رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۸
  • کد خبر : ۳۴۳۵۳
  • مشاهده :
چاپ این مطلب
شهردار بندرانزلی در اختتامیه پنجمین جشنواره گلدهی لاله های تالابی عنوان کرد:

جشنواره گلدهی لاله های تالابی از اقدامات برنامه ریزی شده مجموعه شهرداری و شورای شهر بندرانزلی در راستای حفظ این منابع ارزشمند محیط زیستی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی عصرصادق؛ پنجمین دوره جشنواره گلدهی لاله های تالابی بندرانزلی به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر بندرانزلی در محل طرح سالمسازی بندرانزلی واقع در انتهای خیابان پاسداران از بیست یکم تا بیست و شش مرداد ماه برگزار شد. این جشنواره که با هدف ارتقاء فرهنگ عمومی جامعه در راستای حمایت […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی عصرصادق؛ پنجمین دوره جشنواره گلدهی لاله های تالابی بندرانزلی به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر بندرانزلی در محل طرح سالمسازی بندرانزلی واقع در انتهای خیابان پاسداران از بیست یکم تا بیست و شش مرداد ماه برگزار شد. این جشنواره که با هدف ارتقاء فرهنگ عمومی جامعه در راستای حمایت از اکوسیستم تالاب و حفاظت از محیط زیست دریا برگزار گردید با برنامه های متنوعی همچون مسابقات و بازی های بومی محلی، ساخت مجسمه های شنی، تور روستاگردی و انزلی گردی، مسابقات داژبال استانی، پرواز بادبادک ها، نقاشی و ساخت کاردستی کودکان، شب فرهنگی بندرانزلی، برگزاری نمایشگاه و کارگاه آموزشی به مناسبت روز دریای کاسپین، نمایشگاه صنایع دستی و سوغات، موسیقی سنتی گیلانی و پاپ و جشن های شبانه با حضور مجریان و هنرمندان و چهره های معروف استانی و کشوری برگزار گردید.

دکتر پور قربان شهردار بندرانزلی در اختتامیه این جشنواره هدف از برگزاری آن را شناسایی آسیب ها و مخاطراتی که اکوسیستم تالاب و دریای انزلی را تهدید می کند عنوان نمود و افزود: برای مقابله با این آسیب ها باید فرهنگ عمومی جامعه در راستای حفظ آن ارتقا یابد بنابراین برپایی جشنواره گلدهی لاله های تالابی یکی از اقدامات برنامه ریزی شده مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر بندرانزلی در راستای حفظ این منابع ارزشمند زیست محیطی است.

وی با بیان اینکه انزلی از پتانسیل های بالایی برخوردار است اظهار داشت: برای حفظ تالاب و اکوسیستم آن نباید فقط به برپایی جشنواره بسنده شود.

شهردار بندرانزلی درادامه به طرح توسعه گردشگری پایدار و نوین در مناطق مختلف شهر بندرانزلی ازجمله در مناطق سوسرروگا، نهنگ روگا وپاشا روگا اشاره نمود و گفت: متاسفانه در این مناطق با چهره های نا زیبایی مواجه هستیم که درخور و شان شهر نیست.

وی افزود: این مناطق با برنامه ریزی دقیق و اصولی می تواند ساماندهی شده وبه ایستگاه ها و پارکینگ های قایق رانی تبدیل شود که هم در تقویت و زیباسازی سیمای شهری کمک شایانی می نماید و هم اشتغالزایی ایجاد می کند.

شهردار بندرانزلی ابراز امیدواری نمود که این مساله با نشستی مشترک با مسؤولین می تواند به واقعیت بپیوندد.

دکتر پور قربان یکی دیگر از پروژه های اجرایی شهرداری بندرانزلی را درراستای حفظ محیط زیست، راه اندازی پیست دوچرخه سواری بطول ۲ کیلومتر در پارک اختر کاویان عنوان کرد و گفت: لاین بعدی این طرح از ابتدای میدان بی بی حوریه به سمت دروازه ماهی و لاین برگشت این مسیر ایجاد خواهد شد.

وی تصریح نمود:حداکثر تا دو سال آینده حدود ۱۵کیلومتر از سطح شهر لاین دوچرخه سواری می شود.

وی یادآورشد: احداث لاین دوچرخه سواری در خیابان پاسداران را نیز در دستور کار خود داریم.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه