آفتابی در «بوستان […]

عصرصادق ؛ محمد حسن عاقل منش به دعوت انجمن نجوم ثاقب در مراسم «انقلاب تابستانی»که در بوستان ملت رشت و با «برنامه‌های هیجانی» همراه بود حضور یافت.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت، در این روز که به همت «انجمن نجوم ثاقب» برگزار گردید، سومین ساعت آفتابی در «بوستان ملت رشت» با شور و هیجان علاقه‌مندان به نجوم و ستاره‌شناسی نصب و راه‌اندازی گردید.
پیش از این دو ساعت آفتابی در این بوستان به همت انجمن نجوم ثاقب نصب شده بود و با نصب سومین ساعت آفتابی که از نوع ساعت قطبی بوده، تعداد این ساعتها در «بوستان ملت رشت» به عدد سه رسید.
محمد حسن عاقل منش در جمع با شکوه حاضر بیان داشت:
با فعالیت این انجمن نوجوانان و جوانان بسیاری به فعالیتهای علمی نجوم روی آورده‌اند.
همچنین وی خاطر نشان کرد: با تلاش دکتر محمد باقری و همراهانش همچون علی وقوعی و خانمها جاوید و جهاندار و … این انجمن در رشت منشا اثر خیر و برکت شده و هم‌اکنون بسیاری از فعالان نجوم این انجمن نه تنها در رشت بلکه چهره‌یی شناخته شده در استان، کشور و حتی جهان هستند که از جمله‌ی آنها می‌توان به عرفان اسماعیلی اشاره کرد.
عاقل منش در ادامه اظهاراتش، فعالیتهای علمی انجمن نجوم ثاقب را ستود و خواستار همکاری مسوولان با این تشکل مردمی شد و گفت: می‌توان «بوستان ملت» را در آینده به بزرگترین بوستان ساعتهای آفتابی نه تنها در ایران بلکه جهان تبدیل کرد.
گفتنی است، یکم تیر ماه که بلندترین روز سال است، روزی است که با نام «انقلاب تابستانی» شناخته می‌شود.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه