رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۳
  • کد خبر : ۳۷۰۸۴
  • مشاهده :
چاپ این مطلب

۵ میلیارد تومان برای تکمیل موزه دفاع مقدس گیلان اختصاص یافت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی عصرصادق ؛ ارسلان زارع صبح امروز در جلسه هیئت امنای مرکز فرهنگی و دفاع مقدس استان گیلان در رشت اظهار داشت: ساخت موزه دفاع مقدس در گیلان در تبیین بزرگی‌هایی که رزمندگان ما در دوران دفاع مقدس آفریدند نقش به‌سزائی دارد استاندار گیلان از ضرورت بیان فرهنگ ایستادگی و مقاومت […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی عصرصادق ؛ ارسلان زارع صبح امروز در جلسه هیئت امنای مرکز فرهنگی و دفاع مقدس استان گیلان در رشت اظهار داشت: ساخت موزه دفاع مقدس در گیلان در تبیین بزرگی‌هایی که رزمندگان ما در دوران دفاع مقدس آفریدند نقش به‌سزائی دارد

استاندار گیلان از ضرورت بیان فرهنگ ایستادگی و مقاومت مردم گیلان در دفاع مقدس برای گیلانی‌ها و همچنین مسافران و گردشگرانی که به این خطه می‌آیند گفت و تأکید کرد: با عزم عمومی بین مسئولان پیشرفت خوبی در ساخت موزه دفاع مقدس گیلان کردیم.

وی از فرماندار رشت خواست در رابطه با بخش‌هایی از این موزه که نیاز به تکمیل زیرساخت‌ها و همکاری دستگاه‌های اجرایی دارد همکاری کند و گفت: فضای سبز این موزه مؤلفه مهمی در رابطه با جذاب‌سازی آن است و شهردار رشت و اداره کل منابع طبیعی استان بایستی در این راستا همکاری‌های لازم را انجام دهند.

زارع از اختصاص ۵ میلیارد تومان از طرف هیئت دولت برای تکمیل موزه دفاع مقدس خبر داد و خاطرنشان کرد: امیدوارم بتوانیم ۲ ساختمان مدنظر این موزه را در اسرع وقت به بهره‌برداری برسانیم.

فرمانده سپاه قدس گیلان نیز در این جلسه با اشاره به رشادت‌های رزمندگان گیلانی در دوران دفاع مقدس اظهار داشت: امیدوارم بتوانیم با تفکر بسیجی تمام مشکلات پیش روی انقلاب را رفع کنیم.

سردار محمد عبدالله‌پور به عقب‌افتادگی‌های موزه دفاع مقدس گیلان اشاره و بیان کرد: اگرچه همه سازمان‌ها کمک می‌کنند اما شهرداری و سازمان‌های دیگر می‌توانند در بخش‌های زیرساختی بیشتر همت کنند.

وی خواستار برگزاری این جلسات سر زمین موزه دفاع مقدس گیلان شد و خاطرنشان کرد: زمان جنگ دوربین نبود و بسیاری از رشادت‌های رزمندگان دفاع مقدس به‌ویژه رزمندگان گیلانی دیده نشد.

فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه این استان در نخستین روز جنگ ۸ ساله شهید تقدیم انقلاب کرده است عنوان داشت: سپاه گیلان آمادگی کامل برای همکاری با مسئولان جهت تکمیل موزه دفاع مقدس در استان را دارد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان نیز در این نشست اظهار داشت: از ۵ خرداد امسال کلنگ آغاز به کار موزه دفاع مقدس گیلان را زدیم و در حال ساخت این مجموعه فرهنگی هستیم و مسائل اساسی در این رابطه را باید در این جلسه مطرح کنیم.

عباس بایرامی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در رابطه با حفظ آثار مربوط به دوران دفاع مقدس و نشر وقایع مربوط به آن دوران تصریح کرد: گیلانی‌ها با تقدیم هزاران شهید، جانباز و ایثارگر در دوران دفاع مقدس نقش بسیار موثری را ایفا کردند.

وی با بیان اینکه باید هیئت مدیره‌ای جهت پیشبرد کارهای محوله انتخاب شود افزود: براساس شرح وظایف بایستی ساخت موزه دفاع مقدس در گیلان و پیگیری و اصلاح نقشه‌های مربوط به این موزه را انجام دهیم و جلسات بسیار خوبی در رابطه با تکمیل این موزه در استان برگزار شد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان با اشاره به همکاری خوب مسئولان استان با وجود مشکلات فراوان جهت تکمیل این موزه بیان کرد: شَمای کلی زمین موزه را آماده کردیم و ۲ ساختمان آماده و یک ساختمان نیز در حال پی‌ریزی است.

وی نقش مؤثر خیران در تکمیل فرآیند ساخت موزه دفاع مقدس در گیلان را مورد تأکید قرار داد و ابراز داشت: این موزه فرصت گردشگری خوبی برای شهر رشت فراهم می‌کند لذا بایستی در حوزه فضای سبز این موزه با کمک شهرداری اقدامات لازم انجام شود.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه