رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۶
  • کد خبر : ۳۸۲۰۶
  • مشاهده :
چاپ این مطلب

پویش سراسری «اهدای کتاب، اهدای آگاهی» در گیلان برگزار می‌شود

عصرصادق؛ پویش سراسری اهدای کتاب، اهدای آگاهی از ابتدای اسفندماه همزمان با سراسر کشور در ۱۰۰ کتابخانه عمومی استان گیلان و با هدف ارتقاء فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، تقویت منابع کتابخانه‌های عمومی، ایجاد حس همبستگی در میان مردم و ایجاد تعلق در تامین منابع کتابخانه‌ها آغاز می‌شود. مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان امروز در جمع […]

عصرصادق؛ پویش سراسری اهدای کتاب، اهدای آگاهی از ابتدای اسفندماه همزمان با سراسر کشور در ۱۰۰ کتابخانه عمومی استان گیلان و با هدف ارتقاء فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، تقویت منابع کتابخانه‌های عمومی، ایجاد حس همبستگی در میان مردم و ایجاد تعلق در تامین منابع کتابخانه‌ها آغاز می‌شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان امروز در جمع خبرنگاران از برگزاری پویش اهدای کتاب، اهدای آگاهی در گیلان خبر داد و اظهار داشت: این پویش مردمی یکی از مهم‌ترین برنامه‌های سراسری با هدف تامین منابع و کتاب برای کتابخانه‌های عمومی و اهدای کتاب توسط مردم به کتابخانه‌های عمومی در استان گیلان برگزار می‌شود.

پریسا کرمی با اشاره به ضرورت رفع نیازهای مطالعاتی مخاطبان و مراجعان به کتابخانه‌ها خاطرنشان کرد: هم‌اکنون ۹۹ کتابخانه عمومی و مشارکتی در سطح شهرها و روستاهای استان گیلان در حال فعالیت و ارائه خدمات به مردم هستند و بیش از یک میلیون و ۵۸ هزار جلد کتاب در این کتابخانه‌ها موجود است.

بیشتر بخوانید

وی کتابخانه‌ها را مکانی امن و قابل دسترس برای اقشار مختلف مردم دانست و بیان داشت: با توجه به نیاز همیشگی کتابخانه‌های عمومی استان گیلان به منابع و کتاب‌های مختلف و اجرای سند توسعه کتابخانه‌ها در افق ۱۴۰۴ همواره اقداماتی مانند احداث کتابخانه در مناطق فاقد کتابخانه و به‌روزرسانی منابع کتابخانه‌ها در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان با اشاره به پویش سراسری  اهدای کتاب، اهدای آگاهی عنوان کرد: این پویش سراسری از ابتدای اسفند ماه و به‌ میزبانی کتابخانه‌های عمومی استان گیلان آغاز می‌شود از این رو مردم فرهیخته استان می‌توانند با مراجعه به نزدیک‌ترین کتابخانه عمومی، کتاب‌های خوانده شده و بلااستفاده خود را به کتابخانه هدیه کنند.

کرمی خاطرنشان کرد: ارتقاء فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، تقویت مجموعه‌سازی کتابخانه‌های عمومی، ایجاد حس همبستگی در میان مردم و ایجاد تعلق در تامین منابع کتابخانه‌ها، ترویج فرهنگ اهدای کتاب و کتابخوانی و اشاعه سنت حسنه اهدای کتاب از جمله مهم‌ترین اهداف اجرای طرح سراسری  اهدای کتاب، اهدای آگاهی در استان گیلان است.

وی فرهنگ‌سازی به منظور اهدای کتاب‌های مفید و بلااستفاده موجود در منازل و ادارات، فراهم کردن امکان دسترسی کتابخوانان و علاقه‌مندان به کتاب را جزو دیگر اهداف طرح مذکور دانست و بیان کرد: صرفه‌جویی در هزینه‌های منابع اطلاعاتی، شناساندن ظرفیت کتابخانه به عموم مردم و تشویق به ارتباط با کتابخانه نیز از اهداف این طرح هستند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان ضمن دعوت از مردم فرهیخته استان گیلان جهت پیوستن به پویش سراسری اهدای کتاب، اهدای آگاهی خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح بخش عظیمی از نیازهای مطالعاتی و منابع کتابخانه‌های عمومی استان گیلان توسط مردم و مسئولان گیلانی برطرف می‌شود.

انتهای پیام

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه