رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۶
  • کد خبر : ۳۹۹۰۱
  • مشاهده :
چاپ این مطلب
در یکصد و پانزدهمین جلسه کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت مطرح شد؛

مرمت و بازسازی ساختمان ساعت با مشارکت میراث فرهنگی انجام می شود

به گزارش عصرصادق به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی رشت، یکصد و پانزدهمین جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی رشت به ریاست فاطمه شیرزاد با دستور بررسی ترمیم و بازسازی ساختمان های تاریخی بافت مرکزی رشت برگزار شد. فاطمه شیرزاد با اشاره به اینکه ساختمان های بافت مرکزی شهرداری […]

به گزارش عصرصادق به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی رشت، یکصد و پانزدهمین جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی رشت به ریاست فاطمه شیرزاد با دستور بررسی ترمیم و بازسازی ساختمان های تاریخی بافت مرکزی رشت برگزار شد.

فاطمه شیرزاد با اشاره به اینکه ساختمان های بافت مرکزی شهرداری رشت نظیر ساختمان ساعت و ساختمان فرهنگ و هنر فرسوده شده و خطر ریزش آنان را تهدید می کند بیان کرد: بارها بر روی این موضوع تاکید شد و مقرر شد با مشارکت شهرداری رشت و اداره کل میراث فرهنگی بازسازی و ترمیم ساختمان های بافت مرکزی و تبدیل آن ها به موزه در دستور کار قرار گیرد.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت خاطرنشان کرد: با توجه به اعلام آمادگی اداره کل میراث فرهنگی با مشارکت شهرداری رشت، مرمت و بازسازی ساختمان های بافت مرکزی در سال جاری به زودی آغاز می شود.

فاطمه شیرزاد اذعان داشت: افزایش موزه های تاریخی علاوه بر جذب گردشگر و جذابیت شهری می تواند عامل مهمی در معرفی فرهنگ و تمدن تاریخی شهر رشت در حوزهای مختلف باشد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه