رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۶
  • کد خبر : ۳۶۳۱۳
  • مشاهده :
چاپ این مطلب
یادداشت؛ علی جواد زاده

به بهانه بیست و دومین جشنواره قصه گویی و هفته ملی کودک

یادداشت؛ علی جواد زاده هفته ملی کودک با شعار”آینده را باید ساخت “یا “آینده ساختی است “خیلی بی سرو صدا تمام شد و من حتی یک بنر در سطح شهر ندیدم .!!! می دانید ما سال هاست به جای درست نویسی فقط درشت نویسی ی کنیم .! نگاهی به جشواره قصه گویی بیندازید هفته ملی […]

یادداشت؛ علی جواد زاده هفته ملی کودک با شعار”آینده را باید ساخت “یا “آینده ساختی است “خیلی بی سرو صدا تمام شد و من حتی یک بنر در سطح شهر ندیدم .!!! می دانید ما سال هاست به جای درست نویسی فقط درشت نویسی ی کنیم .! نگاهی به جشواره قصه گویی بیندازید

هفته ملی کودک با شعار”آینده را باید ساخت “یا “آینده ساختی است “خیلی بی سرو صدا تمام شد و من حتی یک بنر در سطح شهر ندیدم .!!!

می دانید ما سال هاست به جای درست نویسی فقط درشت نویسی می کنیم .!

نگاهی به جشواره قصه گویی بیندازید ،شعار هفته های کتاب و … و متاسفانه کودکان شهر و استان و کشور حتی احساس نمی کنند که روز ملی کودک نه که هفته ملی کودک دارند .
به کودک که می رسیم چون زبان اعتراض ندارند همه چیز را از یاد می بریم کودکان کار را نمی بینیم و کودکان بیمار را فراموش می کنیم .

چرا همه دستگاههای متولی فرهنگ چراغ شان خاموش بود. صداوسیما همان باهمان برنامه های تکراری و ارشاد اسلامی در سکوت مطلق و کانون پرورش فکری کودکان که تنها نهاد دولتی است تنها به برگزاری جشنواره قصه گویی اکتفا کرد.!!!

جالب اینکه مدیر کل کانون گفت :” امسال سه برابر سال گذشته شرکت کننده داشتیم ”

البته حدود چهارصد شرکت کننده از سی و سه کانون پرورش فکری که در سطح استان داریم اگر ازهر مرکزی فقط ده نفر شرکت می کردند

سیصد وسی نفر می شد حالا بماندسیصد و پنجاه هزار دانش آموز وچند هزار نمی دانم معلم و پیش دبستانی و پدر بزرگ ها و مادربزرگ ها آیا باز جای خوشحالی دارد یا نه که بماند.
وقتی اسامی برگزیدگان اعلام شد در کمال ناباوری دیدم همان برگزیدگان سال های پیش و پیشتر و پیشترند.

در این اندیشه شدم که آینده چگونه ساختنی است وقتی مدیران کانون در این سال ها حتی یک قصه گو نساختند.
علیزاده بیش از پنج سال و پورحسن قریب دو سال مدیرکل کانون بودند و ضیایی قریب ده سال سکان معاونت فرهنگی و مدیرکلی کانون را در دست دارد

چه برنامه ای داشتند و چه کردند
برگزیدگانی چون رنجبر و واحد و گل گلی و…در جشنواره امسال و آن چند تن که پیشکسوت قصه گویی استان هستند چونان حق دوست ،مشکبیدحقیقی ، کمال پور و قامتی و …
پیش از حضور این مدیران هم برگزیده بودند .

البته جا دارد از تلاش برگزار کنندگان جشنواره تشکر کنم که بخوبی و زیبایی برگزارگردید وبا بودن داوران عزیزی چون دکتر عموزاده و شفیع زاده و نوایی دقیق و ظریف انتخاب شد .حرفم در برنامه ریزی است .آموزش کجاست؟!پرورش چه شد ؟!با اینهمه تاکید مقام معظم رهبری برای فعالیت فرهنگی و ایجاد ساختار و مهندسی فرهنگی برای کودکان و نوجوانان ما کجای کاریم ؟!.

دستگاههای متولی فرهنگ که از خواب بیدار نمی شوند.!!
فکر می کنم همان کسی که نیست باید کاری بکند.

به امید آن روز…

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه