رفتن به بالا
  • پنجشنبه - ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۰
  • کد خبر : ۳۷۰۱۷
  • مشاهده :
چاپ این مطلب
مدیرکل میراث فرهنگی گیلان خبر داد؛

برگزاری جشن بزرگ ثبت ملی جنگل های هیرکانی در گیلان

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان پنج شنبه (۲۳ آبان) در نخستین نشست هماهنگی برگزاری این جشن، از برگزاری جشن ثبت جهانی جنگل های هیرکانی در اواسط آذرماه جاری در این استان خبر داد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی عصرصادق؛ مدیرکل میراث فرهنگی گیلان گفت: جشن ثبت جهانی جنگل های هیرکانی با استفاده حداکثری از ظرفیت بخش خصوصی […]

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان پنج شنبه (۲۳ آبان) در نخستین نشست هماهنگی برگزاری این جشن، از برگزاری جشن ثبت جهانی جنگل های هیرکانی در اواسط آذرماه جاری در این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی عصرصادق؛ مدیرکل میراث فرهنگی گیلان گفت: جشن ثبت جهانی جنگل های هیرکانی با استفاده حداکثری از ظرفیت بخش خصوصی و گروه‌های مردمی در پیاده راه فرهنگی رشت برگزار می‌شود.
مدیر کل میراث فرهنگی گیلان با اشاره به برخی از برنامه‌های پیش بینی شده برای این مراسم، افزود: رونمایی از لوح ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی، آیین های سنتی، جشنواره غذا، جشنواره میوه‌های جنگلی و برپایی نمایشگاه صنایع دستی برخی از برنامه‌های پیش بینی شده برای این مراسم است.
امیر انتخابی تصریح کرد: افتتاح دفتر پایگاه جنگل های هیرکانی استان گیلان و همچنین افتتاح سامانه ساتگ (سامانه اطلاعات تورهای گردشگری و ثبت نام تورهای گردشگری طبیعت گردی جنگل های هیرکانی) از برنامه های جانبی این جشن خواهد بود.
جنگل‌های هیرکانی که ۱۴ تیرماه امسال خبر ثبت جنگل های هیرکانی در چهلمین اجلاس کمیته میراث جهانی یونسکو در باکو پایتخت جمهوری آذربایجان منعکس شد، از بقایای جنگل‌های دوران سوم زمین‌شناسی است که به لحاظ پایداری و قدمت اهمیت زیادی دارد.
حدود ۲ میلیون هکتار از این جنگل‌ها در ایران و در ۵ استان گیلان،‏ گرگان، مازندران، خراسان شمالی و سمنان قرار دارد و ثبت جهانی این اثر ارزشمند در فهرست میراث جهانی، اقدامی مناسب برای حفظ زیست‌بوم و گردشگری طبیعی ایران به شمار می‌رود.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه