رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۳
  • کد خبر : ۳۴۶۸۳
  • مشاهده :
چاپ این مطلب

مشهدالرضا(ع) غرق در ماتم و عزا؛ بارگاه رضوی یکپارچه سیاهپوش است

عصرصادق ؛ همزمان با سالروز عاشورای حسینی مشهدالرضا(ع) یکپارچه غرق در ماتم و عزاست و تمامی شهر یکپارچه سیاهپوش شده است. از روزها قبل مشهد برای چنین روزی لحظه‌شماری می‌کرد تا در سوگ سید و سرور و سالار شهیدان در ماتم و عزاداری باشد و اینک روز موعود فرارسیده و شهر یکپارچه غرق در ماتم […]

عصرصادق ؛ همزمان با سالروز عاشورای حسینی مشهدالرضا(ع) یکپارچه غرق در ماتم و عزاست و تمامی شهر یکپارچه سیاهپوش شده است.

از روزها قبل مشهد برای چنین روزی لحظه‌شماری می‌کرد تا در سوگ سید و سرور و سالار شهیدان در ماتم و عزاداری باشد و اینک روز موعود فرارسیده و شهر یکپارچه غرق در ماتم است.

دسته‌های مختلف عزاداری اینک در شهر مشهد مشغول زنجیرزنی و سینه‌زنی هستند و هر کدام با آئین و سنت‌های خاص خود در روز عاشورا به عزاداری می‌پردازند.

جمعیت زیادی از زائران در این روز با حضور در محلات مختلف شهر مشهد مشغول تماشای عزاداری مجاوران هستند و در این مراسم معنوی شرکت می‌کنند.

بخش عمده‌ای از دسته‌های عزاداری نیز در اطراف حرم منور رضوی حضور پیدا کرده‌اند و در این روز به عزاداری سرور و سالار شهیدان می‌پردازند.

پرچم‌های سیاه در گوشه و کنار شهر مشهد به علامت عزای سیدالشهدا(ع) برافراشته شده است و ایستگاه‌های متعدد صلواتی نیز که بخش عمده آنها مردم نهاد هستند و نوجوانان به عزاداران امام حسین(ع) خدمت‌رسانی می‌کنند در آن به چشم می‌خورند.

برنامه‌های متعددی نیز در سطح مساجد و محلات مشهدمقدس این روزها در حال برگزاری است و تا برگزاری مراسم شام غریبان امام حسین(ع) نیز ادامه دارد./تسنیم

انتهای پیام/

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه