رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۸
  • کد خبر : ۳۷۹۷۲
  • مشاهده :
چاپ این مطلب

۱۱۵۲ واحد مسکونی امسال در گیلان به بهره‌برداری رسید

عصرصادق ، ارسلان زارع امروز در مراسم افتتاح همزمان ۱۸۳ واحد مسکونی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان که به‌صورت همزمان در روستای ملاسرای شهرستان شفت برگزار شد اظهار داشت: به‌مناسبت ایام دهه مبارک فجر، امسال هزار و ۱۵۲ واحد مسکونی در گیلان توسط نهادهای مختلف به بهره‌برداری رسید. استاندار گیلان راه و شهرسازی، بنیاد مسکن، […]

عصرصادق ، ارسلان زارع امروز در مراسم افتتاح همزمان ۱۸۳ واحد مسکونی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان که به‌صورت همزمان در روستای ملاسرای شهرستان شفت برگزار شد اظهار داشت: به‌مناسبت ایام دهه مبارک فجر، امسال هزار و ۱۵۲ واحد مسکونی در گیلان توسط نهادهای مختلف به بهره‌برداری رسید.

استاندار گیلان راه و شهرسازی، بنیاد مسکن، کمیته امداد و بهزیستی را از جمله دستگاه‌هایی که در مسیر ساخت این تعداد واحد مسکونی مشارکت داشتند خواند و بیان داشت: برای تحویل این تعداد واحد مسکونی به محرومان و نیازمندان در نقاط مختلف استان گیلان اعتباری بالغ بر ۲۰۷ میلیارد تومان هزینه شده است.

نماینده عالی دولت در استان گیلان برنامه دولت در راستای بهبود شاخص‌های رفاهی در شهرستان‌های کمتر توسعه‌یافته استان را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: ستادی به همین منظور امسال در شهرستان شفت تشکیل شد و برای جبران عقب ماندگی‌ها اعتبارات و تسهیلات منابعی در اختیار شهرستان قرار می‌گیرد.

زارع ۲۲ بهمن را تجلی حضور ملت در صحنه، تداوم انقلاب اسلامی، و عشق مردم به نظام و ولایت تلقی کرد و ابراز داشت: امیدواریم تمام مردم استان گیلان در کنار یکدیگر همچون گذشته با حضور فعالانه در راهپیمایی ۲۲ بهمن حماسه سیاسی دیگری را به منصه ظهور گذاشته و در انتخابات نیز حضوری حداکثری و مؤثر داشته باشند.

وی رونق اشتغال، اقتصاد و معیشت مردم را از جمله اقداماتی که توسط استان در راستای توسعه پایدار شهرستان شفت انجام شده است خواند و تصریح کرد: باید تلاش کنیم ضمن استفاده و بکارگیری از شاخص‌های توسعه‌ای، فاصله شفت با سایر شهرستان‌ها را به حداقل برسانیم و در زدودن آثار محرومیت آن برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشیم.

استاندار گیلان مشارکت اجتماعی در شفت به ویژه در حوزه روستایی را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: مردم این شهرستان ولایتمدار علاوه بر داشتن چهره‌های بزرگ و فاخر علمی، فرهنگی، ادبی و دینی در حوزه مشارکت اجتماعی به ویژه در مسیر مبارزه با رژیم ستمشاهی پهلوی، پیشینه بسیار درخشانی دارند.

نماینده عالی دولت در استان گیلان حفظ و پاسداشت ارزش‌های اسلامی به ویژه در دوره دفاع مقدس را از مؤلفه‌های ارزشمند شهرستان شفت تلقی کرد و گفت: مشارکت مردمان این منطقه در اجرای سیاست‌های دولت و نظام جمهوری اسلامی ایران به ویژه در رویدادهای بزرگ و سرنوشت‌ همواره از میانگین کشوری بالاتر بوده است.

زارع تحقق عدالت اجتماعی، تأمین مسکن و اشتغال، ارتقاء شاخص‌های معیشتی و رفاهی مردم را از موضوعات مورد توجه دولت و نظام دانست و افزود: روند ارائه تسهیلات فراگیر روستایی و خود اشتغالی از سوی دستگاه‌های مختلف مانند بهزیستی، کمیته امداد، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گیلان مطلوب است.

وی از جذب میزان قابل توجهی از تسهیلات حوزه اشتغال روستایی و عشایری استان گیلان و تداوم این مسیر در سال آینده خبر داد و تصریح کرد: در گام نخست حرکت عظیم انقلاب اسلامی، خدمات مؤثری در مسیر عمران و آبادانی مناطق مختلف کشور و استان گیلان ارائه شد و مجموعه این برنامه‌ها همه‌ساله توسط دولت پیگیری می‌شود.

زارع از افتتاح ۲ هزار واحد مسکونی کمیته امداد استان گیلان در دو سال اخیر که امروز ۱۸۳ واحد آن به صورت همزمان افتتاح شد سخن گفت و عنوان کرد: خدمت به مردم به ویژه افراد محروم و نیازمند از جمله تأکیدات مهم بنیانگذار انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری است بنابراین همه نهادها نیز باید در همین مسیر گام بردارند.

مدیرکل کمیته امداد گیلان نیز در این مراسم با بیان اینکه طبق برنامه‌ریزی ساخت دو هزار واحد مسکن مددجویی در دستور کار این نهاد حمایتی قرار داشت خاطرنشان کرد: برای ساخت این تعداد واحد مسکونی ۶۰ میلیارد تومان از سوی سازمان برنامه و بودجه به کمیته امداد استان گیلان اختصاص پیدا کرد.

عباس اهرابی بهره‌برداری از طرح‌های مسکن مددجویی و پروژه‌های اشتغال‌زایی مددجویان را از جمله مهمترین برنامه‌های این نهاد در دهه مبارک فجر امسال تلفی کرد و افزود : امسال ۱۸۳ واحد مسکن مددجویان در سراسر استان افتتاح شد و زنان سرپرست خانوار در اولویت بهره‌مندی از این واحدهای مسکونی هستند.

وی با اشاره به اینکه از مجموع واحدهای مسکونی به بهره‌برداری رسیده در استان گیلان ۱۴۸ واحد روستایی و ۳۵ واحد شهری هستند خاطرنشان کرد : هریک از این واحدها با زیربنای میانگین ۵۰ متر مربع و جمعاً با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان ساخته شده و در اختیار اقشار محروم و مددجویان کمیته امداد گیلان قرار گرفت.

اهرابی افتتاح ۳۶ طرح اشتغال‌زایی مددجویان گیلانی در دهه فجر امسال را نیز مورد تأکید قرار دارد و گفت : این پروژه‌های اشتغال‌زایی در سراسر استان و با اعتبار یک میلیارد و ۸۷۵ میلیون تومان به بهره‌برداری رسید از سویی دیگر امسال در مجموع ۲۲۰ میلیارد تومان برای اشتغال‌زایی مددجویان اختصاص پیدا کرده است.

انتهای پیام

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه