رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۰
  • کد خبر : ۳۴۶۹۴
  • مشاهده :
چاپ این مطلب

دیار سلطان در عزای سرور و سالار شهیدان/اطعام ۳۰۰۰۰ عزادار حسینی

عصرصادق ؛ آستان مقدس حضرت سلطان سید جلال‌الدین اشرف (ع) محفل عاشقان اباعبدالله برای عزاداری در روز عاشورا است هم‌زمان با روز عاشورا، جاماندگان زیارت کربلا، از نقاط مختلف گیلان و استان‌های هم‌جوار در قالب دسته‌های عزاداری، سینه‌زنی و نوحه‌خوانی به آستانه‌اشرفیه و حرم مطهر سلطان سید جلال‌الدین اشرف آمده و ارادت قلبی خود را […]

عصرصادق ؛ آستان مقدس حضرت سلطان سید جلال‌الدین اشرف (ع) محفل عاشقان اباعبدالله برای عزاداری در روز عاشورا است

هم‌زمان با روز عاشورا، جاماندگان زیارت کربلا، از نقاط مختلف گیلان و استان‌های هم‌جوار در قالب دسته‌های عزاداری، سینه‌زنی و نوحه‌خوانی به آستانه‌اشرفیه و حرم مطهر سلطان سید جلال‌الدین اشرف آمده و ارادت قلبی خود را به امام حسین و ۷۲ یار باوفایش نشان می‌دهند.

عزاداران حسینی به یاد مظلومان دشت کربلا به سر زنان در غم شهادت اباعبدالله الحسین بوده و برای مظلوم دشت نینوا خون گریه می‌کنند.

مردم آستانه‌اشرفیه شعار یا لثارات الحسین و لبیک یا حسین در صحن حرم مطهر سلطان سید جلال‌الدین اشرف سر داده و اوج ارادت و وفاداری خود را به امام حسین (ع) نشان دادند.

برگزاری تعزیه و آتش زدن نمادین خیمه‌های اباعبدالله الحسین (ع) ازجمله برنامه‌هایی است که در صحن و سرای آستان مقدس و حضور هزارنفری مردم و زائران در قالب دسته‌های عزاداری باشکوه برگزار می‌شود.

از ساعات اولیه روز عاشورا هیئت‌ها، تکایا و مساجد شهرستان آستانه‌اشرفیه دسته‌های عزاداری خود را حرکت داده و پس از طی کردن مسیرهای مختلف به حرم سید جلال‌الدین اشرف (ع) آمده و به سیل نمازگزاران ظهر عاشورا در حسینیه اعظم حرم سلطان سید جلال‌الدین اشرف می‌پیوندند.

اطعام ۱۵۰۰۰ عزادار حسینی

میهمان‌نوازی دیار سلطان با اطعام عزاداران حسینی کامل‌تر می‌شود و جدای باز بودن درب منازل مردم شهر به روی عزاداران، پخت ۳۰ هزار غذادر مناطق چندگانه ازجمله جنب آستان مقدس، جنب مسجد جامع و بازار جلالیه در دستور کار مردم شهر قرار دارد که همت حداکثری اقشار مختلف برای اطعام عزاداران حسینی را به نمایش می‌گذارد.

انتقال رایگان کهنسالان توسط شهرداری

شهرداری آستانه‌اشرفیه دو ماشین برقی برای انتقال میان‌سالان، سالخوردگان و ناتوانان از حرم سلطان سید جلال‌الدین اشرف (ع) تا حرم مطهر شهدا و از حرم مطهر تا میدان آیت‌الله وحید فراهم کرده است.

مردم آستانه‌اشرفیه با برپایی این مراسمات مختلف به جهانیان و استکبار نشان دادند تا آخرین قطره خون خود برای برپایی عزای غریب دشت نینوا تلاش می‌کنند./فارس

انتهای پیام

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه