رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۱
  • کد خبر : ۳۸۲۵۴
  • مشاهده :
چاپ این مطلب

«صیانت از آرای مردم» مهم‌ترین وظیفه عوامل اجرایی انتخابات در استان گیلان است

عصرصادق ؛ ارسلان زارع امروز در جلسه شورای اداری استان گیلان با اشاره به رویداد بزرگ سیاسی و اجتماعی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در دوم اسفندماه اظهار داشت: قانونگذاری و نظارت از جمله شاخصه‌های مهم مجلس شورای اسلامی بوده و اختیارات نمایندگان مردم در مجلس نیز تضمینی برای طراحی و پیاده‌سازی قوانین است. […]

عصرصادق ؛ ارسلان زارع امروز در جلسه شورای اداری استان گیلان با اشاره به رویداد بزرگ سیاسی و اجتماعی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در دوم اسفندماه اظهار داشت: قانونگذاری و نظارت از جمله شاخصه‌های مهم مجلس شورای اسلامی بوده و اختیارات نمایندگان مردم در مجلس نیز تضمینی برای طراحی و پیاده‌سازی قوانین است.

استاندار گیلان با اشاره به جایگاه مجلس در نظام‌های مردم‌سالار گفت: پارلمان‌ها در کشور‌های مختلف و نظام‌های مردم‌سالار همواره به‌عنوان رکن اساسی و تعیین‌کننده مطرح می‌شوند که در موضوعات مختلف همچون مسائل توسعه‌محور، اجرای سیاست‌های توسعه‌محور و تحقق آرمان‌های یک ملت موثر هستند.

زارع با بیان اینکه تمهیدات خوبی برای تضمین سلامت و امنیت انتخابات در استان گیلان اندیشیده شده است و همه چیز برای برگزاری انتخاباتی باشکوه و هوشمند آماده است افزود: در دوره‌های قبل همواره میزان مشارکت مردم استان گیلان در انتخابات از میانگین کشور بالاتر بوده است که لازم است باید برای حفظ این موفقیت تلاش کنیم.

وی مسئولیت کلیدی مجلس شورای اسلامی در تدوین و اجرای سیاست‌های موثر در توسعه ملی و منطقه‌ای را مورد تاکید قرار داد و گفت: به تعبیر رهبر انقلاب، مجلس قوی همواره تاثیر به‌سزایی در توسعه، شکوفایی و بالندگی کشور دارد از طرفی مجلس قوی موجب تحکیم مردم‌سالاری دینی، تسهیل اجرای قوانین و حفظ حقوق انسانی می‌شود.

نماینده عالی دولت در استان گیلان، صیانت از آرای مردم را ضروری و مصداق کامل حق‌الناس دانست و بیان داشت: امنیت و سلامت انتخابات دو اصل مهم است که انتظار دارم به‌درستی و با دقت رعایت شود و فرمانداران بخش‌ها نیز نیروی انسانی و تجهیزات لازم را در اختیار عوامل اجرایی انتخابات قرار دهند.

استاندار گیلان با تاکید بر اینکه صیانت از آرای مردم وظیفه اصلی و ذاتی همه عوامل برگزاری انتخابات است خاطرنشان کرد: رعایت اصل بی‌طرفی و پرهیز از استفاده امکانات دولتی و هرگونه گفتار و رفتار جانب‌داری نیز جزو دیگر نکات مهم در انتخابات است که باید رعایت شود.

زارع با اشاره به اهمیت طرح ملی مسکن در استان گیلان عنوان کرد: با تلاش و همکاری دستگاه‌های مرتبط از جمله بانک مسکن، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و اداره‌کل راه و شهرسازی باید بتوانیم در اجرای طرح ملی مسکن از استان‌های پیشگام در کشور باشیم.

نماینده عالی دولت در استان گیلان به ضرورت ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی اشاره و بیان کرد: ثبت جهانی این منابع ارزشمند طبیعی موجب حفظ این عرصه جنگلی خواهد شد و از طرفی در تحقق توسعه پایدار و حفظ محیط زیست نیز موثر است و زمینه حضور گردشگران خارجی بیشتری را در استان‌های شمالی به‌ویژه استان گیلان فراهم می‌کند.

استاندار گیلان با اشاره به لزوم توجه بیشتر به موضوع ثبت جهانی ماسوله به عنوان اثر ارزشمند معماری و فرهنگی گیلان گفت: اقدامات لازم برای ثبت جهانی چادرشب‌بافی قاسم آباد شهرستان رودسر نیز انجام شده است که ثبت جهانی این آثار در جذب گردشگران داخلی و خارجی و انتقال میراث کهن این دیار به نسل‌های آینده موثر است.

زارع با اشاره به لزوم تشدید نظارت‌ها و کنترل قیمت کالاها و بررسی وضعیت بازار توسط دستگاه‌های نظارتی استان گیلان از جمله تعزیرات حکومتی افزود: مدیران اجرایی استان برای اجرای وظایف در برابر ارباب رجوع تلاش بیشتری کنند و ضمن توجه به قوانین، مقررات و دستورالعمل‌ها با استفاده بهینه از اختیارات و منابع مادی و معنوی در راستای حل مشکلات مردم اقدام کنند.

نماینده عالی دولت در استان گیلان افزود: به برخی مدیران اجرایی استان گیلان فرصت داده می‌شود تا عملکرد خود را بهبود بخشند و رضایت مردم را به‌دست آورند و تصمیمات لازم در مورد تعدادی از مدیران که عملکرد ضعیفی داشته‌اند نیز اتخاذ می‌شود و قطعاً در آینده در جمع مدیران استان نخواهند بود.

وی چابکی، کیفیت انجام امور، سرعت عمل و هماهنگی را در اجرای وظایف مدیران ضروری دانست و گفت: در ابتدای حضورم به عنوان استاندار در گیلان، نسبت به توانمندی مدیران قضاوتی نکردم چون باید پس از گذشت چند ماه و ارزیابی دقیق از عملکرد آنها نظر خود را اعلام می‌کردم که اکنون می‌گویم برخی مدیران عملکرد خوب داشتند اما برخی در سطح متوسط هستند‌.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه