رفتن به بالا
  • جمعه - ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۰
  • کد خبر : ۳۸۱۵۲
  • مشاهده :
چاپ این مطلب
رضا عاشری کاندیدای دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی

صدای متخصصان امروز به گوش هیچ کس در کشور نمی رسد/می دانم که صراحت بیان کار دستم خواهد داد

عصرصادق ؛ رضا عاشری کاندیدای دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه شهرستان رشت در نشستی با اصحاب رسانه با بیان اینکه خبرنگاران باید برای مردم روشنگری کنند تا فرد اصلح معرفی شود اظهار داشت: بسیاری از افراد متخصص و با سواد که نامزد انتخابات مجلس هستند از امکانات چندانی برای معرفی خود برخوردار […]

عصرصادق ؛ رضا عاشری کاندیدای دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه شهرستان رشت در نشستی با اصحاب رسانه با بیان اینکه خبرنگاران باید برای مردم روشنگری کنند تا فرد اصلح معرفی شود اظهار داشت: بسیاری از افراد متخصص و با سواد که نامزد انتخابات مجلس هستند از امکانات چندانی برای معرفی خود برخوردار نیستند.

وی با تاکید بر اینکه در ببیشتر انتخابات افرادی که تمکن مالی داشتند یا به گونه ای سرشناس بودند در میدان رقابت پیروز شدند گفت: من دو نفر از افراد اصلح را که حتی هزینه رسانه را هم ندارند به طرفداران خود اعلام می کنم تا کسی که می خواهد به من رای بدهد به این دو نفر اصلح هم رای بدهد من به دلیل فعالیتهای قبلی خود دوستان خوبی در رسانه دارم که بسیاری بدون چشم داشت برای من فعالیت کردند .

عاشری با این توضیح که  تصمیم داشتم که اگر وارد عرصه نمایندگی شوم از شورا شروع کنم، افزود:  آگاه بودم که در پنج بخش کسی من را نمی‌شناسد اما بعد از ثبت نام دیدم همان دوستانی که تشویقم کردند از اطراف رشت هستند و سبب شد در اطراف هم از من استقبال شود .

عاشری با بیان اینکه  می دانم که صراحت بیان کار دست من خواهد داد گفت: ۱۰ سال است که وضعیت شهر رشت را چندان تغییر نیافته و یکسان می بینیم ؛ آن کسی که تخصص دارد فریاد می زند ولی  جایی در کشور ندارد

وی با تاکید بر اینکه درد را در شهر رشت لمس می کنم تصریح کرد: حتی در شهر رشت آسفالت مناسب نداریم نماینده وظیفه اش آسفالت نیست ولی جایی که مسئولان کم کاری کنند باید ورود کند.

کاندیدای دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه شهرسازی مناسب در مرکز و در حاشیه شهر نداریم  افزود: این در حالی  است که ظرفیت‌های مناسبی مثل تالاب عینک داریم اما تاکنون هیچ اقدامی نشده است .از ظرفیتهای شهر استفاده نمی شود کارهای مطالعاتی برای سرمایه گذاری انجام شد ولی سرمایه گذار را فراری دادند.

وی با اظهار تاسف از اینکه  استان گیلان از طبق بررسی های مرکز  پژوهش‌های مجلس جزو فاسدترین استان ها در دستگاه‌های اداری است خاطرنشان کرد:  زمانی که در شهرداری بودم و مسئولیت داشتم شهرداری طلبکاری داشت که فردی گردن کلفت بود و حاضر به پرداخت بدهی خود نبود و در صنعت واردات خودرو فعالیت داشت  از این فرصت استفاده کردم و با ایشان قرار ملاقات گذاشتم و از او در خواست کردم که یک سری خودروهای سبک و سنگین در زمینه برف روبی و خودروهای دیگر خدماتی جای بدهی خود به شهرداری بدهد اما متاسفانه با این قرارداد نه قبل از آقای نصرتی و نه بعد از نصرتی هرگز موافقت نشد و تنها دلیلش این بود که این قرارداد به نفع هیچکس نبود و چون تنها به نفع شهر بود کسی حاضر نشد آن را امضا کند.

عاشری ابطال شورای شهر غیر کارآمد را مورد تاکید قرار دادو اظهار داشت: از نظر من شورا باید منحل شود و اگر این امر را یک مطالبه عمومی بدانم قطعاً بعد از ورود به مجلس پیگیری خواهم کرد زیرا شورا و فرهنگ شورایی هنوز در کشور ما به خوبی اجرا نشده است.

وی عملکرد دولت در خصوص سیاستهای کلان را ضعیف خواند و افزود:  این ضعیف بودن صدردصد نیست، یکسری کارها انجام شده است   ولنگاری در خرج‌ کردها در دولت اجمدی نژاد وجود داشت که در زمان دکتر نوبخت بسته شد و جلوی آن گرفته شد.

وی با بیان اینکه حرف جوانان در این کشور خریدار ندارد، تاکید کرد: جوانانی را می‌شناسم که همیشه معترض هستند چرا پیرمردها باید در رأس مدیریتی قرار بگیرند و باید کنار برود اما زمان انتخابات همان جوان‌ها با چند تومان پول و وعده‌های واهی به دنبال همان پیرمردها می‌رود.

وی با اشاره به شفاف سازی اموال کاندیداها گفت : من این کار را انجام دادم و اکنون به سوال از کجا آوردی پاسخ می دهم.پس از شهادت پدرم در سال ۶۵، مدتی بعد دویست هزار تومان به مادرم پول خون شهید دادند و همان زمان در اوایل دهه ۷۰ زمینی نسقی به متراژ ۲۸۱ مترمربع در انتهای کوچه مشخ پل بوسار خریداری کرد.

رضا عاشری در ادامه تشریح کرد: تا سال ۹۱ در ملک واقع در همان زمین سکونت داشتیم و در آن سال ملک را برای مشارکت واگذار کردیم. ساختمانی ۴ طبقه و ۸ واحدی احداث شد که از آن ۸ واحد، ۳ واحد را به ما دادند. ۳ واحد را در آن زمان حدود ۵۰۰ میلیون تومان فروختیم. یک سال بعد حدود ۱۰۰ میلیون تومان پول بازنشستگی پدرم را به ما دادند. یک ملک هم از سوی پدربزرگم فروخته شد و ۱۰۰ میلیون تومان به بنده داد. حدود ۱۰۰ میلیون تومان هم خودمان پس انداز داشتیم که در مجموع حدود ۸۰۰ میلیون تومان شد.

وی خاطرنشان کرد: سال ۲۰۱۵ سورنتو به مبلغ ۱۰۸ میلیون تومان خریداری کردم. با مابقی پول یک واحد آپارتمان در خیابان معلم پیش خرید کردم. یک قطعه زمین هم پشت مجتمع آزادگان خریداری کردم. این واحد آپارتمان را به دلیل عجله مالک قبلی در فروش، متری ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان خریداری کردم و دو ماه بعد متری ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان فروختم. آن زمین هم به صورت مشارکتی ۴ طبقه ۴ واحد ساخته شد. ۲ واحد به من رسید که آن را هم فروختم. از فروش آن آپارتمان و این ۲ واحد در مجموع حدود ۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به دست آوردم که با آن پول ۳ واحد پیش خرید کردم. یک واحد را فروختم و ۷۰۰ میلیون پول در حساب دارم. ۲ واحد را دارم که حدود ۲ میلیارد تومان ارزش دارد و خودروی من هم همان است.

عاشری افزود: من شفافیت دارم و هر آنچه که در زندگی دارم را باید مردم بدانند. خیلی از کاندیداها که ادعای حزب اللهی و انقلابی دارند ولی هرگز تن به شفافیت نمی‌دهند.

وی تاکید کرد: پول در زمان امام حسین همه چیز را عوض کرد امروز نیر هم اینگونه است ؛کسی که هزینه میلیاردی می کند تا به مجلس راه یابد می خواهد برود تا دزدی کند .هرکسی که وعده می‌دهد برای رشت چنان می‌کنم، دروغ می‌گوید چون هنوز بودجه ۹۹ مصوب نشده است.

عاشری برخورد با مفاسد را  اولویت کارهای خود در بدو ورود به مجلس عنوان کرد و بیان داشت : ۹۰ درصد کارهایی که در کشور انجام می‌شود غیر کارشناسی است.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه