رفتن به بالا
  • جمعه - ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۴
  • کد خبر : ۳۹۹۱۲
  • مشاهده :
چاپ این مطلب

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان: کمتر از ۲۰۰ بیمار کرونایی در بیمارستان های گیلان بستری هستند

عصرصادق ، دکتر ارسلان سالاری رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی گیلان که با حضور دکتر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار شد گزارشی از اقدامات انجام شده دانشگاه علوم پزشکی در بحران کرونا ارائه کرد. دکتر سالاری اظهار داشت: از اول اسفند با همکاری ۴۰۰ پزشک و ۴۰۰ […]

عصرصادق ، دکتر ارسلان سالاری رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی گیلان که با حضور دکتر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار شد گزارشی از اقدامات انجام شده دانشگاه علوم پزشکی در بحران کرونا ارائه کرد.

دکتر سالاری اظهار داشت: از اول اسفند با همکاری ۴۰۰ پزشک و ۴۰۰ پرستار در ۲۹ بیمارستان دولتی و خصوصی به بیش از ۱۱ هزار بیمار بستری کرونا رسیدگی شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان تصریح کرد: هم اکنون کمتر از ۲۰۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های گیلان بستری و تحت مداوا هستند.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۲۵۳ نفر از پرسنل کادر درمان در بیمارستان ها بر اثر ابتلا به کرونا بستری شدند افزود: در این ایام بیش از ۲۵ نفر از پرسنل کادر درمان جان خود را از دست دادند.

 

دکتر سالاری با قدردانی از مساعدت دکتر نوبخت در ایام بحران کرونا گفت: ۲۵۰ میلیارد تومان از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور به دانشگاه علوم پزشکی گیلان تخیصیص یافت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان ادامه داد: با منابع تخصیص یافته معوقات کارانه کادر درمان پرداخت و زیرساخت های حوزه درمان تقویت گردید.

وی همچنین از تولید و توزیع ۱۵۰ هزار عدد ماسک n95و ۲ میلیون ماسک جراحی در بیمارستان های گیلان خبر داد.

 

دکتر سالاری خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی گیلان جزو نخستین دانشگاه هایی بود که آزمایشگاه تشخیص کرونا را راه اندازی کرد.

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه